Editörler : **sude**
05 Aralık 2022 22:52   

İş Tecrübeniz var mı?

Mezun olduğunuzdan beri herhangi bir işte çalıştınız mı?

4 yılda mezun olduğunuzu varsayarsak 18 yaşında üniye giren bir kişi 22 yaşında mezun olmuş oluyor.Şuan kaç yaşındasınız ve hiç işe girmemiş olan var mı?

Misal adam 30 yaşında ve 22 yaşından beri hiç işe girmemiş.

05 Aralık 2022 22:58

richelieu
Memur

Atanmayı beklemek tembelliğin bahanesidir.

05 Aralık 2022 23:04

Hanzel0078
Aday Memur

richelieu, 2 ay önce - Alıntıya git

Merak ediyorum mesela.

Bölümünüz,yaşınız nedir ve tecrübeniz var mı?

Acaba mezun olduğundan beri 10-15 senedir hiç işe girmemiş kimse var mı?

05 Aralık 2022 23:09

richelieu
Memur

Merak ediyorum mesela.

Bölümünüz,yaşınız nedir ve tecrübeniz var mı?

Acaba mezun olduğundan beri 10-15 senedir hiç işe girmemiş kimse var mı?

Hanzel0078, 2 ay önce - Alıntıya git

26 dostum 2 yıldır çalışıyorum.

06 Aralık 2022 00:40

Meliheem
Memur

26 dostum 2 yıldır çalışıyorum.

demek ki sen de 4 yıl tembellik yapmışsın doktor,dişçi,doktora,yl yapmadı isen

06 Aralık 2022 01:36

ziyangil
Yasaklı

Var öyle senelerce kpss çalışıp hiç işe girmemiş olan. Bende durum tam tersi, hep çalışmak zorundaydım kpss çalışmaya ne bedensel ne zihinsel rahatlığım olmadı. Ve açıkçası paza kazanmak zorunda kalmamış tek sorumluluğu ders çalışmak olan herkesi kıskanıyorum.

06 Aralık 2022 06:08

richelieu
Memur

demek ki sen de 4 yıl tembellik yapmışsın doktor,dişçi,doktora,yl yapmadı isen

Meliheem, 2 ay önce - Alıntıya git

Matematiğine hayran kaldım.

06 Aralık 2022 09:42

sedaabc
Memur

Evet yüksek lisans yaptım, doktoraya başlamıştım bir işte çalışmadım ama buradan olamayacağını anlayınca ilk kez kpss'ye hazırlanmaya karar verdim, şimdi atama bekliyorum 29 yaşındayım. Kpss'yi çok daha önce düşünmeliymişim.

06 Aralık 2022 10:04

hanzel
Müsteşar Yardımcısı

Evet katılıyorum. Çalışmak kolay değil, atanamamayı bahane ederek evde oturup baba parası yemek, kendine acımak kolay şeyler. İş aramak ne iş olursa olsun yapmak, kendi parasını kazanmak bir yandan da iş aramak ise zor; evde oturup iş yok diye ağlanmaya devam ... İş bulup çalışanlar uzaylı çünkü Mars'tan gelen aşırı üstün yetenekli hepsi

06 Aralık 2022 10:49

felly nurtado
Aday Memur

Evet yüksek lisans yaptım, doktoraya başlamıştım bir işte çalışmadım ama buradan olamayacağını anlayınca ilk kez kpss'ye hazırlanmaya karar verdim, şimdi atama bekliyorum 29 yaşındayım. Kpss'yi çok daha önce düşünmeliymişim.

sedaabc, 2 ay önce - Alıntıya git

Neden devam etmediniz hocam? Doktoradan sonra kadro mu vermiyorlar yoksa?

06 Aralık 2022 10:50

Ys44
Aday Memur

24 yaşındayım. Pandemi döneminde mezun oldum. Önce lojistik sektöründe çalıştım şimdi de bankada çalışıyorum.

06 Aralık 2022 11:21

turasas2022
Aday Memur

22 yaşındayım haziranda mezun oldum iş tecrübem yok atanmayı bekliyorum

06 Aralık 2022 13:02

ahmeterdal91
Kapalı

Azizim liseden mezun olduktan sonra 3 yıl call centerda çalıştım

06 Aralık 2022 13:39

TheEndustri
Şef

Evet katılıyorum. Çalışmak kolay değil, atanamamayı bahane ederek evde oturup baba parası yemek, kendine acımak kolay şeyler. İş aramak ne iş olursa olsun yapmak, kendi parasını kazanmak bir yandan da iş aramak ise zor; evde oturup iş yok diye ağlanmaya devam ... İş bulup çalışanlar uzaylı çünkü Mars'tan gelen aşırı üstün yetenekli hepsi

hanzel, 2 ay önce - Alıntıya git

Yok Mars'tan gelen aşırı yetenekli kişiler değil tanıdık var. Ben iki yere girdim tanıdık yok kendim buldum dediğimde çoğu şaşırırdı çünkü hepsi tanıdıkla iş bulmuştu.

06 Aralık 2022 15:23

N.Bilge
Aday Memur

Bir işletmede proje sorumlusu olarak işe girdim. Kalkınma ajansına proje yaptım geçti 2015 yılında adamlar 380 bin lira hibe kazandı. Projeyi yürüttüm. Ordan ayrılınca tecrübeyle ajans destek personeli alımına başvurdum. Evraklarımı inceleyen uzman aradı cv niz iyi tecrübenizi belgeleyin dedi. Sgk dan iş yerinin girişimi satış pazarlama elemanı olarak yaptığını gördüm bir işe yaramadı.

Toplam 14 mesaj