Editörler : cihan27E.Kayı Han

Sosyalojist
Aday Memur
01 Aralık 2022 20:16

Yeniden değerleme oranı %122 olarak açıklandı, CB'nın %50 indirme yetkisi var o da eder %61, yarısını memura verirler %31.50; onu da 32 ye tamamlarlar.

payitaht26
Kapalı
01 Aralık 2022 20:33

Memura verilecek %30 zam Nisan ayına girmeden eriyecektir.

Üreticiler pusuya yatmış hatta şimdiden başlamışlar zam yapmaya maliyetlerini yansıtacaklar.

Hele hele seçim sonrasını düşünmek dahi istemiyorum. Beyler beyler öyle bir şey geliyor kiiii

Musabumeyr78
Yasaklı
01 Aralık 2022 22:16

Seçim arafesinde bir supriz olabilir şimdiye kadar ki seçimlerde kazanmaları kesin gibiydi lakin bu seçim biraz farklı gibi o yüzden kesenin ağzını açabilirler ama bilmiyorum yirmi yıllık memurum enflasyon harici bir zam aldığımı hatirlamiyorum geçen yıl ocakta verdiler iki buçuk onu da temmuzda aldılar yani

Birşey soylemek çok zor bekleyip göreceğiz sendikalarda kış uykusuna yatmış hele yetkili sendika ölüm uykusunda adı sendika lakin bu dünyaya yemeye gelmişler hizmet etmeye savunmaya değil bizim sirtimizdan günlerini gün ediyorlar ama biz hakediyoruz bu kamburlari atamiyoruz uzerimizden

mücahit turhan
Kapalı
01 Aralık 2022 22:29

Hocam zaten fazla maaş artışı iyi değil tabi enflasyon istendiği gibi olmayınca tek çare artış yapmak ama ne kadar verilirse o kadar hatta fazlaso gidiyor ben şahsen %50 yapsın %100 yapsın diyemiyorum. Sadece ben değil asgari ücret alana asgari ücret %20 artsın ama enflasyon olmayacak fiyatlar sabit kalacak desen çoğu kabul eder.

Musabumeyr78, 1 yıl önce

Seçim arafesinde bir supriz olabilir şimdiye kadar ki seçimlerde kazanmaları kesin gibiydi lakin bu seçim biraz farklı gibi o yüzden kesenin ağzını açabilirler ama bilmiyorum yirmi yıllık memurum enflasyon harici bir zam aldığımı hatirlamiyorum geçen yıl ocakta verdiler iki buçuk onu da temmuzda aldılar yani

Birşey soylemek çok zor bekleyip göreceğiz sendikalarda kış uykusuna yatmış hele yetkili sendika ölüm uykusunda adı sendika lakin bu dünyaya yemeye gelmişler hizmet etmeye savunmaya değil bizim sirtimizdan günlerini gün ediyorlar ama biz hakediyoruz bu kamburlari atamiyoruz uzerimizden

Emir ka
Şube Müdürü
01 Aralık 2022 22:33

İndirme yetkisi geçti artık resmi gazetede yayınlanıp resmileşti bile yüzde 122
Sosyalojist, 1 yıl önce

Yeniden değerleme oranı %122 olarak açıklandı, CB'nın %50 indirme yetkisi var o da eder %61, yarısını memura verirler %31.50; onu da 32 ye tamamlarlar.

Mihayloviç
Yasaklı
01 Aralık 2022 22:53

Gülüyorum sana bu başlığı açmıssın temmuzda 41.5 veren seçim öncesi ocakta 30 mu verir 41.5 ten fazla olcak

mücahit turhan
Kapalı
01 Aralık 2022 22:58

Hocam verilecek zaman asıl kriteri tüikin açıkladı enflasyon temmuzdaki 6 aylık enflasyon %42 iken Aralık'ta 6 aylık enflasyon %18 diye tahmin ediliyor ciddi ciddi mi yazdınız bunu

Mihayloviç, 1 yıl önce

Gülüyorum sana bu başlığı açmıssın temmuzda 41.5 veren seçim öncesi ocakta 30 mu verir 41.5 ten fazla olcak

Barricade
Şef
02 Aralık 2022 00:10

Burada saçma sapan başlıklar açıp yok yüzde 25 gelir yok taş çatlasa 30 gelir herkes kafasına göre bı yol tutturmuş gidiyor sırf bende bişey yazayimda mesajım gözüksün diye yzanlar var ya kardeşim işiniz gücünüz yokmu yahu Amaçlari zaten memuru bitirmek degilmi daha neyin tartışmasını yapıyorsunuz ocakta devletin başındakiler şunu alacaksınız der alırsın neyin tahminini yapiosunuz ya asgari ücretli oy deposuymus bak bak bak yüzde yüzde verse yüzde birde verse veren yine veriyo vermeyen yine vermez arkadaşım adamların seçim için neler yapio neleri gözden çıkarıo hala gelmiş bazı arkadaşlarlar 20 anca gelir sence 20-25 vermek seçim öncesi kendi topuğuna sıkmak degilmi heleki millet bunalimdayken

Thalesemre, 1 yıl önce

Memur zammını bilmem ama asgari ücret 8 bin liranın altında olmayacak arkadaşım. Bugün patronlar bile elimizi taşın altına koyacaz dediler. Görünen köy kılavuz istemez. Eğer memur zammı dediğiniz gibi yüzde 20 veya 25 olursa ocaktan sonra memur biter. Yüzde 25 zam ocakta elektriğe doğalgaza vergilere harçlara gelecek zamları bile karşılayamaz. Gıda giyim sağlık gibi diğer kalemlere gelecek zamları saymıyorum bile.

aktan09
Müsteşar Yardımcısı
02 Aralık 2022 13:42

Türk iş başkanı isimizi çizgi rakamini TV de açık açık söyledi %45 kesinleşmiş oldu,enaz %45 asgari ücret ama ben %50 olcahini düşünüyorum,memurdan enaz %30 alır...

Mihayloviç
Yasaklı
02 Aralık 2022 19:24

Mücahit turhan bey işte o enflasyon farkının üzerine sayın cumhur başkanımız recep tayyip erdoğan %de 25 lik bi zam ekleyerek temmuzdaki zam benzeri zam verecek hatta daha fazla kendileri bizzat asıl iyileştirmeyi ocakta yapacağım demiştir.

engineer323
Aday Memur
02 Aralık 2022 20:09

Not edin ocakta asgari ücrete % 70 Memura % 50

mücahit turhan
Kapalı
02 Aralık 2022 20:23

İnşallah kardeşim

Mihayloviç, 1 yıl önce

Mücahit turhan bey işte o enflasyon farkının üzerine sayın cumhur başkanımız recep tayyip erdoğan %de 25 lik bi zam ekleyerek temmuzdaki zam benzeri zam verecek hatta daha fazla kendileri bizzat asıl iyileştirmeyi ocakta yapacağım demiştir.

BESSEL
Yasaklı
02 Aralık 2022 21:17

Refah payı ile birlikte %22 zam alacağımızı düşünüyorum

Quares321
Daire Başkanı
02 Aralık 2022 22:16

Yıllardır kamu çalışanlarını enflasyona nasıl ezdirmedilerse bu yıl da ezdirmeyecekler :)

TÜİK in dediği olur ve daima oldu.

Farklı bir şeyler bekleyip rüya görmeyin. Ocakta acı gerçeklerle karşılaşınca kalpten gitmeyin.

tnsrkn
Genel Müdür
02 Aralık 2022 22:45

%25 üzerinde bir rakam olursa bayram ilan etmemiz gerekir. Enflasyon farki+ Ocak zammı 18-19 hadi Max 20 etsin üzerine temmuz zammindan 2,5 u düşülmek kaydiyla toplam % 5 ekstra versin oldu sana %25. Ben zamaninda verip vesile olup şimdi ağlayanlar daha da beter olsun diye normal şartlarda oyumu mevcut iktidara vericem, olurda şaşırıp %30 -40 civarı bir zam alırsak o zaman bir oy kaybeder mevcut iktidar.

Hukukcu-hoca
Daire Başkanı
02 Aralık 2022 22:46

Asgari ücret en az yüzde 50 artacaktır. Asgari ücretin yüzde 50 arttığı bir ortamda hele ki kritik seçim öncesi memura yüzde 22 23 vermek mantıklı olmaz hükümet için. Bundan dolayı benim öngörüm ocakta memura yüzde 30 dan az bir zam yapmazlar.

BESSEL, 1 yıl önce

Refah payı ile birlikte %22 zam alacağımızı düşünüyorum

Mihayloviç
Yasaklı
03 Aralık 2022 00:11

25 30 yazanları artık kaleye almıyorum bilerek ısrarla yazıyorlar

fakir.adam
Şube Müdürü
03 Aralık 2022 00:33

algı için yazıyorlar.alacağımız zam max yüzde8 olacakdır inş.enflasyon farkına gerek yok ki zaten fiyad ardışları durdu.yüzde8 bizi fazlasıyla ihya edecekdir.

Mihayloviç, 1 yıl önce

25 30 yazanları artık kaleye almıyorum bilerek ısrarla yazıyorlar

BESSEL
Yasaklı
03 Aralık 2022 00:46

15+ yıllık kaşarlar ne düşünüyorlar ? %22 yeterli mi sizce ?

ayhann68
Yasaklı
03 Aralık 2022 02:24

3600 ek gösterge farkı alınacak buna istinaden %25 zam verirlerse iyidir..

Toplam 74 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi