Editörler : E.Kayı Han

Y o l c U
Genel Müdür
24 Kasım 2022 14:08

Içi küfür dolu mektup yazsanız dahi evrak kayıt numarası vermek zorundalar, evrak kayıt almam diye bir lüks yok. Anayasal hak ihlalidir.

Şayet ite dalanma çalı dolaş dersen ptt den iade taahütlü gönderi mecburen evrak kayıt yapılır.

Şayet o da mümkün değilse noterden testi ile gönderin

O da mümkün değilse e imzalı ebys üzerinden üst yazı gönderin.

Daha olmadı ilgili birime yollamak başlığı ile valiliğe verin...(bu yolla silsile atlandi diye disiplin soruşturması açilir bilginiz olsun)

YigitOsman1
Aday Memur
24 Kasım 2022 15:32

Son dediğinize emin misiniz? Dilekçe hakkında silsile aranmaz. Yüksek idare mahkemelerinin ya da ayinin bu konuda kararları var. Hatta mahkeme kararı cimer üzerinden kurumu hakkında şikayette bulunan bir personele verilen disiplin cezasını bozmuştu. Cimer Dilekçe hakkıdır disiplin cezası veremezsin demişti.
Y o l c U, 1 yıl önce

Içi küfür dolu mektup yazsanız dahi evrak kayıt numarası vermek zorundalar, evrak kayıt almam diye bir lüks yok. Anayasal hak ihlalidir.

Şayet ite dalanma çalı dolaş dersen ptt den iade taahütlü gönderi mecburen evrak kayıt yapılır.

Şayet o da mümkün değilse noterden testi ile gönderin

O da mümkün değilse e imzalı ebys üzerinden üst yazı gönderin.

Daha olmadı ilgili birime yollamak başlığı ile valiliğe verin...(bu yolla silsile atlandi diye disiplin soruşturması açilir bilginiz olsun)

peerless88
Şef
24 Kasım 2022 20:14

niyaz özdemir ahh keşke karşında şöyle olsanda iki saniye gözüün içine bakabilsen yeğenim be yada keşke baban zamanında lastik kullansaydı o ağzını yüzünü senin çeki düzen verirdim yeğen neyse o güzelim annenin ellerinden ÖPÜYORUM

niyazi özdemir, 1 yıl önce
Senin gibi salakları nereden bulup memur yaptılar acaba, çok merak ediyorum

niyazi özdemir
Kapalı
24 Kasım 2022 20:29

Kurum senin tayin talebine olumlu dönüş yapmak zorunda değil! Önce bunu öğren
xx.KARA.xx, 1 yıl önce

Ne yapmam gerekiyor kardes,dogrusunu sen soylede bilelim.devlet memurlugu demek kendini kurumun sahibi sananlara haklida olsan boyun eğmekmidir.sen once şunu anla,kurumlar amirlerin patron olduğu is yerleri değildir,burasi ozel sektor degil.ben memursam basimdaki amirde memur bunu unutma

Yujin1907
Aday Memur
24 Kasım 2022 22:39

İadeli tahahutlu posta ile gönder. Mecbur alacaklar.

Atabey_78
Aday Memur
24 Kasım 2022 22:55

Tabi ki olur. Ancak iadeli taahhüt sadece zarfın ulastigini kanıtlar. İçinde dilakce mi var yoksa başka bir şey mi onu belirtmek. Belli ki bir kasıt var. Bi durumda çözüm olmayabilir.
YigitOsman1, 1 yıl önce
Hiç uğraşmayıp pttden iadeli taahhütlü posta olarak gönderse olmaz mı.

zencefil55
Aday Memur
25 Kasım 2022 03:47

Dilekçe hakkının kullanılmasının engellenmesi suçu TCK m.121'de; ?Kişinin belli bir hakkı kullanmak için yetkili kamu makamlarına verdiği dilekçenin hukuki bir neden olmaksızın kabul edilmemesi halinde, fail hakkında altı aya kadar hapis cezasına hükmolunur?

bunu göster evrak memuruna telefonla videoya kayıt alıyor gibi yap zaten kayıt numarası verir.

xx.KARA.xx
Aday Memur
25 Kasım 2022 09:12

Bana diyorsun ama sen nasil memur oldun bilmiyorum.kurum tabiki tayinimi onaylamak zorunda değil,zaten mevzuda bu degil.mevzu dilekceyi kabul etmemesi

Kurum senin tayin talebine olumlu dönüş yapmak zorunda değil! Önce bunu öğren

Hulki06
Aday Memur
25 Kasım 2022 13:09

Durum ciddi görünüyor. Dilekçeyi Avukatın ve noterle birlikte verebilirsin. Biraz masraflı olur belki ama çözüm olur

xx.KARA.xx
Aday Memur
25 Kasım 2022 17:00

Sorun cozuldu arkadaslar

Y o l c U
Genel Müdür
26 Kasım 2022 10:32

Normal şartlarda şikayet dilekçesi için vatandaştan silsile yolu aranmaz. Kışı memur olduğu ve üst makama atanma dilekçesi vereceği için silsile ararlar, bu gerekçeyle soruşturma açarlar. Dediğiniz kararları savunmasına ekleyince soruşturma düşer.

Şayet şikayette bulunacağı konu varsa şikayetçi oldugu makamın üstüne veya savcılığa dilekçe vermesinde sıkıntı olmaz. Arayacakları tek kriter somut delil yani yazılı cevap veya haklılığını ispatlayacak kesin delil.

YigitOsman1, 1 yıl önce
Son dediğinize emin misiniz? Dilekçe hakkında silsile aranmaz. Yüksek idare mahkemelerinin ya da ayinin bu konuda kararları var. Hatta mahkeme kararı cimer üzerinden kurumu hakkında şikayette bulunan bir personele verilen disiplin cezasını bozmuştu. Cimer Dilekçe hakkıdır disiplin cezası veremezsin demişti.

policeman2004
Aday Memur
26 Kasım 2022 21:10

Noterden yolla

Sokrat54
Yasaklı
27 Kasım 2022 23:39

Ne anlatıyorsun lan sen değişik ! Millete laf söyleyip duruyorsun at kafali

Senin memuriyetin bitmez aslanım! Sende devlet memuru nosyonu yok bi kere

Maxxm.sdj
Şef
28 Kasım 2022 16:37

Nasıl çözüldü
xx.KARA.xx, 1 yıl önce

Sorun cozuldu arkadaslar

civciv kız
Daire Başkanı
29 Kasım 2022 10:17

ortaya bir sorun atıyorsun insanların fikrini soruyorsun sonra hiç birşey olmamış gibi sorun çözüldü arkadaşlar deyip konuyu kapatıyorsun olur mu böyle.

xx.KARA.xx, 1 yıl önce

Sorun cozuldu arkadaslar

pajazitt
Yasaklı
29 Kasım 2022 22:02

Neyse sorunun çözülmüş.Bari nasıl çözüldüğünü de buraya yazsaydın da insanlar merakta kalmasaydı.Bir diğer konuya gelirsek savcılığa dava açamazsın, suç duyurusunda bulunursun,mahkemeye verip dava açarsın.o küçük nüans farkını aydınlatayım demiştim.Neyse sorunun çözülmüş mesele kalmamış demek ki ;))

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi