Editörler : "eskiyara"Pangaea

halis4242
Genel Müdür
11 Aralık 2022 17:04

Veya devlet çalışmayan eşlerin sadece aylık sigortasını karşılasın ve artı hiçbir miktar vermesin!?

Zeyrek Babayani
Aday Memur
11 Aralık 2022 17:16

Kardeşim milletimizin benciliği gün geçtikçe çağ atlıyor. Yani karı-koca çalışan adam sırf eşi çalışıyor diye neden 3 bin tl daha fazla alacak. 2 kişi çalışan adam hem ikisi beraber işe gidecek hem eve gelince ev işlerine bakacaklar ve karşısında tek başına çalışan adam aynı işi yapmalarına rağmen 3 bin fazla alacak. Yahu nasıl bencil ülkeyiz hiç kimsede edep yok.

fb88
Şube Müdürü
11 Aralık 2022 17:52

Tam tersini düşünelim o zaman eşi çalışmayanlar eşini çalıştırabilir en az asgari ücret alabilir.bu daha mantıklı

isbas, 1 yıl önce

Aile yardımı 4000 olsun.yok bizim eşimiz calisiyor neden ayrıcalık yapılıyor diyenlerde eşlerine işlerini biraktirip o 4 bin lirayı aldiranilir

fb88
Şube Müdürü
11 Aralık 2022 17:54

Eşi çalışıyor aynı zamanda ev işleri annelik yapıyor.ne zor şartlar altında bunlar yapılıyor biliyormusunız.ayrıca eşi çalışmayan evde annesi çocuğa bakarken eşi çalışanlar 4 5 binlira ol uş balıcılar haberiniz varmı.çocuk hasta olur izin alamazsın bakıcıda kalır çocuk akşam eve gelirsin yemek yok.ancak eşi çalışmayan 3000 4000 para yok öyle beleşten para.para istiyorsanız eşiniz çalışabilir yok ben tercihen çalışmasını istemem diyorsanız şu anki para yeterli

tamtam23
Memur
11 Aralık 2022 17:55

Çift karisi olanlar 6000 mi alacak..

fb88
Şube Müdürü
11 Aralık 2022 17:55

Sigorta karşılamak mantıksız ama ev hanımlarına prim borçlanma hakkı verip emekli olma hakkı verilebilir.ama prim boşluğunu kişi kendi ödemesi mantıklı

halis4242, 1 yıl önce

Veya devlet çalışmayan eşlerin sadece aylık sigortasını karşılasın ve artı hiçbir miktar vermesin!?

muallim_34
Genel Müdür
11 Aralık 2022 21:15

Allah sana hidayet versin..

fb88, 1 yıl önce

Eşi çalışıyor aynı zamanda ev işleri annelik yapıyor.ne zor şartlar altında bunlar yapılıyor biliyormusunız.ayrıca eşi çalışmayan evde annesi çocuğa bakarken eşi çalışanlar 4 5 binlira ol uş balıcılar haberiniz varmı.çocuk hasta olur izin alamazsın bakıcıda kalır çocuk akşam eve gelirsin yemek yok.ancak eşi çalışmayan 3000 4000 para yok öyle beleşten para.para istiyorsanız eşiniz çalışabilir yok ben tercihen çalışmasını istemem diyorsanız şu anki para yeterli

kup1
Şef
12 Aralık 2022 11:34

Siz gerçekten iflah olmaz gözü doymazlarsınız.

13 Aralık 2022 09:15

bunlar doymazlar... sabah akşam burda zam hesabı yaparlar.. sonrada hükümet bizi görmüyor derler..ne verdiniz ki ne isteyesiniz...pehh...

kup1, 1 yıl önce

Siz gerçekten iflah olmaz gözü doymazlarsınız.

ArDıL_1905
Müsteşar Yardımcısı
13 Aralık 2022 09:51

Eşi çalışan birisinin eşi doğum yapacak, doğum izni süt izni derken 2 yıl a yakın çalışmayacak, onun işini başka memur yapacak!, işe gitmeyecek ama maaşını alacak, bu durum bencilce olmayacak ama aile yardımı artırılsın diyen birisinin talebi bencilce olacak. Biraz edep yahu!

Sosyal yardımlar artırılmalıdır, aile yardımı, eşi çalışan için kreş yardımı, çocuk yardımı, kirada olana kira yardımı, giyim yardımı, yemek yardımı, doğalgaz yardımı, elektrik yardımı, okuyan öğrencilere eğitim yardımı vb. aklıma gelmeyen şeyler. Sosyal devlet ve toplumun devamlılığı için çalışan memurlara aile devamlılığı için çeşitli yardımlar yapılmalıdır diye düşünüyorum. Bu bencilce değil, bencilce olan kendisi için tanınmış olan sosyal hakkı görmeyip başkası sosyal hak talep edince kendisinde olmadığı için buna karşı çıkmaktır. Örnek yukarıdaki doğum izni mevzusu

Zeyrek Babayani, 1 yıl önce
Kardeşim milletimizin benciliği gün geçtikçe çağ atlıyor. Yani karı-koca çalışan adam sırf eşi çalışıyor diye neden 3 bin tl daha fazla alacak. 2 kişi çalışan adam hem ikisi beraber işe gidecek hem eve gelince ev işlerine bakacaklar ve karşısında tek başına çalışan adam aynı işi yapmalarına rağmen 3 bin fazla alacak. Yahu nasıl bencil ülkeyiz hiç kimsede edep yok.

yeditepelisehir
Daire Başkanı
13 Aralık 2022 13:29

2. sayfada belirttiğim gibi; öğretmenler olarak biz bile eş ve çocukları, evin babasının malı gibi algılıyoruz. o kadar sığ bir devletçilik ve ataerkil toplum geleneğimiz var ki; üniversite mezunu öğretmen düzeyinde bile bunu aşamıyoruz ve 1000 yıl sonra bile pek aşacağa benzemiyoruz. önceki yorumumda belirtiğim gibi; evin erkeği, çocukların babası ve de eşinin kocası olabilir ama onların sahibi değildir. onların mülki ve idari anlamda sahibi, koruyucusu, sosyal devlettir. çalışsın çalışmasın herkese asgari ücret düzeyinde destek vermek zorundadır. her insan, devletin bir bireyidir; devletin bir vatandaşıdır. bir baba; çalışmayan eşi ve çocuklarına devletin yerine bakıyorsa devlet o bakım bedelini ödemelidir. dediğim gibi, algı olarak bu seviyeye çıkmamız mümkün değil. o yüzden takılın kafanıza göre

muallim_34
Genel Müdür
13 Aralık 2022 16:37

Hocam gayet açık yazmışsınız.

Ama anlamak istemedikten sonra yine itirazlar olacak.

Bu tiplere laf anlatmak zor.. Gereksiz..

ArDıL_1905, 1 yıl önce

Eşi çalışan birisinin eşi doğum yapacak, doğum izni süt izni derken 2 yıl a yakın çalışmayacak, onun işini başka memur yapacak!, işe gitmeyecek ama maaşını alacak, bu durum bencilce olmayacak ama aile yardımı artırılsın diyen birisinin talebi bencilce olacak. Biraz edep yahu!

Sosyal yardımlar artırılmalıdır, aile yardımı, eşi çalışan için kreş yardımı, çocuk yardımı, kirada olana kira yardımı, giyim yardımı, yemek yardımı, doğalgaz yardımı, elektrik yardımı, okuyan öğrencilere eğitim yardımı vb. aklıma gelmeyen şeyler. Sosyal devlet ve toplumun devamlılığı için çalışan memurlara aile devamlılığı için çeşitli yardımlar yapılmalıdır diye düşünüyorum. Bu bencilce değil, bencilce olan kendisi için tanınmış olan sosyal hakkı görmeyip başkası sosyal hak talep edince kendisinde olmadığı için buna karşı çıkmaktır. Örnek yukarıdaki doğum izni mevzusu

muallim_34
Genel Müdür
12 Ağustos 2023 22:12

Bu sene ciddi artış bekliyoruz.

matematikogretmenii
Şube Müdürü
12 Ağustos 2023 23:13

Forumda okuduğum en mantıklı yorum.
f0xy, 1 yıl önce

Devlet son TOKİ kurasında gençlere ve emeklilere öncelik tanıdı, evliler düzenini kurmuş, bekarlar ya da gençler düzen kuramıyor. Mağduriyete bakılırsa tek bekarlara öncelik tanınmalı, bekarlar yer değişikliği yapamıyor, evlenemiyor da, normal şartlarda bir bekar uzman ya da başöğretmen de olamıyor. Bekarlar netti size çift maraşlılar :)

umutXx
Kapalı
12 Ağustos 2023 23:21

abi çok doğru söylüyorsun, hanımlarımız bizim baş tacımızdır, çalıştırmıyorsan devletimiz seni ihmal etmemeli şöyle bir 20k filan yardım etmeli. çok haklısın abi hatta mangal keyfi yaparız birlikte ilmealmeika

muallim_34
Genel Müdür
13 Ağustos 2023 00:08

Sen benim yaptığım mangalı yeme..Mazallah boğazında kali hastanelik olursun.

umutXx, 8 ay önce

abi çok doğru söylüyorsun, hanımlarımız bizim baş tacımızdır, çalıştırmıyorsan devletimiz seni ihmal etmemeli şöyle bir 20k filan yardım etmeli. çok haklısın abi hatta mangal keyfi yaparız birlikte ilmealmeika

umutXx
Kapalı
13 Ağustos 2023 00:58

niye abi boğazında çok mu kaldı? ieaiea

muallim_34, 8 ay önce

Sen benim yaptığım mangalı yeme..Mazallah boğazında kali hastanelik olursun.

muallim_34
Genel Müdür
13 Ağustos 2023 10:19

Sen daha küçüksün.. Git akranlarınla oyna..

umutXx, 8 ay önce

niye abi boğazında çok mu kaldı? ieaiea

yakışıkly
Aday Memur
13 Ağustos 2023 10:46

aile yardımı sadece çalışan evli kadın ve erkeklere verilmeli.evde oturup para almak ne kadar helal

difficulties
Daire Başkanı
13 Ağustos 2023 12:48

Bizim uzmanlık kadar para istiyo. O da şimdi. Eskiden daha çok edermiş. Uzman ev hanımı :)))

Toplam 85 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi