Editörler : crops35
29 Kasım 2022 23:05

TSK adi malul yeniden devlet memuru olma
Merhabalar.5434 sayılı emekli sandığı kanununa tabiyim TSK da görev yapamaz raporu alarak malulen emekli oldum.5434 sayılı kanuna göre adi malul aylığı almaktayım.KPSS sınavına girdim ve yüksek bir puan aldım.Saglik Bakanlığı'nın personel alımına başvuru yapacağım.Bakanlik atamam gerceklestigi takdirde bazı belgeler istiyor ve bu belgeler içerisinde SGK hizmet tescil dökümü var.Ama bu belgede 5510 sayılı kanuna göre emekli aylığı almaktadir ibaresi mevcut.Ama ben emekli aylığı almıyorum malul aylığı alıyorum. Ve 5434 e tabiyim.Herhangi bir engel oranım yok sağlık yeteneği yönetmeliğine göre rapor verildiği için.Alim şartlarında emeklilik aylığı almıyor olmak yazmakta ben bu durumda ne yapmalıyım.Atamamin gerceklesmeme durumunu düşünmek bile istemiyorum.Sgk bu ibareyi adi malul aylığı almaktadir şeklinde yazamaz mi olmasi gerektigi gibi.Konuya hakim olanların yardımını bekliyorum.

Kirilmazcam
Daire Başkanı
30 Kasım 2022 01:14

Sen emekli değilsin. Memur olmana engel bir durum yok. Hizmet dökümünün yanında SGK dan malul aylığı aldığına dair belge al. Belge verirken bunu da ver. Onlar zaten görüş alırlar başlamanı yaparlar. Es kaza reddetseler bile mahkeme ile gidersin. Sağlık yönünden engel yoksa gerisi sorun değil.

moongosee
Aday Memur
30 Kasım 2022 08:49

sgk dan aldığınız evrakta malulen emeklıdır yazıyorsa sorun yok yazmıyor sadece emeklidir yazıyorsa sgk ya malulen emeklidir yazdırın yasal hakkınız var atamanızda sorun olmaz.emekli olduktan sonra atanabilen tek durum malülen emekli olanlardır atamada sızden malulıyetın ortadan kalktıgına daır rapor ıstenebılır kolay gelsın.....

prmmurat07
Aday Memur
30 Kasım 2022 09:12

Teşekkür ederim değerli bilginiz için
Kirilmazcam, 1 yıl önce

Sen emekli değilsin. Memur olmana engel bir durum yok. Hizmet dökümünün yanında SGK dan malul aylığı aldığına dair belge al. Belge verirken bunu da ver. Onlar zaten görüş alırlar başlamanı yaparlar. Es kaza reddetseler bile mahkeme ile gidersin. Sağlık yönünden engel yoksa gerisi sorun değil.

prmmurat07
Aday Memur
30 Kasım 2022 09:15

Özelden mesaj atmak istedim ama izin vermiyor bi sorum olacaktı mümkünse
moongosee, 1 yıl önce

sgk dan aldığınız evrakta malulen emeklıdır yazıyorsa sorun yok yazmıyor sadece emeklidir yazıyorsa sgk ya malulen emeklidir yazdırın yasal hakkınız var atamanızda sorun olmaz.emekli olduktan sonra atanabilen tek durum malülen emekli olanlardır atamada sızden malulıyetın ortadan kalktıgına daır rapor ıstenebılır kolay gelsın.....

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi