Editörler : swat3410E.Kayı Han
27 Kasım 2022 22:10

Pomem parkurda saniye farkı

Arkadaşlar ben bugün basladim parkura. Uzun süredir fitness ile uğraşıyorum ama burada resmen faydasından çok zararını görüyorum( hacım kazandığımdan dolayı hareket kısıtlanması). Ve bugün 50 saniye yapabildim. Siz sorum şu şekil olacak. Ilk başladığınız vakit ile son antrenmanız arasında baya fark oluşturdunuz mu? Benim baya canım sıkıldı o kadar spor geçmişim olmasına rağmen. Şimdiki cevaplar için teşekkür ederim.

Umay290
Kapalı
27 Kasım 2022 22:18

Spor gecmisinin olması iyi bir aslında aktif kas grubunun gerekli olduğunu düşünüyorum. Fakat parkur tamamen hız, pratiklik, esneklik, dayanıklılık istiyor. Sanki arkandan biri kovalıyor ya da birini kovalıyor gibi çalışmanı tavsiye ederim. Önce bir süre hedefin olsun. Boş zamanlarında bol bol koşu ve tempolu yürüyüş yapmalısın nefes kontrolünü sağlamalısın. Parkuru da ezberlemelisin yani alışmalısın. Şu an da fitness ı kısa süreliğine birakmani tavsiye ederim. Bunun yerine extra parkur çalış. Sürenin yaklaşık 2 3 haftaya kisalacagini umuyorum. :) Şimdiden başarılar

Komtancsgo
Aday Memur
27 Kasım 2022 22:27

Üstad hergun 4 km koşu bandında koşuyorum ek olarak 8 km yürüyüş yapıyorum. Nefes kontrolü için soğuk da koşu yapmayı planlıyorum ciğerler için. Birazda rahle denen zıkkımı çalışmam gerek 7 saniye mi alıyor orası. Tavsiyeni dinliyecem. Teşekkür ederim😊

Umay290, 1 yıl önce
Spor gecmisinin olması iyi bir aslında aktif kas grubunun gerekli olduğunu düşünüyorum. Fakat parkur tamamen hız, pratiklik, esneklik, dayanıklılık istiyor. Sanki arkandan biri kovalıyor ya da birini kovalıyor gibi çalışmanı tavsiye ederim. Önce bir süre hedefin olsun. Boş zamanlarında bol bol koşu ve tempolu yürüyüş yapmalısın nefes kontrolünü sağlamalısın. Parkuru da ezberlemelisin yani alışmalısın. Şu an da fitness ı kısa süreliğine birakmani tavsiye ederim. Bunun yerine extra parkur çalış. Sürenin yaklaşık 2 3 haftaya kisalacagini umuyorum. :) Şimdiden başarılar

Umay290
Kapalı
28 Kasım 2022 15:26

Rahlenin tekniğini öğrenmelisin, en basiti rahle diyorlar, parmak ucunda topuk atıyorsun vs. Belki YouTube videoları izlemissindir orda çok rahat yapıyorlar. Tekniğini kavrarsan en kolay olduğunu anlıyorsun. Biz önce rahle benzeri bir şeyle zıplama yapmıştık. Hareketi doğru yapmak ve sakatlanmamak için. Eğer seninde imkanın varsa ona benzer ama bacağını çarpınca sakatlanmayacagin bir rahle benzeri bir engel bulabilirsin bireysel çalışırsın evde falan.
Komtancsgo, 1 yıl önce

Üstad hergun 4 km koşu bandında koşuyorum ek olarak 8 km yürüyüş yapıyorum. Nefes kontrolü için soğuk da koşu yapmayı planlıyorum ciğerler için. Birazda rahle denen zıkkımı çalışmam gerek 7 saniye mi alıyor orası. Tavsiyeni dinliyecem. Teşekkür ederim😊

Boss28
Şube Müdürü
28 Kasım 2022 15:58

Kosu bandinda kosman senin yigilmamani engeller diger adaylardan bir adim ondesin kondisyonun yuksek seviyede sadece guc yok bacaklarinda slalomlarda yoruluyorsun aslinda nefesin bitmiyor ama bacaklarinda guc kalmiyor ondan dolayi 50 sn yapiyorsun fitnessla bu isi olmaz parkur calisman lazim sadece parkurda strateji calisman lazim parkurunuza 30-40 gun arasi bir sure var hergun parkura gitmen lazim amac taktik gelistirmek

28 Kasım 2022 20:12

1 aya 5-6 sn düşer hepimizin aynı

Snotty96
Aday Memur
29 Kasım 2022 13:33

Hocam ben 2 ayda 50'den 43'e kadar çekmiştim ama benim spor geçmişim pek yoktu biraz da kilo vardı. Ama 2 ay boyunca düzenli çalışıp aynı zamanda kilo da verdim. Rahle kısmı da evde boş oldum anlarda bile belli çevirerek çalışıyordum kendim bireysel olarak ki çok katkısını gördüm zaten parkuru her gün çıka çıka ezberlemiştim, mülakat günü ayaklarım otomatik olarak ne yapması gerektiğini biliyordu. Sporda derler ya kas hafızası diye burada da parkur hafızası gibi isimlendirebiliriz.

Dilek Pekcan
Kapalı
29 Kasım 2022 13:37

arkadaşlar sıçrama tahtasını yapamıyorum, delirmek üzereyim. ne yapmam gerek

Komtancsgo
Aday Memur
29 Kasım 2022 16:12

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Her bir tavsiyenizi uygulayacam. Spora biraz ara verip hergun parkura gidecem. Tahminen ne zaman parkur olur. Bi tahmininiz var mı?

Proletariat
Daire Başkanı
30 Kasım 2022 01:52

Öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun.. 2014 yılında ilk parkur a başladığımda bırak 50 saniyeyi yarıda bırakıp hayatta yapamam demiştim ve çok iyi spor geçmişim var özellikle fitness konusunda iyiydim.. Hergün yılmadan yaptım ve parkuru mülakat günün 37 saniyede bitirdim varın hesabını siz yapın 1 ayda yaklaşık yarı yarıya düşürdüm spor geçmişin varsa sıkıntı yapma, SONUÇ 8 yıldır meslekteyim..
Komtancsgo, 1 yıl önce

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Her bir tavsiyenizi uygulayacam. Spora biraz ara verip hergun parkura gidecem. Tahminen ne zaman parkur olur. Bi tahmininiz var mı?

Komtancsgo
Aday Memur
01 Aralık 2022 11:35

Üstad yazdıkların ilaç gibi geldi. Teşekkür ederim

Proletariat, 1 yıl önce
Öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun.. 2014 yılında ilk parkur a başladığımda bırak 50 saniyeyi yarıda bırakıp hayatta yapamam demiştim ve çok iyi spor geçmişim var özellikle fitness konusunda iyiydim.. Hergün yılmadan yaptım ve parkuru mülakat günün 37 saniyede bitirdim varın hesabını siz yapın 1 ayda yaklaşık yarı yarıya düşürdüm spor geçmişin varsa sıkıntı yapma, SONUÇ 8 yıldır meslekteyim..
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi