Editörler : cihan27E.Kayı Han
06 Aralık 2022 18:57   

Vergi istisnasını bize zam diye yutturacaklar.
Bugün bakan vedat bilgini dinlediyseniz çalışan kesimin asgari ücrete yapılacak zamdan etkileneceğini ve herkesin maaşının bu yönde artı şekilde artacağını söyledi.size ne olacağını söyleyeyim.asgari ücrete en az yüzde 50 zam yapacaklar.bize de enflasyon farkı dışında hiç bi zam vermeyecekler.asgari ücretten 400 500 lira kadar vergi istisnası gelecek bize.onu da ekleyip memura yüzde 25 zam yaptık diye reklam yapacaklar.:)
06 Aralık 2022 18:58

Emir ka
Şef
Temmuzda da aynısını yaptılar
06 Aralık 2022 19:06

ArDıL_1905
Genel Müdür
Mantıklı, daha önce yapılan şey! Şaşırtıcı olmaz lakin eksik söylediğin bir nokta var. Enflasyon farkı kadar aile yardımı ve çocuk yardımı artacak ya, sanki ona farklı bir zam yapılmış gibi gösterilecek
06 Aralık 2022 19:13

Emir ka
Şef
Herşey beklenir medya üzerinden algı yaratma en iyi yaptıkları iş.
06 Aralık 2022 19:16

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı

Bu seçim ölüm kalım seçimidir.

Bu şekilde milleti kızdırarak daha da riske atmazlar iktidarı.

Haa hesapta bırakmak varsa durum değişir.

06 Aralık 2022 19:43

murataslan2014
Memur
Mantıklı, daha önce yapılan şey! Şaşırtıcı olmaz lakin eksik söylediğin bir nokta var. Enflasyon farkı kadar aile yardımı ve çocuk yardımı artacak ya, sanki ona farklı bir zam yapılmış gibi gösterilecek
ArDıL_1905, 2 ay önce - Alıntıya git
Vayyy ekonomist ardıl
06 Aralık 2022 19:48

ArDıL_1905
Genel Müdür
Daha dur! Bir iki yıl içinde asgari ücretteki vergi istisnası kalkar, AGİ geri gelmez ve agi dende oluruz.
06 Aralık 2022 19:49

murataslan2014
Memur
Daha dur! Bir iki yıl içinde asgari ücretteki vergi istisnası kalkar, AGİ geri gelmez ve agi dende oluruz.
Vakit ardıl döktürüyor gene
06 Aralık 2022 19:50

Drej123
Şef
Şaşıyorum bu yorumları dinlerken.. Temmuz zammı öncesi yani bir hafta öncesi adam aynen böyle dedi :- memura enflasyonun üstendem bir zama yapacağız. Örnek bile verdi diyelim ki %40 çıktı üstüne de ekleyip vereceğiz dedi. Ve enflasyon tesadüftür ki o ay beklediklerimden daha yüksek çıkınca bir şey vermediler. Yani sayın bu bakan böyle dedi şu bakan böyle dedi kısmını geçelim. Toplumun nabzına göre gündemin nabzına tepkisine göre şekilleniyor bu işler. Şuan memur zammı kelimesi bile geçmiyor medyada. Ee bizler de memurlar net forumunda hakkımızı arıyoruz. Dolayısıyla özellikle sayın Vedat Bilgin ve N. Kurtulmuş sürekli bir şeyler diyorlar ama.. Diyorlar işte..
06 Aralık 2022 19:51

Drej123
Şef
Şaşıyorum bu yorumları dinlerken.. Temmuz zammı öncesi yani bir hafta öncesi adam aynen böyle dedi :- memura enflasyonun üstendem bir zama yapacağız. Örnek bile verdi diyelim ki %40 çıktı üstüne de ekleyip vereceğiz dedi. Ve enflasyon tesadüftür ki o ay beklediklerimden daha yüksek çıkınca bir şey vermediler. Yani sayın bu bakan böyle dedi şu bakan böyle dedi kısmını geçelim. Toplumun nabzına göre gündemin nabzına tepkisine göre şekilleniyor bu işler. Şuan memur zammı kelimesi bile geçmiyor medyada. Ee bizler de memurlar net forumunda hakkımızı arıyoruz. Dolayısıyla özellikle sayın Vedat Bilgin ve N. Kurtulmuş sürekli bir şeyler diyorlar ama.. Diyorlar işte..
Drej123, 2 ay önce - Alıntıya git
+yorumları okurken
06 Aralık 2022 19:53

murataslan2014
Memur
Ardıl ortaya üçlü çektir memura
06 Aralık 2022 19:58

Emir ka
Şef
Yorumun neyine şaşırıyorsun.hem şaşırıyorum diyorsun hem de kendin benim yazdığımı doğrular şekilde yazmışsın. temmuz zammından önce bakan yüzde 40zamın üstüne zam yapacağız dedi doğru.dile getirdiği zam bu vergi istinasıydı işte.ocakta da aynı taktiği uygulayacaklar.bende bu durumu dile getirdim.
06 Aralık 2022 20:01

Drej123
Şef
Yorumun neyine şaşırıyorsun.hem şaşırıyorum diyorsun hem de kendin benim yazdığımı doğrular şekilde yazmışsın. temmuz zammından önce bakan yüzde 40zamın üstüne zam yapacağız dedi doğru.dile getirdiği zam bu vergi istinasıydı işte.ocakta da aynı taktiği uygulayacaklar.bende bu durumu dile getirdim.
Emir ka, 2 ay önce - Alıntıya git
Haklısın hocam bir gerginlikle oldum yorumun bir kısmını :) yine umut dağıtan bir yorumdur diye okumaya devam etmedim. Ve yanlış yaptım özür dilerim :)
06 Aralık 2022 20:05

Emir ka
Şef
Haklısın hocam bir gerginlikle oldum yorumun bir kısmını :) yine umut dağıtan bir yorumdur diye okumaya devam etmedim. Ve yanlış yaptım özür dilerim :)
Estafullah hocam özür dilemene gerek yok.yanlış anlaşılmalar doğaldır:)
06 Aralık 2022 20:12

ArDıL_1905
Genel Müdür
Bakan açıklama yaptı. Dediki biz temmuzda bu kadar yüksek enflasyon çıkacağını beklemiyorduk dedi.
06 Aralık 2022 20:16

murataslan2014
Memur
Bakan açıklama yaptı. Dediki biz temmuzda bu kadar yüksek enflasyon çıkacağını beklemiyorduk dedi.
Başka ne dedi
Toplam 15 mesaj