Editörler : "eskiyara"Pangaea

spock
Daire Başkanı
02 Aralık 2022 05:16

Fiş belasından kurtulacaksak çok güzel. Defter doldurmak ve yoklama fişi imzalamak artık bitsin.

demir8121, 1 yıl önce
Çok basit bir uygulama tlf ana ekrana indiriyorsunuz sınıf yoklamasını alıyorsunuz fiş yazmaktan daha kolay endişelenmeye gerek yok

efeben
Kapalı
02 Aralık 2022 14:29

O zaman bakanlık her sınıfa bit tablet veya kiosk cihazı koyacak orada dijital olarak girilecek.Ben niye parasını üç kuruş maaşımdan verdiğim telefon ile yapacağım bu işi.

O zaman tüm bakanlıktaki pc ler kaldırılsın herkes kendi pc den işini yapsın.Tüm makam araçları satılsın.Bakan felan kendi arabası ile gitsin gelsin.

Öyle uygulama yaptım al kullan demekle olmuyor.

Hukukcu-hoca
Daire Başkanı
05 Aralık 2022 08:09

Bu doğru ise sendikalar bunu engeller.

235U
Genel Müdür
05 Aralık 2022 08:40

hangi sendika

Sadece EBSnin sözü geçiyor

oda idareci sendikasıdır zaten öğretmeni iplediği yok

hatta bu gelişme bizzat EBSnin idarecilerini rahatlatma girişimi bile olabilir.

Hukukcu-hoca, 1 yıl önce

Bu doğru ise sendikalar bunu engeller.

hsnsylk
Genel Müdür
05 Aralık 2022 09:47

idareciler fazlası ile iş yapıyor.

vesezemeo
Aday Memur
05 Aralık 2022 23:50

Nasıl bir sistem. Hangi uygulama?
spock, 1 yıl önce

Biz okulumuzda telefondan kendi sistemimize devamsızlığı işliyoruz. Derse girmeyen öğrencinin velisine yoklama anında sms gidiyor. Lise olduğumuz için öğrenci okula diye çıkıp dışarıdahaytalık yapabiliyor.

Bu arada, birkaç ve birçok kelimeleri bitişik yazılıyor.

spock
Daire Başkanı
06 Aralık 2022 07:37

Okullar için böyle sistemler satan birçok şirket var. Okul sms yoklama diye arama yapın onlarca çıkıyor.

vesezemeo, 1 yıl önce
Nasıl bir sistem. Hangi uygulama?
06 Aralık 2022 08:18

Bir kaç yıldır birilerinin sırtına bindik kendi işimizi onlara yaptırıyoruz mu demek istedin. Ben yoklama falan girmiyorum.

muallim_34, 1 yıl önce

Zaten öğretmen giriyor e okula.Bir kaç yıldır.

Çalışan demir ışıldar.

Bi zahmet 2 öğrenciyi isleyiver.

06 Aralık 2022 08:34

Hocam bu nasıl bir mentalite :)) Arkadaşlar herşeyi neden angarya olarak görüyorsunuz . İşleyişi bir görelim ondan sonra angarya mı değil mi belli olur.

efeben, 1 yıl önce

O zaman bakanlık her sınıfa bit tablet veya kiosk cihazı koyacak orada dijital olarak girilecek.Ben niye parasını üç kuruş maaşımdan verdiğim telefon ile yapacağım bu işi.

O zaman tüm bakanlıktaki pc ler kaldırılsın herkes kendi pc den işini yapsın.Tüm makam araçları satılsın.Bakan felan kendi arabası ile gitsin gelsin.

Öyle uygulama yaptım al kullan demekle olmuyor.

235U
Genel Müdür
06 Aralık 2022 10:13

hocam kaç yıl tecrübeniz var bilemiyorum ama geçen 3 4 yılım içinde mebin öğretmen yararına bir uygulama çıkardığına henüz şahit olmadım

ha idareci iseniz ve bi başlasın şu işide öğretmene kitleyelim sonra standarda biner alılır rahatsız olmadan yapmaya başlarsınız diyorsanız o ayrı

ahmet_ing_ögretmeni, 1 yıl önce

Hocam bu nasıl bir mentalite :)) Arkadaşlar herşeyi neden angarya olarak görüyorsunuz . İşleyişi bir görelim ondan sonra angarya mı değil mi belli olur.

melike.h
Şef
06 Aralık 2022 12:19

öğrencilerin devamsızlığını sisteme giren öğretmenlere haftalık şu kadar para dense en doğrusu bu biz biliyoruz kimin gelip gelmediğini idareciler bilmiyor dersiniz dimi :D

ömer42
Daire Başkanı
06 Aralık 2022 13:17

Hangi kademede çalışıyorsunuz bilmiyorum hocam ama ilkokulda devamsızlıkları sisteme sınıf öğretmeni işler.

Devam, devamsızlığın izlenmesi ve izin verme

MADDE 18 ? (1) (Değişik:RG-25/6/2015-29397) Çocukların devamsızlıkları, okul öncesi eğim kurumlarında öğretmen, ilkokullarda sınıf öğretmeni, ortaokul ve imam-hap ortaokullarında ise okul yönetimi tarafından e-Okul sistemine işlenir ve yöneticiler tarafından takip edilir

RızahalukokulahazıR, 1 yıl önce

Bir kaç yıldır birilerinin sırtına bindik kendi işimizi onlara yaptırıyoruz mu demek istedin. Ben yoklama falan girmiyorum.

coshuva
Genel Müdür
06 Aralık 2022 14:48

Dersine girdiğiniz ve ek dersini aldığınız sınıfın devamsızlığını müdür yardımcısının girmesi de çok mantıklı değil bakıldığında.

Weierstrass
Genel Müdür
06 Aralık 2022 15:03

mudur yardimcilari derse mi giriyor ?
coshuva, 1 yıl önce
Dersine girdiğiniz ve ek dersini aldığınız sınıfın devamsızlığını müdür yardımcısının girmesi de çok mantıklı değil bakıldığında.

coshuva
Genel Müdür
06 Aralık 2022 15:04

Evet.
Weierstrass, 1 yıl önce
mudur yardimcilari derse mi giriyor ?

Weierstrass
Genel Müdür
06 Aralık 2022 15:09

bizim okulda goremedim de ondan
coshuva, 1 yıl önce
Evet.

coshuva
Genel Müdür
06 Aralık 2022 15:12

Bunun devamsızlık girişini kim yapsın konusuyla ne alakası olduğunu anlayamadım. Ders okuttuğun sınıfın devamsızlığını müdür yardımcısının girmek zorunda olması mantıklı gelmiyor dedim. Konu müdür yardımcısı derse giriyor muya getirdin.!!!
Weierstrass, 1 yıl önce
bizim okulda goremedim de ondan

Weierstrass
Genel Müdür
06 Aralık 2022 15:15

Resmi evrak islerini, idari isleri idareci yapar,bu hep boyledir,devamsizlik,rapor ,karne,tasdikname vb isleri idareci yapar,isterseniz ust yaziyi,alimlari,derece ve kademeyi ogretmen yapsin,cunku baslik bu zemini hazirliyor simdiden
coshuva, 1 yıl önce
Bunun devamsızlık girişini kim yapsın konusuyla ne alakası olduğunu anlayamadım. Ders okuttuğun sınıfın devamsızlığını müdür yardımcısının girmek zorunda olması mantıklı gelmiyor dedim. Konu müdür yardımcısı derse giriyor muya getirdin.!!!
06 Aralık 2022 16:45

Ortaokuldayım sayın hocam

ömer42, 1 yıl önce

Hangi kademede çalışıyorsunuz bilmiyorum hocam ama ilkokulda devamsızlıkları sisteme sınıf öğretmeni işler.

Devam, devamsızlığın izlenmesi ve izin verme

MADDE 18 ? (1) (Değişik:RG-25/6/2015-29397) Çocukların devamsızlıkları, okul öncesi eğim kurumlarında öğretmen, ilkokullarda sınıf öğretmeni, ortaokul ve imam-hap ortaokullarında ise okul yönetimi tarafından e-Okul sistemine işlenir ve yöneticiler tarafından takip edilir

Kagiş
Müsteşar
06 Aralık 2022 17:01

Okul idaresi bir zahmet yapsın bu işi! Sürekli çay kahve ve milli eğitime toplantıya gidiyorumla olmaz hep değil mi!

Ben, zıvanadan çıkmış ergenlerin haftada 25 saat dersine girip ihtiyarlıyorsam, derse girmeyip bilgisayar başında oturan, gelene gidene "hee, yaa, yoo!" diyen, çay, kahve içip bahçede sigara tellendiren idareci arkadaşım yoklamaları girecek ve full ek dersini alacak!! Hadi bakayım hadiiii!!

Toplam 66 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi