İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : crops35
28 Kasım 2022 22:00

KİT sözleşmeliye kadro yok

Kitlere yine kadro gelmedi sayı azımsandığı için mi?

Nakahella
Memur
28 Kasım 2022 22:17

Vergi geliri çok yüksek o yüzden. :) Maaş 15.000'se 15.000'den direkt vergi kesiliyor. Kadrolu olursan 4000 lirasından falan kesilecekti sadece.

qp383
Aday Memur
28 Kasım 2022 22:35

Kit sözleşme kadro karşılığı sözleşmeli değil mi zaten?

serhat99
Müsteşar Yardımcısı
29 Kasım 2022 09:17

düzenleme eksik olmuş önemli bir kesim göz ardı edilmiş. kit personeline de 3+1 yapılabilir ve tayin hakkı verilmesi gerekirdi. amaç seçimse eksik bir düzenleme olmuş.

Olduolacakya
Memur
29 Kasım 2022 13:53

Bu kadro bekleyenler taşeronlar mı merak ettim. eğer taşeronlarsa hiç bir yerde taşeronlar kadroya alınmadı zaten sözleşmeli atanan memurlar alındı sadece. yok eğer bunu soranlar normal memurlar vs ise lütfen önce 399 ile 657 arasındaki farkı öğrenin öyle yorum yapın. herr yerde aynı soru. 399 luları niye kadroya alsınlar yahu zaten kadro karşılığı sözleşmeliyiz biz 657 den bir farkımız yok.

Osmkarayolları
Aday Memur
29 Kasım 2022 17:00

Hocam selamlar size özelden bir mesaj attım bakabilir misiniz lütfen

Olduolacakya, 1 yıl önce

Bu kadro bekleyenler taşeronlar mı merak ettim. eğer taşeronlarsa hiç bir yerde taşeronlar kadroya alınmadı zaten sözleşmeli atanan memurlar alındı sadece. yok eğer bunu soranlar normal memurlar vs ise lütfen önce 399 ile 657 arasındaki farkı öğrenin öyle yorum yapın. herr yerde aynı soru. 399 luları niye kadroya alsınlar yahu zaten kadro karşılığı sözleşmeliyiz biz 657 den bir farkımız yok.

Osmkarayolları
Aday Memur
29 Kasım 2022 17:19

Arkadaşlar bende kit personeliyim ama kadro ve derece ilerlemem var şuan 4/3 derecesindeyim kadrom olmasa bu nasıl mümkün olacaktı

dsn2
Şef
30 Kasım 2022 08:26

Ben kit personeliyim. Kadroya filan geçmek istemiyorum. Vergi kesiliyor demişsiniz. Kit ile düz kadrolu memur maaşı 2 bin lira. Vergi kesintisi ile en kötü ihtimalle kadrolu memur maaşına inerim. Bazılarınız ben kadroya geçtiğimde maaşım aynı kalır diye dusunuyorsa kötü haberim var. Maaşınız sizinle aynı seviyedeki kadroluya esitlenene kadar zam vermiyorlar. O da bu enflasyon döneminde 3 ay sürer. Tayin yada eş durumu konusundaki arkadaşlara lafım yok oblar geçmek isteyebilir belki.

medcezir88
Aday Memur
02 Aralık 2022 10:45

Zaten kadro isteyenlerin neredeyse tamamı tayin ya da nakil için istiyor. Herkes bu kurumlara kpss ile atanarak giriyor ve emekliliği gelinceye kadar bırak memleketine gitmeyi bir çoğu yakınına bile gidemiyor. Özlük haklarında evet 657'den farkımız yok belki ama konu bununla alakalı değil. belediyelere, üniversitelere bile verilmişken kit personeline de kadro (tayin ve nakil hakkı) verilmeliydi.

Olduolacakya, 1 yıl önce

regenerated
Kapalı
02 Aralık 2022 20:25

Kit personele kadro hakkı verilmez. Buralar memur çalıştırmazlar. Bu kuruluşların sadece üst düzey yöneticileri daire başkanı vs.memur statüsündedir, I sayılı cetvelde çalışırlar. II sayılı cetvelde de sözleşmeliler bulunuyor. Memur zihniyeti ile yönetilen yerler değillerdir. Ctesi- pazar çalışma, fazla mesai, gece çalışma hepsi bunlarda. Ben de 7 sene kitlerde çalışıp, trenden zamanında indim. Kadrolu olmanın iki yolu var, ya kpss ile 4b li olmak , ya da direkt 4a lı olmak, başka bir seçenek bulunmuyor. Trende kalan arkadaşlara başarılar.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi