Editörler : **sude**
15 Aralık 2022 10:30

elektrikadam
Şef

1)Doktorlar yıllar boyu okumuş, hayatlarını ona göre sekillendirmis,bir bölüm sayisalin diğer bölüm eşit ağırlığın en iyisi hatta eşit ağırlıkta çözülen sorularla bile çoğu sayısal bölümü geliyor,

Doktorlar ,hakimler ,savcılar demişsiniz

1)Hakim savcılara ekstra zam falan yok

2)Her meslek grubu birbiriyle denk şekilde olması gerektigini düşünüyor ama kimse demiyorki doktorlar kaç yılını okumuş adamlar hak ediyor fazlasını veya hakim savcılar için demiyorlar ,ancak aynı oranda denklik , asıl eşitsizlik bence,herkese aynı oranda zaman gelmesidir ,herkes güzel maaşlar alsın fakat her meslek grubu belli meslek gruplarını hedef göstererek , algı oluşturmaya çalışmasın ,

Azıcık araştırın öyle yazın,algı yaratmayın,yazarken belirtin doktor hakim savcı maaşı bu kadar ,bizimki bu kadar diye ama şunu unutmayin her meslek grubunun aynı oranda zam alması doğru değil ,herkesin kendine en yüksek maaşı veya aynı oranda artışı hak görmesi asıl haksızlıktır

Abc70, 2 ay önce - Alıntıya git

O kadar gereksizsin ki msjın da o kadar gereksiz olmuş. Ben doktorla aynı puanı alıp zamanında Elektrik Elektronik Mühendisliği okumuşu. 14 yıldır kamuda mühendislik yapıyorum işe ilk girdiğimde uzman doktor ile hemen hemen aynı maaşı alırdım şimdi benim 3 katımı alıyor adaletse neden bize olmadı. Ben doktor neden benim 3 katımı alıyor diye şikayet etmiyorum doktor hakediyor tabiki çok kazanmalı ona bir şey demiyorum. Benim demek istediğim zamanında hemen hemen aynı maaşları alırken şimdi biz neden bu haldeyiz diye. Sebebi çok basit tabiki doktor hakkını aradı aldı biz ise hala uyuyoruz o yüzden bu haldeyiz. 2. sebepte şudur mühendislik mesleğini öldürdüler her üniversitede mühendislik açılmış 5 net yapan adam gidip mezun olup ben mühendisim diyor sen bu adama asgari ücrette versen yarabbi şükür deyip susacak işte sustukları için bu haldeyiz.

15 Aralık 2022 12:50

mühendisyen789
Memur
Kafalara bak banane abi doktor 15 bin yapıp girdiyse o direk mesleğe başladı biz de kpss de derece yapıp girdik fark yok.
Toplam 42 mesaj