Editörler : ayşegül bgm
30 Kasım 2022 09:40

Şehir seçimi

Sizce ailenin olduğu yer mi seçilmeli yoksa başka bir şehirde mi yaşanmalı?

sunuka
Aday Memur
30 Kasım 2022 09:42

Ben başta aile şehiri yazmam diyordum. Ama işler ciddileşince ve biraz araştırma yapınca da en iyisinin aile yanı olduğunu düşünüyorum. Şimdi ailemin olduğu şehir gelmediği için de böyle düşünüyor olabilirim:(

30 Kasım 2022 09:47

aile yönü ekonomik olarak daha iyi dışarda ev sahibine çalışırsın

Khata88
Memur
30 Kasım 2022 11:18

Ailenin bulunduğu yeri tercih etmek en mantıklısı. Diğer her yerde ekonomik sıkıntı çekersiniz.

kismet se
Aday Memur
30 Kasım 2022 11:25

Kardeşim çalışan olarak diyorum ailenin yanı maddi manevi hertürlü en iyisi şimdi gençler ailemin yanından uzaklaşayımda biraz rahat edeyim diye düşünüyor fakat hiç öyle olmuyo son zamanlarda zaten gurbette memurluğun hiç cazibesi yok kendi memleketinde ol al maaşını bak keyfine dışarda ev sahibine çalışırsın.

Buketb3
Aday Memur
30 Kasım 2022 12:20

Ben de ilk başlarda şehir dışı düşünüyordum ama bu ev kiralarıyla gerçekten çok mantıksız

josehhh
Aday Memur
30 Kasım 2022 13:32

ailenin yanı ekonoomik olarak iyi olabilir ama mental açıdan kesinlikle değil!

uluka
Şube Müdürü
30 Kasım 2022 14:20

Bu bakış açısı ve bu mantık o kadar yanlış ki. Bu insanlar hiç ailesinin yanından ayrılmayacak mı? Hiç mi evlenmeyecekler?

Naçizane tavsiyem arkadaşlar aile yanından ne kadar erken ayrılırsanız o kadar sizin için hem mental olarak hem de durum olarak sizin için o kadar iyi. Sorumluluk sahibi olursunuz (aile evinde sorumluluk neredeyse yoktur) hayatın kendisini öğrenirsiniz. Birey olmanın lezzetine varırsınız. Sosyal ilişkileriniz çok daha fazla gelişir. Kendi kendinize karar verme yeteneğiniz gelişir. Kendi hayatınızla ilgili hem finansal hem de süreç olarak daha kolay kararlar verirsiniz. Geleceğinizle alâkalı daha tutarlı bir yol haritası çıkartırsınız.

kismet se, 1 yıl önce

Kardeşim çalışan olarak diyorum ailenin yanı maddi manevi hertürlü en iyisi şimdi gençler ailemin yanından uzaklaşayımda biraz rahat edeyim diye düşünüyor fakat hiç öyle olmuyo son zamanlarda zaten gurbette memurluğun hiç cazibesi yok kendi memleketinde ol al maaşını bak keyfine dışarda ev sahibine çalışırsın.

Buketb3
Aday Memur
30 Kasım 2022 15:23

Bir tık katılıyorum evet, ben bir süre ailemin yanında kalıp para biriktirip sonrasında kendi evimi tutmayı düşünüyorum. En azından içime sinen bir ev olur eşyası vs

uluka, 1 yıl önce

Bu bakış açısı ve bu mantık o kadar yanlış ki. Bu insanlar hiç ailesinin yanından ayrılmayacak mı? Hiç mi evlenmeyecekler?

Naçizane tavsiyem arkadaşlar aile yanından ne kadar erken ayrılırsanız o kadar sizin için hem mental olarak hem de durum olarak sizin için o kadar iyi. Sorumluluk sahibi olursunuz (aile evinde sorumluluk neredeyse yoktur) hayatın kendisini öğrenirsiniz. Birey olmanın lezzetine varırsınız. Sosyal ilişkileriniz çok daha fazla gelişir. Kendi kendinize karar verme yeteneğiniz gelişir. Kendi hayatınızla ilgili hem finansal hem de süreç olarak daha kolay kararlar verirsiniz. Geleceğinizle alâkalı daha tutarlı bir yol haritası çıkartırsınız.

xBarkınx
Daire Başkanı
30 Kasım 2022 15:37

Buna katılıyorum aslında aileden ayrılmak en mantıklısıdır hatta olması gerekendir birey olmayı öğrenmek gerek sorumluluk duygusunu daha da geliştirmek gerek tek başına ayakta kalmayı öğrenmek gerek hatta bunu ne kadar erken yaparsan o kadar iyi Avrupadaki gibi 16 yaşlarında yapmak gerek ama Türkiye şartları mağlum bi olması gereken var bi de gerçekler,gerçeklere bakarsak şu maddi imkansızlıkta başka şehre gitmek çok zor memur maaşı ve kira fiyatları mağlum,bugün malesef ülkemizde insanlar kendi ülkesinin herhangi bi şehrine rahatça gidemiyor burada bi ton memur olacak kişi var atanacaklar var şöyle rahat bi şekilde hayalini kurduğu şehri yazamıyor 10 binlerce genç gitmek istediğim şehir şu ve orada yeni bir hayat kuracağım diyemiyor heves,umut,sevincin yerini nerede daha az aç kalırım nerede daha az kira öderim düşünceleri alıyor ülke gerçeği bu ve bundan kötüsü olamaz.

uluka, 1 yıl önce

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi