Editörler : E.Kayı Han
«24252627282930313233343536

hulk-mustang
Memur
02 Nisan 2023 13:37

Daha siz sendikadan istifa etmekten acizsiniz hakettiğiniz maaş bu

elsa5
Aday Memur
02 Nisan 2023 16:12

Sesimizi duyan var mı olacak mı bir gün lütfen lütfen

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
03 Nisan 2023 09:21

Bizi temsil eden memnun-sen olduğu müddetçe iyileştirmelerin olmayacağına ben de eminim.

Skylan
Kapalı
03 Nisan 2023 12:20

Yüzdelik zamlar yüzünden ezildikce eziliyoruz, adalet bakanlığı en düşük memur maaşı veriyor olmanın, çalışma bakanına göre hizmetli maaşı, yetmedi mi artık bize reva görülen.

Bıktık artık bıktık...

Barnetta42
Aday Memur
03 Nisan 2023 16:30

Yemin ederim bıktım ailede kimseye 11800 aldigima ikna edemiyorum bu maasla gecinmek cok cok zor kira verip kömür verip sıfırdan hayata baslamak evlenmek şu pahalilikda artik mumkun degil evi arabasi duzeni olupda geciniyorum diyen cakallar bi zahmet burda dolasmasin

Skylan
Kapalı
03 Nisan 2023 18:14

Zaten bunlardan bıktık en çok memuriyete krediyle çok rahat sıfır araba alınan dönemde başlamış alacağını almış, kalkıyor bide ders veriyor yok o zamanlarda bizde zorlandık lan su an matematik bile izin vermiyor bir şey almana 2+2 daha 4 iste belli maas bu maasla atomu mu parcalayak ne istiyonuz bizden fosiller bencil dinazorlar. Kusura bakmayın arkadaşlar.bu kesim sizinde etrafınızda vardır hak ediyorlar bu sözleri...

Barnetta42, 1 yıl önce
Yemin ederim bıktım ailede kimseye 11800 aldigima ikna edemiyorum bu maasla gecinmek cok cok zor kira verip kömür verip sıfırdan hayata baslamak evlenmek şu pahalilikda artik mumkun degil evi arabasi duzeni olupda geciniyorum diyen cakallar bi zahmet burda dolasmasin

System20
Şube Müdürü
03 Nisan 2023 18:19

Benim arabam evim var. Ancak bende senin gibi sıkıntı yaşıyorum. Herkes yaşıyor senin gibi malesef. Seni anlamayan insan değil bence. Vicdanları kurusun.
Barnetta42, 1 yıl önce

west19
Şef
03 Nisan 2023 21:34

#MemuruOYalamayın tag ile Twitter'de destek olur musunuz

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
04 Nisan 2023 13:57

Değerli Arkadaşlar, Akşam 21:00'da Twitter'da olacağız. Her akşam oradayız, hoş duyuru yapıp sizleri de dahil etmek isteriz.

Skylan
Kapalı
04 Nisan 2023 14:35

Hak aramak yanlış bişey değil arkadaşlar biraz düşünün ya 5 yıl önce neredeydik şimdi neredeyiz biz sessiz kaldıkça her yıl asgari ucrete esitleniyoruz.. emeklerimize okulumuza yazık ya lütfen cevrenizde ki memurlara da söyleyin hak verilmez alınır defalarca kez anladık bunu artık böyle isler sesin çıkarsa dikkat çekersin sesin çıkmazsa sen ölesiye dek kimse görmez seni..

Zapt Edilen Katip, 1 yıl önce

Değerli Arkadaşlar, Akşam 21:00'da Twitter'da olacağız. Her akşam oradayız, hoş duyuru yapıp sizleri de dahil etmek isteriz.

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
05 Nisan 2023 09:37

Şu hâle gelmeyi bekleyenler, geçmişte sessiz kalanlar..

Bir sene sonra ev sahibin kirayı 15 BİN yapıyorum derse;

Manavda, markette, pazarda domatesin kilosunu 50, patatesin kilosunu 40'a alırsan;

Berberde, Kuaförde, Bakım merkezinde bugünün 3 misli para ödersen;

Çoluk çocuğuna harçlık veremez, ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma gelirsen;

O zaman gelir burada hak ararsınız...

Destek olun, kaybınız yalnızca asgari ücret maaşınız. İnanın sadece ASGARİ ÜCRET MAAŞINIZ.

Skylan, 1 yıl önce

Hak aramak yanlış bişey değil arkadaşlar biraz düşünün ya 5 yıl önce neredeydik şimdi neredeyiz biz sessiz kaldıkça her yıl asgari ucrete esitleniyoruz.. emeklerimize okulumuza yazık ya lütfen cevrenizde ki memurlara da söyleyin hak verilmez alınır defalarca kez anladık bunu artık böyle isler sesin çıkarsa dikkat çekersin sesin çıkmazsa sen ölesiye dek kimse görmez seni..

Zerengökçe
Aday Memur
05 Nisan 2023 11:18

Ne sendikaların ne de adalet çalışanlarının ses çıkarması bir işe yaramıyor.Bekliyoruz

howards
Şef
05 Nisan 2023 12:39

Kemal Kılıçdaroğlu'na twtitter üzerinden mesaj atın.

05 Nisan 2023 12:59

İşte tam olarak sorun burada. Biz personeller, toplu olarak ses çıkarmadığımız sürece somut kazanımlar elde edemeyiz. Bizim sorunumuz birlik olamamak.....

Zerengökçe, 1 yıl önce

Ne sendikaların ne de adalet çalışanlarının ses çıkarması bir işe yaramıyor.Bekliyoruz

Ruili
Şef
05 Nisan 2023 13:09

Sendikadan istifa etmeyenler acaba neyi bekliyor? Samimi olarak soruyorum yani şu an halinden memnun olan bir tane insan var mı, rahat bir şekilde evimi geçindirebiliyorum, kiramı verdikten sonra eksiye girmiyorum diyebilen bir insan var mı çok merak ediyorum. Hayata sıfırdan başlayıp da kendi alın teriyle bir insanın ev, araba alması neden hayal oldu? 3-4 sene öncesine kadar insanların kurduğu hayaller ile bugün ki kurdukları hayaller bambaşka. Bir memur yemeden içmeden 10 yıl çalışsa bir ev alamıyor. Evet 10 yıl çalışan bir memur bugün ki şartlara göre büyükşehir de ev ALAMIYOR. Ne kadar acı bir durum, kirada otursak zaten artık maaş kiraya gidiyor doğrudan ki bazı semtlerde rahatlıkla geçiyor bile. Deprem sonrası evlerde bile oturamaz duruma geldik. Daha yazacağım çok şey var fakat biz anlatamıyoruz galiba kendimizi, nasıl olmaz da bizim bu durumumuzdan bihaber olabilir üstlerimiz. Hakkımızda hayırlısı olsun, umarım en kısa sürede haklarımızı alabilir, kirayı denkleştirmek için durmadan kafada hesap yapıp düşünmeyecek duruma gelebiliriz.

checkvizor
Şef
05 Nisan 2023 13:35

Adam bu ay sendikaya üye olduğu için ekstra 800 lira alacak diye 40 takla atıyor. Sen bu adamı istifa ettirebilir misin şimdi ?

Ruili, 1 yıl önce

Sendikadan istifa etmeyenler acaba neyi bekliyor? Samimi olarak soruyorum yani şu an halinden memnun olan bir tane insan var mı, rahat bir şekilde evimi geçindirebiliyorum, kiramı verdikten sonra eksiye girmiyorum diyebilen bir insan var mı çok merak ediyorum. Hayata sıfırdan başlayıp da kendi alın teriyle bir insanın ev, araba alması neden hayal oldu? 3-4 sene öncesine kadar insanların kurduğu hayaller ile bugün ki kurdukları hayaller bambaşka. Bir memur yemeden içmeden 10 yıl çalışsa bir ev alamıyor. Evet 10 yıl çalışan bir memur bugün ki şartlara göre büyükşehir de ev ALAMIYOR. Ne kadar acı bir durum, kirada otursak zaten artık maaş kiraya gidiyor doğrudan ki bazı semtlerde rahatlıkla geçiyor bile. Deprem sonrası evlerde bile oturamaz duruma geldik. Daha yazacağım çok şey var fakat biz anlatamıyoruz galiba kendimizi, nasıl olmaz da bizim bu durumumuzdan bihaber olabilir üstlerimiz. Hakkımızda hayırlısı olsun, umarım en kısa sürede haklarımızı alabilir, kirayı denkleştirmek için durmadan kafada hesap yapıp düşünmeyecek duruma gelebiliriz.

Zerengökçe
Aday Memur
05 Nisan 2023 15:35

Adliye gibi bir yerde birlik olmak,ertesi gün de anında soruşturma yersin,bizim kurum garip çok garip,diğer kurumlar bu açıdan şanslı,başkaldırabiliyorlar çünkü bağlı olduğu kurum soruşturma izni vermiyor personeline,bizde öyle mi hemen baş tutanak soruşturma,topluca birlik olabilmeyi temenni ediyorum yine de.

ufuk_muahmmet, 1 yıl önce

İşte tam olarak sorun burada. Biz personeller, toplu olarak ses çıkarmadığımız sürece somut kazanımlar elde edemeyiz. Bizim sorunumuz birlik olamamak.....

28kasımmagduru
Aday Memur
05 Nisan 2023 17:13

Gerçekten çok sıkıntı bir durum bu maaşla 15 gün bile tamamlayamazsın ki ay sonu hikayesigerçek oluyor sonra derler olm siz memurlar 15inde almıyormusunuz maaşı diye halbuki ertesi gün erimeye başlıyor zaten.

05 Nisan 2023 21:19

Bu başlık hep yukarıda olmalı..

herky
Aday Memur
05 Nisan 2023 21:22

İkm için iyileştirme ye laf edenler engellemeye çalışanlar sizde avucunuzu yalarsınız artık :)
Toplam 704 mesaj
«24252627282930313233343536

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi