Editörler : cihan27E.Kayı Han
02 Aralık 2022 09:16

bunudagormedik
Daire Başkanı

Öğretmenlere benim kadar kıl olan yoktur ama evini geçindiremeyen öğretmen benim çocuğumu eğitemez, kendini mesleki anlamda geliştiremez, geleceğimiz olan çocukları sağlıklı şekilde inşa edemez. Uçuk kaçık maaşlar verilmese de en azından rahat geçinebilecekleri bir maaş verilmelidir. Şu anki maaşların üzerinde bir maaş olmalıdır. Yani en azından rezerv paralara endekslenebilir. 1000 dolar yada 1000 euronun altına düşmeyecek şekilde olabilir. O da bu şartlarda yaklaşık 20 bine tekabul ediyor.

Fatih869, 2 ay önce - Alıntıya git

Özel kolejde üç kuruşa çalışan öğretmene emanet ediyorsunuz çocuğunuzu.

Devlet fena para vermiyor.

02 Aralık 2022 13:51

Fatih869
Şube Müdürü

Özel kolejde üç kuruşa çalışan öğretmene emanet ediyorsunuz çocuğunuzu.

Devlet fena para vermiyor.

bunudagormedik, 2 ay önce - Alıntıya git

hacı abi karnımızı zor doyuruyoruz ne özel okulu

03 Aralık 2022 00:24

Turanlar0071
Memur
İş riski derken senin hiç kulağının dibinden mermi geçtimi kardeş jandarmayım ama polisin en yenisiyle bile kendini bir tutma az buluyorsan maaşini biraz daha oku uzman çavuş ol onlar daha çok alıyor :)))
03 Aralık 2022 00:25

Turanlar0071
Memur

Bence imamlar almalı. Adamlar ahiretimiz için çalışıyor :)

Anuşirvann, 2 ay önce - Alıntıya git
Bukadar haklı bir yorum görmedim. En azından kendisini polisle askerle kıyaslayan dan daha mantıklı
03 Aralık 2022 01:28

civandere
Aday Memur

Yaptigi işin maddi riskine , yoğunluğuna ve sorumluluguna göre Tapu memurunun da daha fazla alması gerektiğini düşünüyorum.

03 Aralık 2022 01:34

ArDıL_1905
Genel Müdür
Dünyanın en zor işi insan yönetmektir. Bu bağlamda en yüksek maaşı toplum yöneticileri almalı yani siyasetçiler. Bunlar cumhurbaşkanı, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, valiler ve kaymakamlar olmalı. İkinci kesim savunma erikleri, yüksek Askeri rütbeliler almalı, generaller, ardından yargı erkleri gelmeli hakim ve savcılar. Ondan sonra bilim adamları gelmeli, profesörler, akademik meslek elemanları, ardından sağlık, teknik, eğitim ve güvenlik çalışanları gelmeli, bu çalışanlar arasında çok fark olmamalı, her biri ayrı bir hizmet kolu. Ardından büro ve yardımcı hizmet personelleri gelmeli.
03 Aralık 2022 09:34

mühendisyen789
Memur
+
03 Aralık 2022 10:17

fazilet-83
Başbakan Müsteşarı

Kamudaki mühendisler maalesef mühendislik yapmıyor.

Donanımlı, gerçekten mühendis olanlar zaten kamuya tenezzül etmiyor.

Hakikat bu.

03 Aralık 2022 12:10

murataslan2014
Memur
Dünyanın en zor işi insan yönetmektir. Bu bağlamda en yüksek maaşı toplum yöneticileri almalı yani siyasetçiler. Bunlar cumhurbaşkanı, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, valiler ve kaymakamlar olmalı. İkinci kesim savunma erikleri, yüksek Askeri rütbeliler almalı, generaller, ardından yargı erkleri gelmeli hakim ve savcılar. Ondan sonra bilim adamları gelmeli, profesörler, akademik meslek elemanları, ardından sağlık, teknik, eğitim ve güvenlik çalışanları gelmeli, bu çalışanlar arasında çok fark olmamalı, her biri ayrı bir hizmet kolu. Ardından büro ve yardımcı hizmet personelleri gelmeli.
ArDıL_1905, 2 ay önce - Alıntıya git
Ardıl en çok senin alman lazım kendine haksızlık etme :)
03 Aralık 2022 13:05

İşçiArı
Aday Memur
Kimsenin aldığında gözümüz yok. Hakettiğimizi versinler yeter.
03 Aralık 2022 13:13

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı

657 icinde gihdeki memurlar arasinda bile maas farki olmali bence

ben sgk da calisan bir memurum

eyt si yapilandirmasi 83 milyon kisiye hizmet veriyorum kurum olarak

su anda daha kanun cikmadan eyt yogunlugu basladi

benim daha az isi olan kurumdaki memur ile ayni parayi almam haksizlik

03 Aralık 2022 13:18

doks
Şube Müdürü

Romantikliğe gerek yok. Kim en çok katma değerli iş yapıyorsa, özelde çok kazanıyorsa ona daha çok maaş verilir.

Sabahtan akşama Excel tablosuna veri giren adamaasgari ücret yeter, bir ameliyatı yapabilecek ülkedeki10 kişiden biri olan cerraha ise 100 bin lira maaş da yetmez.

03 Aralık 2022 13:21

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı

Romantikliğe gerek yok. Kim en çok katma değerli iş yapıyorsa, özelde çok kazanıyorsa ona daha çok maaş verilir.

Sabahtan akşama Excel tablosuna veri giren adamaasgari ücret yeter, bir ameliyatı yapabilecek ülkedeki10 kişiden biri olan cerraha ise 100 bin lira maaş da yetmez.

doks, 2 ay önce - Alıntıya git

o is o kadar basitse

herkes gelsin excele veri girsin

kapidan giren gunluk 1000 kisiye de o excele veri giren de cevap verir mevzuat bilgisiyle !!!

03 Aralık 2022 13:23

doks
Şube Müdürü

o is o kadar basitse

herkes gelsin excele veri girsin

kapidan giren gunluk 1000 kisiye de o excele veri giren de cevap verir mevzuat bilgisiyle !!!

üçbuçukali, 2 ay önce - Alıntıya git

3 günlük hizmet içi eğitimle senin seviyene gelirler merak etme.

03 Aralık 2022 13:25

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı

3 günlük hizmet içi eğitimle senin seviyene gelirler merak etme.

doks, 2 ay önce - Alıntıya git

he he gelirler

he he

sgk mevzuati 3 gunluk hizmet ici egitimle ogreniliyor zaten

5 sayfa toplam mevzuat

emeklilik ve hizmet verme genelgesi sadece 350 sayfa

3 gunluk egitimde yapsin hadi bu isi

daha diger servislere gelmedim

isveren

kisa vadeliler

gss

mali hizmetler