Editörler : Pangaea

Yasaklı
06 Aralık 2022 11:21

Doktor, Hakim,Savcı maaşları uçtu siz uyuyun Mühendisler.

devam edin uyumaya. 2015 yılına kadar aşağı yukarı aynı maaşı almaktaydık son yapılan düzenlemelerle aradaki fark 2, 3 katına çıktı. Tepkinizi gerektiği şekilde gösterin. gerkirse sandıkta gösterin.

adil.1699
Yasaklı
06 Aralık 2022 11:26

prtatisyen doktor maaşı yeni başlayan 30 bin oldu

Farukcuk
Aday Memur
06 Aralık 2022 11:28

Siz doktorlarla, savcılarla kendinizi bir mi tutuyorsunuz arada büyük bir kalite farkı var ee maaş farkı olması da gayet doğal. Mesela bir öğretmen çıksa ben neden mühendislerden düşük alıyorum dese o da haklı mı yani. Hiyerarşide sizden çok daha yukarıda olan meslekleri kıskanmayı bırakın mühendismiş sanki atomu parçalıyorlar özellikle devletteki mühendislerin düz memurdan farkı yok.

adil.1699
Yasaklı
06 Aralık 2022 11:29

yoluna git *** . sen kimsin yavrum

Edit : Hakaret yasak.

06 Aralık 2022 11:32

Bu meslek grupları bırakır giderim diye tehdit edebiliyor bizde öyle olmuyor kalkanın koltuğu direk doluyor.

adil.1699
Yasaklı
06 Aralık 2022 11:32

doktorun ne farkı var *** akşama kadar ilaç yazıyorlar ranndevu yok 10 da gel 3 de çık. aynen hakim ve savcıda bütün işi kendi emrindekilere yaptırıyor. mühendisler milyonlara imza atıyor bütün sorumluluğu alarak. yoluna git senin beynin almaz

Farukcuk, 1 yıl önce

Siz doktorlarla, savcılarla kendinizi bir mi tutuyorsunuz arada büyük bir kalite farkı var ee maaş farkı olması da gayet doğal. Mesela bir öğretmen çıksa ben neden mühendislerden düşük alıyorum dese o da haklı mı yani. Hiyerarşide sizden çok daha yukarıda olan meslekleri kıskanmayı bırakın mühendismiş sanki atomu parçalıyorlar özellikle devletteki mühendislerin düz memurdan farkı yok.

Machine Mühendisi
Aday Memur
06 Aralık 2022 12:25

doktorun, hakimin ve savcının yerini dolduramıyorsun ama mühendisin yerini rahatlıkla doldurabilirsin. mühendislerin şu an tek derdi atanabilmek. adam, özelde asgari almak yerine devlette 2,5 asgari alayım diyor. maalesef ülkemizde mühendislerin açıköğretim işletme okuyandan farkı yok. dolayısıyla aynı parayı almasını da normal buluyorum.

wolf chandler
Kapalı
06 Aralık 2022 12:38

doktor tamam ama hakimin savcının yerini kim dolduramıyomuş? kpss'ye çalışan avukatların çoğu şu anki hakim savcılardan daha donanımlıdır torpili olmadığı için kpss kasıyolar

beni ne doktorlar ne mühendisler istedi sözünün direkt öznesi biziz

diğer iibfli arkadaşlar biraz ötede kudurun size zahmet

Machine Mühendisi, 1 yıl önce

doktorun, hakimin ve savcının yerini dolduramıyorsun ama mühendisin yerini rahatlıkla doldurabilirsin. mühendislerin şu an tek derdi atanabilmek. adam, özelde asgari almak yerine devlette 2,5 asgari alayım diyor. maalesef ülkemizde mühendislerin açıköğretim işletme okuyandan farkı yok. dolayısıyla aynı parayı almasını da normal buluyorum.

wolf chandler
Kapalı
06 Aralık 2022 12:39

bu iibflilerin her yorumda iki gözü iki çeşme nasıl bi kuyruk acısıdır bu

Farukcuk, 1 yıl önce

Sylnmdhc
Memur
06 Aralık 2022 12:47

Biz mühendisler kadro sayılarında, maaşlarda her türlü konuda uyuyoruz zaten. Bir öğretmen bir sağlıkçı kadar sesimiz çıkmıyor. Valla bilim adamları gelsin bu konuyu araştırsın. Ben de sebebini merak ediyorum bu suskunluğun ve itaatçiliğin.

06 Aralık 2022 13:43

O eskidendi baba artık mühendise kız vermiyorlar. Özne değiliz artık.

wolf chandler, 1 yıl önce

doktor tamam ama hakimin savcının yerini kim dolduramıyomuş? kpss'ye çalışan avukatların çoğu şu anki hakim savcılardan daha donanımlıdır torpili olmadığı için kpss kasıyolar

beni ne doktorlar ne mühendisler istedi sözünün direkt öznesi biziz

diğer iibfli arkadaşlar biraz ötede kudurun size zahmet

06 Aralık 2022 13:46

Öğretmenin yeri okul sağlıkçının yeri hastane bizim yer fabrika. Özel sektörü gören mühendis haline şükrediyor.

Sylnmdhc, 1 yıl önce

Biz mühendisler kadro sayılarında, maaşlarda her türlü konuda uyuyoruz zaten. Bir öğretmen bir sağlıkçı kadar sesimiz çıkmıyor. Valla bilim adamları gelsin bu konuyu araştırsın. Ben de sebebini merak ediyorum bu suskunluğun ve itaatçiliğin.

adil.1699
Yasaklı
06 Aralık 2022 14:08

arkadaşlar oyu olan kesimlere iyileştirme yapılıyor. lütfen tartışmayı bırakalım bize kim ne kadar değer veriyorsa haziranda bizde öyle değer verelim. ne yazıkki anlıyacakları dil bu . benim en son yapaçağım şey böyle siyasaet yapmak olurdu ama haksızlığa dayanamıyorum ben nacizane tepkimi ilk defa bu seçimde göstrereceğim.

Sylnmdhc
Memur
06 Aralık 2022 14:47

Ben cimer'e de yazdım. Mühendisler olarak artık sesimizi duyun dedim ama var mı sonuç ? Doktorlar 2 grev yaptı zammı aldılar ve şuan hiçbirinin sesi çıkmıyor. Öğretmenler desen 1 milyon kadro verilse yine bağıracaklar onlarınki klasik.En zor dersleri okuruz mezun oluruz en zor sınavdan 90 alırız atanamama endişesi taşırız.Bu durum hiçbir mühendise dert olmuyorsa zaten hakettiğimizi yaşıyoruz.

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
06 Aralık 2022 14:50

Evet ne yazık ki son 2 sene içerisinde kamuda çalışan mühendis maaşları çok düşük kaldı, hiçbir iyileştirme gelmedi. Asgari ücretle çok bir fark kalmadı aralarında açıkçası

adil.1699
Yasaklı
06 Aralık 2022 14:52

cimere ben de yazdım. haziranı bekliyoruz anladıkları dilden konuşacağız. kimse hakkını yedirmesin.

Sylnmdhc, 1 yıl önce

Ben cimer'e de yazdım. Mühendisler olarak artık sesimizi duyun dedim ama var mı sonuç ? Doktorlar 2 grev yaptı zammı aldılar ve şuan hiçbirinin sesi çıkmıyor. Öğretmenler desen 1 milyon kadro verilse yine bağıracaklar onlarınki klasik.En zor dersleri okuruz mezun oluruz en zor sınavdan 90 alırız atanamama endişesi taşırız.Bu durum hiçbir mühendise dert olmuyorsa zaten hakettiğimizi yaşıyoruz.

sonbirşansssss
Şube Müdürü
06 Aralık 2022 15:14

Sadece milyonlara imza atma olayı değil ki mevzuu. Herkes buna vurgu yapıyor. Daha kritik şeylerde var. Tasarladığımız işleri, planladıklarımızı, çizdiğimiz projeleri, çözdüğümüz teknik sorunları, yaptığımız karmaşık hesapları hakedişleri memurlar teknikerler yapsın da görelim.

Mühendislik dünyada değerlidir.

Bi tek bu ülkede ağzı gevşekler eziklikle bizi aşağılıyor. Hiç bir mühendis başka bölümü aşağılamaz. Ama bütün bölümler bize giydiriyor.

Bi not daha. Biz mühendisler genel olarak benciliz. Sınav notlarını ev arkadaşlarından bile saklayan bi kesimiz. Organize olamamızın sebebi de budur.

adil.1699, 1 yıl önce

doktorun ne farkı var *** akşama kadar ilaç yazıyorlar ranndevu yok 10 da gel 3 de çık. aynen hakim ve savcıda bütün işi kendi emrindekilere yaptırıyor. mühendisler milyonlara imza atıyor bütün sorumluluğu alarak. yoluna git senin beynin almaz

dasese
Memur
06 Aralık 2022 15:53

hiçbir mühendis başka bölümü aşağılamaz mı? bak bakalım önceki konulara 3 5 ibf kadrosuna göz dikenler burada da kendilerini diğer bütün bölümlerden önemli donanımlı gören mühendisler değil mi? kusura bakmayın ama artık o mühendislik eski mühendislik değil artık herkesin rahat rahat girip mezun olabileceği bölümler oldu hepsi ayrıca bu kolaylık bir tek mühendislikte değil nerdeyse bütün lisans eğitimlerinin bir değeri kalmadı

sonbirşansssss, 1 yıl önce

Sadece milyonlara imza atma olayı değil ki mevzuu. Herkes buna vurgu yapıyor. Daha kritik şeylerde var. Tasarladığımız işleri, planladıklarımızı, çizdiğimiz projeleri, çözdüğümüz teknik sorunları, yaptığımız karmaşık hesapları hakedişleri memurlar teknikerler yapsın da görelim.

Mühendislik dünyada değerlidir.

Bi tek bu ülkede ağzı gevşekler eziklikle bizi aşağılıyor. Hiç bir mühendis başka bölümü aşağılamaz. Ama bütün bölümler bize giydiriyor.

Bi not daha. Biz mühendisler genel olarak benciliz. Sınav notlarını ev arkadaşlarından bile saklayan bi kesimiz. Organize olamamızın sebebi de budur.

06 Aralık 2022 21:16

Iibfli olarak hakli buldugum veryansindir. Lakin ulkedeki maaslari hakim/savci lobisi, doktor lobisi ve mulki idare amiri lobisi belirliyor resmen ve bu 3 meslek grubu da geri kalan herkesten kendilerini ustun gordukleri icin, diger meslekler namina yapilmaya calisilan butun iyilestirmeleri daha en basinda baltaliyorlar ve rafa kaldirtiyorlar. Yine aralarinda.en masumlari mulki idare amirleri lobisi kaliyor..

Abc70
Kapalı
14 Aralık 2022 18:59

1)Doktorlar yıllar boyu okumuş, hayatlarını ona göre sekillendirmis,bir bölüm sayisalin diğer bölüm eşit ağırlığın en iyisi hatta eşit ağırlıkta çözülen sorularla bile çoğu sayısal bölümü geliyor,

Doktorlar ,hakimler ,savcılar demişsiniz

1)Hakim savcılara ekstra zam falan yok

2)Her meslek grubu birbiriyle denk şekilde olması gerektigini düşünüyor ama kimse demiyorki doktorlar kaç yılını okumuş adamlar hak ediyor fazlasını veya hakim savcılar için demiyorlar ,ancak aynı oranda denklik , asıl eşitsizlik bence,herkese aynı oranda zaman gelmesidir ,herkes güzel maaşlar alsın fakat her meslek grubu belli meslek gruplarını hedef göstererek , algı oluşturmaya çalışmasın ,

Azıcık araştırın öyle yazın,algı yaratmayın,yazarken belirtin doktor hakim savcı maaşı bu kadar ,bizimki bu kadar diye ama şunu unutmayin her meslek grubunun aynı oranda zam alması doğru değil ,herkesin kendine en yüksek maaşı veya aynı oranda artışı hak görmesi asıl haksızlıktır

Konumalum
Memur
14 Aralık 2022 19:06

Lan mal ben derece ögrenciyim ne diyorsun. Git beles mühendisliklere de bunları. Doktora verilen parayı bende hakediyorum ne diyorsun. Su ürünlerine ziraate cat. Mühendis ile iibfli aynı maaşı alıyor nerdeyse artık, derdiniz ne
Abc70, 1 yıl önce

1)Doktorlar yıllar boyu okumuş, hayatlarını ona göre sekillendirmis,bir bölüm sayisalin diğer bölüm eşit ağırlığın en iyisi hatta eşit ağırlıkta çözülen sorularla bile çoğu sayısal bölümü geliyor,

Doktorlar ,hakimler ,savcılar demişsiniz

1)Hakim savcılara ekstra zam falan yok

2)Her meslek grubu birbiriyle denk şekilde olması gerektigini düşünüyor ama kimse demiyorki doktorlar kaç yılını okumuş adamlar hak ediyor fazlasını veya hakim savcılar için demiyorlar ,ancak aynı oranda denklik , asıl eşitsizlik bence,herkese aynı oranda zaman gelmesidir ,herkes güzel maaşlar alsın fakat her meslek grubu belli meslek gruplarını hedef göstererek , algı oluşturmaya çalışmasın ,

Azıcık araştırın öyle yazın,algı yaratmayın,yazarken belirtin doktor hakim savcı maaşı bu kadar ,bizimki bu kadar diye ama şunu unutmayin her meslek grubunun aynı oranda zam alması doğru değil ,herkesin kendine en yüksek maaşı veya aynı oranda artışı hak görmesi asıl haksızlıktır

Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi