Editörler : Renjiro
03 Aralık 2022 19:37   

Sürekli İşçi sağlık bakanlığına temizlik görevlisi olarak atandım !!! Acil yardım ediniz
1356 sürekli işçi engelli statüsünden kurada asil olarak yerleştim (pulmuner hipertansiyon hastasıyım akciğer tansiyonu ) engel oranım %100 kronik süreğen hastalık olduğu için bu oranı verdiler işe giriş için alacağımız durum bildirir raporunu almaya gititm rapor kararı ilk başta şu şekildeydi Pulmuner hipertansiyon hastası ağır yük ve ağır efor gerektirecek işlerde çalışamazdı daha sonra sağlık bakanlığından aradıklarını ilk verilen raporu iptal ettikelrini sebebi ise (TEMİZLİK İŞLERİNDE ÇALIŞABİLİR İBARESİ YAZACAKMIŞ ) ve bu raporu e imzalı olduğu için e devletten de sildiler daha sonra bana ağır yük ve ağır efor gerektirici işlerde ve temizlik işçisi olarak çalışamaz dediler beni kuraya tabi olmam için önden sunduğum kendi raporumda ise çalışamayacağı içerik kodlaronda temizlik işlerinde çalışmaz diye bir kod yok ve ben bu durumdan dolayo dava açtım yorumlarınızı bekliyorum yıllardır bu anı bekleyip böyle bi durum yaşamam beni psikolojik olarak yıktı ve dengem bozuldu tek bilmek istediğim engelli statüsünden temizlik işçisi olarak işe giren biri ağır yük ve ağır efor mu sarf ediyor?
03 Aralık 2022 19:47

murat_29
Daire Başkanı

evet

03 Aralık 2022 19:55

İsakman29
Aday Memur

evet

murat_29, 2 ay önce - Alıntıya git
Peki bu durumla alakalı anayasanın veya sürekli işçi alım yasasında böyle bi durum var mı hangi engelli ağır yük kaldırırken görülmüş veya hastanede ben hiç görmedim
03 Aralık 2022 23:31

murat_29
Daire Başkanı
Peki bu durumla alakalı anayasanın veya sürekli işçi alım yasasında böyle bi durum var mı hangi engelli ağır yük kaldırırken görülmüş veya hastanede ben hiç görmedim
İsakman29, 2 ay önce - Alıntıya git

hangi engelli ile 8 saat mesai yaptınız hastanede hastaneyi geçtim il ilçe sağlık müdürlüklerinde. amirin engelli olmayandan daha çok iş bekler herzaman

04 Aralık 2022 10:33

sagtc
Aday Memur
Durum bildirir rapor için başvurmak çok farklı bir şey. Kamuda İşe giriş için Psikiyatri tek hekim raporu veriliyor diye biliyorum. Halihazırda görevini devamlı yapmaya engel akıl hastalığı bulunmamaktadır gibi bir yazı vermiyorlar mıydı? Başhekimlik onaylı, ücretli psikiyatri tek hekim raporu yeterli olmuyor muydu?
04 Aralık 2022 12:59

İsakman29
Aday Memur
Durum bildirir rapor için başvurmak çok farklı bir şey. Kamuda İşe giriş için Psikiyatri tek hekim raporu veriliyor diye biliyorum. Halihazırda görevini devamlı yapmaya engel akıl hastalığı bulunmamaktadır gibi bir yazı vermiyorlar mıydı? Başhekimlik onaylı, ücretli psikiyatri tek hekim raporu yeterli olmuyor muydu?
sagtc, 2 ay önce - Alıntıya git

Merhabalar teşekkür ederim :) Sağlık bakanlığının işe giriş için gerekli evraklar kısmında szin dediğiniz gibi akıl ve ruhsağlığı ile ilgi tek hekim raporu ve ek olarak ta tekrar durum bildirir raporu istediler ama yeterli olmadığını söylediler ben bu konuda bana yardımcı olacak birilerini arıyorum ilginiz için teşekkür ederim :)

Toplam 5 mesaj