Editörler : ÇOTANAK
22 Kasım 2022 18:05   

Dilekceyi almayan ve kayda sokturmayan mudure dava acilirmi

Merhaba calistigim kurumda 2 kere tayin dilekcesi verdim ve 2 side ret geldi.3 dilekceyi vermek istedim ama personel sube muduru dilekceyi kayda sokturmadi ve almadi.Bundan sebep kendisine bunun suc oldugunu ve karsiliginin hapis cezasi oldugunu soyledigim icin beni sorusturma acmakla tehdit etti.

Bu sebepten savciliga dava acmak hakkim varmi?

22 Kasım 2022 21:11

hancer_06
Şef
Silsileyi takip etmek zorundasiniz oncelikle bir ust amirinize durumu arz etmelisiniz aksi halde sizede sorusturma acilir
22 Kasım 2022 21:13

bekiraygun
Aday Memur
Dilekçenizi yazın hocam yanınızda bir arkadaşınızla gidip eline verin almam derse arkadaşınızla birlikte tutanak tutup savcılığa gidin ama tutanakta girip çıktığınız saat bilgisi bulunsun sonra dilekçenizi ve tutanağı ek yapıp verin savcılığa
22 Kasım 2022 21:20

peerless88
Memur

arkadaş gelmezse tek nasıl ispat ederiz hocam...

22 Kasım 2022 23:02

xx.KARA.xx
Aday Memur

Zaten dilekcem 2 kere reddoldugu icin silsile yolunu takip edip personel sube mudurune verdim ama o

22 Kasım 2022 23:04

xx.KARA.xx
Aday Memur

Sorusturma acmakla tehdit edip dilekceyi almadi

23 Kasım 2022 01:05

Atabey_78
Aday Memur

Önce ptt den bireysel kep adresi alın. Dilekçeyi wordde yazıp pdf é çevirin. Pdf dosyayı e-imza ile imzalayin. Tübitak imzager programı ile imzalı pdf yi eyp dosyasına dönüştürün. Bireysel kep adresine girip kurumunuzun kep adresiné yollayın. Böylece birim evraklarına düşmüş olur. Kabul etmeme şansı kalmaz. Kep adresinde gonderi yaparken gonderi türüne eyp yi secmeyi unutmayın.

23 Kasım 2022 08:20

YigitOsman1
Aday Memur

Önce ptt den bireysel kep adresi alın. Dilekçeyi wordde yazıp pdf é çevirin. Pdf dosyayı e-imza ile imzalayin. Tübitak imzager programı ile imzalı pdf yi eyp dosyasına dönüştürün. Bireysel kep adresine girip kurumunuzun kep adresiné yollayın. Böylece birim evraklarına düşmüş olur. Kabul etmeme şansı kalmaz. Kep adresinde gonderi yaparken gonderi türüne eyp yi secmeyi unutmayın.

Atabey_78, 6 gün önce - Alıntıya git
Hiç uğraşmayıp pttden iadeli taahhütlü posta olarak gönderse olmaz mı.
23 Kasım 2022 11:35

tadik
Aday Memur
Hiç uğraşmayıp pttden iadeli taahhütlü posta olarak gönderse olmaz mı.
YigitOsman1, 6 gün önce - Alıntıya git

iadeli tahhütlüde olur. Fakat dilekçeyi almamak suç.Savcılığa giderseniz tahminen Müdür hakkında dava açılır

23 Kasım 2022 16:15

civciv kız
Şube Müdürü

Dilekçeyi şube müdürüne elden vermek nasıl oluyor onu anlamadım evrak kayıt birimi yokmu?

23 Kasım 2022 19:51

xx.KARA.xx
Aday Memur

Dilekçeyi şube müdürüne elden vermek nasıl oluyor onu anlamadım evrak kayıt birimi yokmu?

civciv kız, 6 gün önce - Alıntıya git

Evrak kayit once personel muduru gorsun diye kayda almiyor.personel muduru onay verirse aliyor

23 Kasım 2022 19:55

xx.KARA.xx
Aday Memur

iadeli tahhütlüde olur. Fakat dilekçeyi almamak suç.Savcılığa giderseniz tahminen Müdür hakkında dava açılır

tadik, 6 gün önce - Alıntıya git

Zaten yarin suc duyurusu icin dilekce hazirlatacagim.muhtemelen kendine yalanci sahit bulacak,sonuc ne olur bilmiyorum ama ben ugrastigim kadar oda ugrassin diye dava acacagim

23 Kasım 2022 22:00

0101Mustafa
Aday Memur
Notere git 3 krs harç parası yatır. Noter kanalı ile ihtarname ile yola.
24 Kasım 2022 07:40

niyazi özdemir
Aday Memur
Dilekçenizi yazın hocam yanınızda bir arkadaşınızla gidip eline verin almam derse arkadaşınızla birlikte tutanak tutup savcılığa gidin ama tutanakta girip çıktığınız saat bilgisi bulunsun sonra dilekçenizi ve tutanağı ek yapıp verin savcılığa
bekiraygun, 1 hafta önce - Alıntıya git
Nerenden uydurdun bunca abuk sabuk lafı
24 Kasım 2022 07:41

niyazi özdemir
Aday Memur

arkadaş gelmezse tek nasıl ispat ederiz hocam...

peerless88, 1 hafta önce - Alıntıya git
Senin gibi salakları nereden bulup memur yaptılar acaba, çok merak ediyorum
24 Kasım 2022 07:42

niyazi özdemir
Aday Memur

Atabey_78, 6 gün önce - Alıntıya git
Sivri zekaya bakın hele
24 Kasım 2022 07:44

niyazi özdemir
Aday Memur

Zaten yarin suc duyurusu icin dilekce hazirlatacagim.muhtemelen kendine yalanci sahit bulacak,sonuc ne olur bilmiyorum ama ben ugrastigim kadar oda ugrassin diye dava acacagim

xx.KARA.xx, 6 gün önce - Alıntıya git
Senin memuriyetin bitmez aslanım! Sende devlet memuru nosyonu yok bi kere
24 Kasım 2022 09:02

emrahüzülmez
Aday Memur

Arkadaş sen tayin dilekçeni niye müdüre götürüyon? Kurumda gideceksin evrak kayıta

vereceksin. İsterlerse almasınlar. Tayin dilekçesi verdi diye kimse kimseye soruşturma

açamaz.

24 Kasım 2022 10:00

tadik
Aday Memur

Dilekçeni evrak kayita ver almazsa dilekcenin altina verdiğin halde alinmadığını belirten tutanak tut tarihi at imzala evraki Savciliga sun

24 Kasım 2022 10:21

xx.KARA.xx
Aday Memur
Senin memuriyetin bitmez aslanım! Sende devlet memuru nosyonu yok bi kere
niyazi özdemir, 5 gün önce - Alıntıya git

Ne yapmam gerekiyor kardes,dogrusunu sen soylede bilelim.devlet memurlugu demek kendini kurumun sahibi sananlara haklida olsan boyun eğmekmidir.sen once şunu anla,kurumlar amirlerin patron olduğu is yerleri değildir,burasi ozel sektor degil.ben memursam basimdaki amirde memur bunu unutma

24 Kasım 2022 13:26

bosluk33
Aday Memur
Iadeli taahhutlu gonderin
Toplam 35 mesaj