Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kolluk kuvveti
Yasaklı
29 Kasım 2022 21:27

Bu nasıl bir üslup .Diyorum ya sıkıntıların varsa çözüm yeri burası değil.Herkese saldırmayı bırak artık.Allah yakınlarına sabır versin..
murattkucukk, 1 yıl önce

Su iç dediğin için banane dedim,doğal olarak!...Ayrıca bencil oduğunuz gerçeğini değişirmiyor bu!...

umudumu yitirmedim
Aday Memur
30 Kasım 2022 15:21

son olarak ibre bana döndü hocam :)))

braveheart1234, 1 yıl önce

CB ilk açıklamalarına göre aynen devam SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN durumu. Ben haklı çıktım sanırım.

braveheart1234
Daire Başkanı
30 Kasım 2022 15:22

:)) Son dk golü. Hayırlısı olsun hocam.
umudumu yitirmedim, 1 yıl önce

son olarak ibre bana döndü hocam :)))

umudumu yitirmedim
Aday Memur
30 Kasım 2022 15:24

hepimize hocam :)))

braveheart1234, 1 yıl önce
:)) Son dk golü. Hayırlısı olsun hocam.

a1981
Müsteşar
01 Aralık 2022 18:52

şaka mısın hocam?

ben sana mevzuattan bahsediyorum.

bir değişiklik yapıldığı tarih için geçerli olur.

gönül ister ki hiç sözleşmeli alım olmasın ancak kuralları öğretmenler koymuyor.

eylüde atanan adam kadrolu mu olacak demişsin, evet öyle olacak.

şubatta atanan sözleşmeli mi demişsin, evet öyle..

bunu istersen düzenlemeyi yapanlara söyle..

herkes kendini düşünüyor demişsin, sen öncelikle kimi düşünüyorsun mesela söyle de feyz alalım?

kal sağlıcakla..

murattkucukk, 1 yıl önce

Hahaha biz geçelim de kadroya bundan sonra atananlar sorun değil diyorsunuz yani!.. Bu öğretmen camiası hep böyle kendi eş durumu yapsın da bekar 10 yıl kalmış bir yerde ona ne,kendi kadrou osun da 3-5 ay sonra atanan 4 sene çakılı kalsın ona ne şu sevinç çığlıkları tana herkesin tek derdi eş durumundan gitmek doğu boşalır artık komple herhalde :)

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
02 Aralık 2022 00:06

Nasıl hoşuna gidiyor de mi sen kadrolu ol da diğeri önemli değil!.. Valla bravo bu camia kadar bencil camia yoktur gerçekten,yazık!..

a1981, 1 yıl önce

şaka mısın hocam?

ben sana mevzuattan bahsediyorum.

bir değişiklik yapıldığı tarih için geçerli olur.

gönül ister ki hiç sözleşmeli alım olmasın ancak kuralları öğretmenler koymuyor.

eylüde atanan adam kadrolu mu olacak demişsin, evet öyle olacak.

şubatta atanan sözleşmeli mi demişsin, evet öyle..

bunu istersen düzenlemeyi yapanlara söyle..

herkes kendini düşünüyor demişsin, sen öncelikle kimi düşünüyorsun mesela söyle de feyz alalım?

kal sağlıcakla..

tukiu
Memur
02 Aralık 2022 14:45

resmi olarak ne zaman geçilecek?

mashuq
Aday Memur
02 Aralık 2022 14:52

ocak maaşına kadar geçeriz umarım

tukiu, 1 yıl önce

resmi olarak ne zaman geçilecek?

tukiu
Memur
02 Aralık 2022 16:41

Maaş farkı kapansın artık özlük hakları vs bir an önce eşitlenmeli

mashuq, 1 yıl önce

ocak maaşına kadar geçeriz umarım

a1981
Müsteşar
03 Aralık 2022 10:50

Arkadaşım, sen, muhtemelen buradaki insanları sinirlendirmekten keyif alıyorsun.

Benim özel durumum hakkında nasıl bir bilgin var?

Ben 15 yıl memurluk yaptıktan sonra kpss girip atandım, memurluktan istifa ettim, sözleşmeli öğretmen oldum. Normalde zaten eylülde kadroya geçiyorum. Yani bana pek bir faydası yok bu sürecin.

Ancak senin sonraki atananlar ile ilgili yorumuna yanıt verdim. Bir kanun çıkınca o tarihi bağlar, seneye sözleşmeli olarak girecek öğretmeni şimdiden kadroya mı alacaklar?

Gönül ister ki, bütün alımlar kadrolu olsun.

Bu son yanıt, selametle.

murattkucukk, 1 yıl önce

Nasıl hoşuna gidiyor de mi sen kadrolu ol da diğeri önemli değil!.. Valla bravo bu camia kadar bencil camia yoktur gerçekten,yazık!..

f0xy
Şef
03 Aralık 2022 11:28

Hocam konu dışı, hizmet puanlarınızı hesaplayabildiniz mi önceki yıllara ait

a1981, 1 yıl önce

Arkadaşım, sen, muhtemelen buradaki insanları sinirlendirmekten keyif alıyorsun.

Benim özel durumum hakkında nasıl bir bilgin var?

Ben 15 yıl memurluk yaptıktan sonra kpss girip atandım, memurluktan istifa ettim, sözleşmeli öğretmen oldum. Normalde zaten eylülde kadroya geçiyorum. Yani bana pek bir faydası yok bu sürecin.

Ancak senin sonraki atananlar ile ilgili yorumuna yanıt verdim. Bir kanun çıkınca o tarihi bağlar, seneye sözleşmeli olarak girecek öğretmeni şimdiden kadroya mı alacaklar?

Gönül ister ki, bütün alımlar kadrolu olsun.

Bu son yanıt, selametle.

a1981
Müsteşar
03 Aralık 2022 11:41

Selamlar, benim 13 yıl memurluk vardı, öncesinde dershane de vardı ama sigortalar düzgün değildi.

Yukarıda 15 yıl yazmışım ama meb deki son 2 yılı da dahil etmişim.

Anladığım kadarıyla oradaki dereceyi teslim edecekler. Zaten maaş konusunda bir faydası olmasa bile, şu andaki bordroda bile 2.derece görünüyorum.

Kısacası hizmet özelde değil, devlette olduğu için derece aynen veriliyor.

Eğer hizmetleriniz özelde ise, e-devletten yada sgk dan filan hizmet dökümü alıp teslim ediyorsunuz. Onlar size hak ettiğiniz kademeleri veriyorlar.

f0xy, 1 yıl önce

Hocam konu dışı, hizmet puanlarınızı hesaplayabildiniz mi önceki yıllara ait

a1981
Müsteşar
03 Aralık 2022 11:43

Hizmet puanına gelince, çalıştığınız il hangi ilde ise o bölgenin minimum puanını veriyorlar.

Örneğin Diyarbakırda memurluk yaparsanız yıl başına 14,

İzmir'de yaparsanız ise yıl başına 10 yıl. Askerlik de 6 ay memurluk gibi sayılıyor.

Hesabıma göre, son iki yıl meb bünyesi hariç, 160 puan filan alıyorum ben.

f0xy
Şef
03 Aralık 2022 12:25

Anladım hocam, ancak örneğin İzmir'de en düşük okul puanı 1.1 10 puan iken, Diyarbakır'da 3.4 ile başlıyor, daha aşağısı yok ve puan 22 bu şekilde bakacak olursak Diyarbakır'da 5 yıla 110, İzmir'de ise 5 yıla 50 puan mı veriliyor

a1981
Müsteşar
03 Aralık 2022 18:59

Malesef öyle yapmıyorlar.

Dediğiniz gibi aslında görev yapılan ilin en düşük okul puanını baz almaları gerekir.

Ancak malesef Diyarbakır üçüncü bölgede, üçüncü bölgenin en düşük puanı 14 puan diyerek öyle hesaplıyorlar. Yönetmelik bu şekilde..

f0xy, 1 yıl önce

Anladım hocam, ancak örneğin İzmir'de en düşük okul puanı 1.1 10 puan iken, Diyarbakır'da 3.4 ile başlıyor, daha aşağısı yok ve puan 22 bu şekilde bakacak olursak Diyarbakır'da 5 yıla 110, İzmir'de ise 5 yıla 50 puan mı veriliyor

Serkan0581
Şef
03 Aralık 2022 19:50

24 Kasım'da 24 bin TL ikramiye verilmelidir Öğretmenlerin maaşlarına yüzde yüz zam yapılmalıdır Öğretmenlere bir maaş ikramiye verilmelidir

leonidas_cog
Şube Müdürü
03 Aralık 2022 20:43

Arkadaşlar maddi olarak nerdeyse sadece ekders farklı maaş ta pek fark yok

Asts-sungur
Yasaklı
04 Aralık 2022 23:03

Sanırım herkese kadro verildi.

Toplam 58 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler