Editörler : cihan27E.Kayı Han
28 Kasım 2022 13:02

Memur zammı için iki farklı senaryo!

Ocaktaki memur zammı için iki farklı senaryo olacağını düşünüyorum.

1. Senaryo(Bana göre olma olasılığı en yüksek senaryo): Bildiğiniz gibi memur temmuzda %42 civarında, asgari ücretli %29 civarında zam aldı. Ocak ayında memur zammı totalde ocak zammı, enflasyon farkı ve refah payı ile birlikte %29 zam(30 a tamamlanabilir), asgari ücretliye ise %42 zam verilerek hem eşit zam alındı, hem de refah payı imajı verilmesi sağlanacak

2. Senaryo: Memur ocak zammı %8 olan oran %15 e çıkarılacak artı enflasyon farkı ile birlikte ortalama memura %26-27 bandında zam yapılacak, asgari ücrete %40 zam verilecek.

Diye düşünüyorum.

Mrt-72
Daire Başkanı
28 Kasım 2022 13:06

yeter ya gerçekten valla bıktık.

civciv kız
Daire Başkanı
28 Kasım 2022 13:13

ee napalım ozaman boş boş konu açıyorsunuz

sucukluyumurta1
Genel Müdür
28 Kasım 2022 13:32

Asgari ücrete yapılan temmuz zammı, aynı memur zammında olduğu gibi ocak ayında yapılacak zamdan mahsup edilecek mi?

TABİKİ HAYIR.

engineer323
Aday Memur
28 Kasım 2022 14:23

Arkadaşım öyle diyorsun da Ocak ayında asgari ücretliye %50 zam temmuzda %30 zam yapıldı %95 zam yapar ocakta memura %30-32 oranında temmuzda %42 oranında zam yapıldı demekkisi asgari ücretli oransal olarak her sene memurdan fazla maaş alıyor hakkaniyetli olan memura yüksek bir zam verilmeli

ArDıL_1905
Müsteşar Yardımcısı
28 Kasım 2022 14:32

Ben olsa hakkaniyetli olur demedim ki! Yıllardır asgari ücretliye fazla fazla zam yapılıyor ve bu durum memur tarafından tepkiyle karşılanıyor. Bu ''tepkiyi azaltmak'', ''eşit zam'' verildiği imajı oluşturmak ve ''refah payı verilecek'' beklentileri karşılamak amacı ile böyle bir senaryo ile memura zam yapılma olasılığının yüksek olabileceğini düşünüyorum.(yeterli yada doğru olduğunu söylemiyorum) Bunu zaman gösterecek..

engineer323, 1 yıl önce

Arkadaşım öyle diyorsun da Ocak ayında asgari ücretliye %50 zam temmuzda %30 zam yapıldı %95 zam yapar ocakta memura %30-32 oranında temmuzda %42 oranında zam yapıldı demekkisi asgari ücretli oransal olarak her sene memurdan fazla maaş alıyor hakkaniyetli olan memura yüksek bir zam verilmeli

28 Kasım 2022 15:20

Katiliyorum.size. ayrıca size zam yok :)

civciv kız, 1 yıl önce

mücahit turhan
Kapalı
28 Kasım 2022 15:35

Verilen refah payı da temmuzdan düşülecek

kingsofleon
Aday Memur
28 Kasım 2022 16:35

yapılacak zam oranı yüzde 40. bilgi de içeriden.

28 Kasım 2022 18:05

İşine gelmiyorsa okuma sanami soracak adam konu açarken
civciv kız, 1 yıl önce

28 Kasım 2022 18:07

İçerden derken? Danışman milletvekili falanmi?
kingsofleon, 1 yıl önce

yapılacak zam oranı yüzde 40. bilgi de içeriden.

tolga6725
Aday Memur
28 Kasım 2022 19:40

3.5 verecekler

Anuşirvann
Genel Müdür
28 Kasım 2022 21:14

Benim ankarada partide yakın bir akrabam var. Zam konusunu sordum. Çok büyük beklentiler içine girmeyin dedi zam oranı şuan net değil dedi ama yüzde 20 falan olmaz daha yukarıda bir rakam olur dedi.

28 Kasım 2022 22:24

İsim verin arkadas yok icerden tanidigim yok partiden arkadasim bilmem ne. Ben de partiden sarı çizmeli abdo agaya sordum %500 verecek dedi.burda insanların umuduyla oynamayin
Anuşirvann, 1 yıl önce

Benim ankarada partide yakın bir akrabam var. Zam konusunu sordum. Çok büyük beklentiler içine girmeyin dedi zam oranı şuan net değil dedi ama yüzde 20 falan olmaz daha yukarıda bir rakam olur dedi.

mücahit turhan
Kapalı
28 Kasım 2022 22:26

Bunun için bir yerde tanıdığın olmasına gerek yok baba herkes biliyor bunu

Anuşirvann, 1 yıl önce

Anuşirvann
Genel Müdür
28 Kasım 2022 23:20

Arkadaş ben kimseye umut dağıtmadım. Yazdığımı iyi oku. Hatta büyük bekletiye girin de demedi bana. Akrabam ankarada parti merkez teşkilatında bir şahıs milletvekili falan değil. O da içerde konuşulan duyumları söyledi. Yüzde 20 olmaz daha fazlası olacak dedi ama miktar belli değil dedi.

murataslan2014, 1 yıl önce
İsim verin arkadas yok icerden tanidigim yok partiden arkadasim bilmem ne. Ben de partiden sarı çizmeli abdo agaya sordum %500 verecek dedi.burda insanların umuduyla oynamayin

savcıı
Şube Müdürü
28 Kasım 2022 23:38

1 aralığı bilmem ama 1 ocak itibariyle elektrik ve dogalgaza en az %30 zam geleceğini düşünüyorum.memur zammi secim oncesi %30 un altında kalır mi pek ihtimal vermiyorum.

Maxplancx
Yasaklı
28 Kasım 2022 23:48

Sanayide çalışan çırak bile memurdan fazla maaş alıyor memurluk işi bittti

bravehard
Daire Başkanı
30 Kasım 2022 08:55

Hangi sanayii miş o???? Sizi zorla mı memur yaptılar???

Maxplancx, 1 yıl önce
Sanayide çalışan çırak bile memurdan fazla maaş alıyor memurluk işi bittti

Thalesemre
Genel Müdür
30 Kasım 2022 09:01

Buna katılıyorum ve bu yüzden buna refah payı da denmez zaten. Ocakta enflasyon farkı artı yüzde 8 yaklaşık yüzde 20 geliyor. Hükümet bunun üstüne ne eklerse eklesin temmuz zammından kesecektir.

mücahit turhan, 1 yıl önce

Verilen refah payı da temmuzdan düşülecek

Yazar64
Yasaklı
30 Kasım 2022 09:08

Partiden, sağından solundan, hiç kimse zammı bilmiyor. Reis dahi bilmiyor. Çalışma Bakanı akşam verdiği sözü sabah tutmuyor. Memur maaşı muamma. 35 gün daha sabredin. Umut bağlamayın, umutsuz da olmayın.

Anuşirvann, 1 yıl önce

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi