Editörler : E.Kayı Han
30 Kasım 2022 13:53

Sözleşmeliden kadrolu merkezi alıma geçiş

Şuan sözleşmeliyim. Ağustos ayında atandım 2020 puanıyla.

Ben atanamam diye bu yıl kpss ye hazırlandım. 85 aldım.

Şuan sözleşmelide kalıp merkezi atamadan tercih yaparak kurum değiştirmek istiyorum çünkü şuan çalıştığım kurumda rotasyon var kurulu bir düzen kurmak çok zor.

İsteğe bağlı olarak kadro gelirse kadroya geçmeyeceğim. Çünkü kadroludan kadroluya geçiş zormuş ama sözleşmeliden direkt geçebiliyorsun dediler. Bu söylenilenler ne kadar doğru ?

İsteğe bağlı kadro/sözleşme olayında merkeziden tercih yapıp başka kuruma geçmemde sıkıntı olur mu ? İstifa edip merkeziye geçiyorsun demişlerdi

30 Kasım 2022 21:30

Şuan çakıştığınız kurum ve unvan tam olarak nedir hocam? Detay vermemişsiniz ki hiç?

nedesembosch
Aday Memur
30 Kasım 2022 21:47

Ben de vaktiyle sözleşmeli iken merkezi atamayla kadrolu bir göreve atandım. Bir ay önceden eski işime haber verip sözleşmeden istifa ederek kadrolu işe başladım. Bundan 6 ay sonra da aynı kpss puanimla sözleşmeli başka bir görevi kazandım. Kadrolu işimden istifa edip sözleşmeli işe başladım. Yani işin özeti, 4A'dan 4B'ye; 4B'den 4A'ya direkt geçmek mümkün. 4A'dan 4A'ya sıkıntılı (muvaffakatname & 4 yıl çalışma vb şartlar sebebiyle) 4B'den 4B'ye sıkıntılı ( istifa üzerine 1 yıl bekleme şartı). 4B'den 4B'ye eğitim durumu değişikliği sebebiyle ancak 1 yıl bekleme şartı olmuyor. Umarım bilgiler faydanıza olur.

sizofrenimam
Memur
01 Aralık 2022 15:58

Gümrük memuruyum iibf liyim.

Şuan sözleşmeliyiz. Kadro gelirse isteğe bağlı olarak geçmeyeceğim sözleşmelide kalacağım. Sözleşmeliden kadroluya geçişte engel olmadığı için.

memuraday-y, 1 yıl önce

Şuan çakıştığınız kurum ve unvan tam olarak nedir hocam? Detay vermemişsiniz ki hiç?

Qwert1234.
Aday Memur
01 Aralık 2022 22:16

Hocam yeni gelen 3 +1 kadro olayında 4 yıl çalışma zorunluluğu var bilginize çsgb sitesinden bakabilirsiniz

sizofrenimam
Memur
02 Aralık 2022 09:46

O nakil için değil mi ? Ben nakil olmayacağım sözleşmeliden direkt istifa edip merkeziden gitmek istiyorum

Qwert1234., 1 yıl önce

Hocam yeni gelen 3 +1 kadro olayında 4 yıl çalışma zorunluluğu var bilginize çsgb sitesinden bakabilirsiniz

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi