Editörler : E.Kayı Han
01 Aralık 2022 06:18

Öğretmen ve KKÖ ayrımcılığı

2023 Ocak ayında sınavı geçen Öğretmenlerin maaşına ekstra yapılacak zam miktarı:

Uzman Öğretmenler: 2.038,07 TL

Başöğretmenler: 4.121,14 TL

Uzman KKÖ olunca maaş 100 lira artar

Hocalık mesleği öldü. Ruhuna Fatiha

Yiğitalp
Genel Müdür
21 Aralık 2022 15:22

Kurumun personeline verdiğiya da vermediği değerle ilgili bir durum. Diyanetin kendi personelenin özlük hakalrını iyileştirme niyeti/gayreti yok,hiç olmadı zaten. Elinden gelse maaşları düşürür. Yıllardır Fakülte mezunu,hatta Y.lisans ve doktoralı öğreticileri öğretmen yapamadı malesef.

asır1000
Aday Memur
21 Aralık 2022 19:15

İşin ilginç yanı diyanet personelinin hiçsesi ve soluğunun çıkmaması.Demek hallerinden memnunlar.

cemol
Genel Müdür
23 Aralık 2022 09:03

BUYRUN MEB E sizin için cazipse.illa orda beklemek zorunda değisiniz alın kpssden 80 i olun öğretmen

eylul0685
Aday Memur
23 Aralık 2022 23:11

Yıllardır neyin peşinden koşulduğu malum sınavsız ilitam fahrilere kadro niye mevcut personelin durumu düzeltinsin ki her seçimde aynı mevzular gündeme geliyor öğretmen statüsünde olmak bazılarının işine gelmiyor bu yüzdende engel olunuyor işte

kitkanun
Şube Müdürü
26 Aralık 2022 09:00

senin gibi tipler MEB de bile fayda vermez. Çünkü konuyu anlamaktan acizsin. Uzman öğretmen ayağına maaşına haksız yere zam aldın. Diyanet personeli alsa bas bas bağırırdın ama

cemol, 1 yıl önce

BUYRUN MEB E sizin için cazipse.illa orda beklemek zorunda değisiniz alın kpssden 80 i olun öğretmen

prisonbreak10
Aday Memur
04 Ocak 2023 23:50

haksız mı alındı?ulan sen ne hakla talep ediyorsun da milletin aldığına haksız diyorsun?sen yat kalk ta hükümet değişmesin bu dönemdeki gibi değeri ne zaman gördün de şimdi şikayet ediyorsun.

kitkanun, 1 yıl önce

senin gibi tipler MEB de bile fayda vermez. Çünkü konuyu anlamaktan acizsin. Uzman öğretmen ayağına maaşına haksız yere zam aldın. Diyanet personeli alsa bas bas bağırırdın ama

çok bilen
Aday Memur
11 Ocak 2023 11:28

aklın yok fikrin var yürü be cahil kim tutar seni

kitkanun, 1 yıl önce

kitkanun
Şube Müdürü
12 Ocak 2023 08:42

boş tenekeden ancak bu kadar boş ses çıkar

çok bilen, 1 yıl önce

aklın yok fikrin var yürü be cahil kim tutar seni

13 Ocak 2023 08:55

Yaa işte sizde farkındasınız diyanet personeli İslam.dusmani hukumetler zamanında çok yıpratıldı ve hiç değer verilmedi. Tabi kimsenin sesi çıkmıyordu ama bu hükumet biraz diyanet personeline değer verince bütün memurlar karın ağrısı çekmeye başladı. Din görevlilerine 3600 verildi diye bu forumda demedik laf bırakılmadı

prisonbreak10, 1 yıl önce

haksız mı alındı?ulan sen ne hakla talep ediyorsun da milletin aldığına haksız diyorsun?sen yat kalk ta hükümet değişmesin bu dönemdeki gibi değeri ne zaman gördün de şimdi şikayet ediyorsun.

hafız 06
Aday Memur
15 Ocak 2023 01:24

Bu konu sendika tarafından talep edilmeli. Malum, uzman k.k.ö. lisans mezunu artı hafızken birde üzerine sınava girerek uzmanliği kazanmıştır. Uzman öğretmen ne kadar artı alıyorsa uzman k.k.ö. de o kadar almalı bu konu da bir ayrım olmamalı.

ADEM EDIM
Kapalı
15 Ocak 2023 19:50

öğretmlıkte formasyon alma şartı KKÖ var mı? .ilahiyat lisansan mezonunu da eğitim fakültesi gibi örgün olmalı ilitam adı altında ilahiyatın kapı önünden geçene lisans diploması verilmemeli, DGS siz bile ilitama öğrenci alındı 4-5 yıl önce, KKÖ, öğretmenle muadil olacaksa, muadil seviyede eğitim almalı, muadil iş yapmalı, kıyas kabul etmez görev tanımı var ama aynı özlük haklarını talep etmek bence ğayri aklı.

hafız 06, 1 yıl önce

Bu konu sendika tarafından talep edilmeli. Malum, uzman k.k.ö. lisans mezunu artı hafızken birde üzerine sınava girerek uzmanliği kazanmıştır. Uzman öğretmen ne kadar artı alıyorsa uzman k.k.ö. de o kadar almalı bu konu da bir ayrım olmamalı.

hafız 06
Aday Memur
16 Ocak 2023 12:56

Ona bakarsanız açıköğretim fakültesinden mezun formasyonu bile olmayan bir sürü öğretmen var. Muadil seviyede eğitim ve iş demişsiniz. Ben yüksek lisans mezunu formasyonu olan hafız bir K.K.Ö yım. Öğretmenlerin çalışma sartlarına da yakinen tanığım. Ben aynı özlük haklarını talep ediyorum ve alacağımıza dair inancim sonsuz. Sizin bu hakları talep etmenin gayri akli olduğunu düşünmeniz hiçbir şeyi degiştirmez.

wax meber
Memur
18 Ocak 2023 02:01

bence öğretmen ve kkö arasındaki ayrımı tartışmadan önce kkö diye bir şey neden var ilk önce bunu tartışabiliriz.

ADEM EDIM
Kapalı
22 Ocak 2023 23:48

aslında Kuran öğretimi iho ve ıhl lislerinde meslek ders öğretmenlerınce verimelı ve KKÖ lağvedilmeli

wax meber, 1 yıl önce

bence öğretmen ve kkö arasındaki ayrımı tartışmadan önce kkö diye bir şey neden var ilk önce bunu tartışabiliriz.

Yiğitalp
Genel Müdür
21 Şubat 2023 12:55

https://www.yeniakit.com.tr/haber/kuran-kursu-ogreticileri-artik-ogretmen-olsun-1322779.html?fbclid=

yazıksana
Aday Memur
22 Şubat 2023 13:55

hafızsın ağızda yalan var açıköğretim mezunu ve formasyonsuz bir sürü öğretmen var dedin hani nerde kaç tane belgele madem bir iddia ortaya attın göster

hafız 06, 1 yıl önce

Ona bakarsanız açıköğretim fakültesinden mezun formasyonu bile olmayan bir sürü öğretmen var. Muadil seviyede eğitim ve iş demişsiniz. Ben yüksek lisans mezunu formasyonu olan hafız bir K.K.Ö yım. Öğretmenlerin çalışma sartlarına da yakinen tanığım. Ben aynı özlük haklarını talep ediyorum ve alacağımıza dair inancim sonsuz. Sizin bu hakları talep etmenin gayri akli olduğunu düşünmeniz hiçbir şeyi degiştirmez.

hafız 06
Aday Memur
03 Mart 2023 01:09

Komiksiniz gerçekten açıköğretim mezunu bizzat akrabam var. Formasyonu olmayanları da yakinen biliyorum.

yazıksana, 1 yıl önce

hafızsın ağızda yalan var açıköğretim mezunu ve formasyonsuz bir sürü öğretmen var dedin hani nerde kaç tane belgele madem bir iddia ortaya attın göster

yazıksana
Aday Memur
03 Mart 2023 14:19

gerçekler size komik gelebilir bu sizin sorununuz.diyanet görevlisi olmanın altın çağını yaşıyorsunuz okullar meslekçi idareciler, diyanet personel kaynıyor sizde farkındasınız ki insanlara ulaşamıyorsunuz önceki imamlar tahsil olmamasına rağmen dava adamıydı ama şimdi ortalıkta zırt üniversitesi ilahiyet fakültesini bitiren kkö ve imam lar dolu peki sonuç : İnsanları dinden soğutan din görevlileri.

hafız 06, 1 yıl önce

Komiksiniz gerçekten açıköğretim mezunu bizzat akrabam var. Formasyonu olmayanları da yakinen biliyorum.

Memlek
Memur
05 Mart 2023 22:25

Öğretmen olmanın şartı kpssye girip puan alıp atanmak, herkes kendi branşında belirlenen puanı alıp atanır. KKÖ başka bir kuruma bağlı ve yaptığı iş başka öğretmen olmayı gerektirir bir durumları yok...

aday@memur
Genel Müdür
06 Mart 2023 09:14

genelleme yapmayalım hocam.

yazıksana, 1 yıl önce

gerçekler size komik gelebilir bu sizin sorununuz.diyanet görevlisi olmanın altın çağını yaşıyorsunuz okullar meslekçi idareciler, diyanet personel kaynıyor sizde farkındasınız ki insanlara ulaşamıyorsunuz önceki imamlar tahsil olmamasına rağmen dava adamıydı ama şimdi ortalıkta zırt üniversitesi ilahiyet fakültesini bitiren kkö ve imam lar dolu peki sonuç : İnsanları dinden soğutan din görevlileri.

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi