Editörler : E.Kayı Han
07 Aralık 2022 01:37

Öğrenim Durumu

Merhabalar,

Adalet Bakanlığı bünyesinde geçtiğimiz ay memur olarak göreve başladım. Lisans son sınıf öğrencisiyim. Öğrenim gördüğüm şehir ile görev yaptığım şehir farklı ve birbirinden çok uzak. Üniversite devamsızlık konusunda sıkıntı yapıyor ve bir muafiyet sağlamıyor. Bu konu da görev yaptığım şehirde bir üniversiteye geçiş yapmam mümkün müdür?

Teşekkür ederim.

bürodan
Şube Müdürü
07 Aralık 2022 01:40

Öğrenim durumu ile tayin kaldırıldı diye biliyorum. Bulunduğunuz şehirdeki bir üniversiteye geçiş yapmanız da imkansız ancak çalışıp yeniden puan alıp geçebilirsiniz.

Ak0635
Aday Memur
07 Aralık 2022 01:44

Bu cevabınıza göre şuan ki üniversite bir muafiyet sağlamadıkça mezun olmam imkansız oluyor galiba

bürodan, 1 yıl önce

Öğrenim durumu ile tayin kaldırıldı diye biliyorum. Bulunduğunuz şehirdeki bir üniversiteye geçiş yapmanız da imkansız ancak çalışıp yeniden puan alıp geçebilirsiniz.

umutsuzkatip
Şube Müdürü
07 Aralık 2022 08:26

Memuriyete başladığınızda halihazırda var olan durumunuz mazeret sayılmaz, durumunuzu bilerek göreve başladınız olarak kabul edilir. Öğrenim durumu tayini olsaydı bile bunun memuriyete başladıktan sonra oluşmuş olması gerekirdi.

Behzatçç
Yasaklı
10 Aralık 2022 21:29

Ç

Planx
Kapalı
10 Aralık 2022 23:41

neden umutsuzsunuz

umutsuzkatip, 1 yıl önce

Memuriyete başladığınızda halihazırda var olan durumunuz mazeret sayılmaz, durumunuzu bilerek göreve başladınız olarak kabul edilir. Öğrenim durumu tayini olsaydı bile bunun memuriyete başladıktan sonra oluşmuş olması gerekirdi.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi