Editörler : E.Kayı Han
«24252627282930313233343536

keremben82
Şef
17 Nisan 2023 23:00

Bu konu başlığı altına hiç yorum yapmamıştım sanırım. Fakat cidden birilerinin sesimizi duyması lazım. Adalet Bakanlığı personeli olarak Maaşlar yerle yeksan halde. Allah sabır versin inşallah. Desteğim bağlı bulunduğun tüm bakanlık personeli arkadaşlarımadır.( İnfaz ve Koruma)

abdullah0138
Memur
18 Nisan 2023 08:47

Okurken bile gerçekten çok çok kötü oldum. O kadar haklısın ki hiçbir değerimiz kalmadı, maaş desen yok, memuriyet denen bir şey artık yok. Maalesef yaşamayı kimse istemiyor.

Obscurix, 1 yıl önce

10 gün önce kalem müdürüne bugun doktor kontrolüm olduğunu söylemiştim, dun de geceden yazıp hstirlattim, sabah onay mesajı attı, buna güvenip doktora gittim ki saat 11 20 randevusu bu, nasılsa bugun doktor günü izin almisim bir de 15 30 da var farklı branş.

Tam ben esofmanlarla doktor yolundayim mesaj geldi, sen hakimi de ara yine diye, aradım ve muayeneden sonra 5 dk da olsa adliyeye gitmek zorunda olduğumu duydum. Neyse.

Muayene olmam buldu 11 45i, sonra rontgen, kan alma sirasi, eeg randevusu mr randevusu alma derken saat oldu 12 buçuk zaten ki öğle arası yalvar yakar işlem yaptiriyorum insanlara.

Buraya kadar tamamsak, sonra kostur babam eve, eşofman var ustumde, üstümü değişmem gerek. Üstümü değişip çıkmam ve adliyeye varmam saat 14 30 kusuru buldu ve ben 3 dk müdürle atisip o geldiğim 45 50 dk yolu geri gittim, isin komigi bu randevudan sonra da adliyeye geleceksin dendi. Dalga mi geciyorsunuz siz diye sordum ne yapayim baska.2. Doktora yetişemedim zaten, trafikte inip hastaneye kostum, 5 dk geç kaldım, koşarken bacagimi incittim, doktor beni nefes nefese görünce aldı muayeneye. Muayene olmam falan derken saat oldu 4 buçuk.

İsin en komik yani heyecandan uzerimde nakit olmadığını fark etmemisim ben, karttan para çekip minibuse binmem lazim ama neden bilmem tüm banka bankamatikleri savaş alanı olduğundan yaklaşık 1 1.5 km yürüdüm bankamatik denk gelir umudu ile ki sonunda geldi.

Saat 17.53te evinin kapısından girdim aksayarak ve eşim, ki yeni doğum yaptı kendisi, bana kova ile su getirdi ayagim biraz gevsesin diye, o dakikadan beridir ayni yerde oturuyorum daha üstümü degismedim, kalkmaya mecalim yok.

Sebep? Günler öncesinden söylediğim bir doktor kontrolüne gittigim icin, sağlık bu hani, önemli.

Cok agirima gidiyor artik. Tüm bu eşitsizlik, bu muamele, kopek gibi yasamak. Yasamak denirse buna, daha cok hayatta kalmak. Gecinemiyorum lafı komik geliyor artik. Aga ben yasayamiyorum. Artik cidden nefes alamıyorum.

Doktor teşhislerini de yazayım tam olsun, karpal tunel, bileğe atel, fizik tedavi devamında film sonuçlarına gore, belde şiddetli ağrı, sürekli oturmaya bağlı, bel destegi ve korse ve fizik tedavi.

En şiddetlisinden ulser, bir de stresle iyice azında tadından yenmez bir sancı.

Efsane yahu. Dehsetul vahşet bir yasam.

Sanırım artık yasamak istemiyorum...

KarobasaN
Memur
18 Nisan 2023 13:54

İyi niyetli olduğun için böyle oluyor, alacaktın raporu gönderecektin aramak zorunda kalmayacaktın, tamam müdürüm raporu aldım gereğini yapın rahatsızım hakimi arayacak durumda değilim siz gerekli açıklamayı yaparsınız diyecektin dönecektin bir karış surat umursamayacaktın, patlatacaktın bir rapor daha, böyle böyle egiteceksiniz bu insanları en kıymetlisi ozaman sen olursun...

Obscurix, 1 yıl önce

10 gün önce kalem müdürüne bugun doktor kontrolüm olduğunu söylemiştim, dun de geceden yazıp hstirlattim, sabah onay mesajı attı, buna güvenip doktora gittim ki saat 11 20 randevusu bu, nasılsa bugun doktor günü izin almisim bir de 15 30 da var farklı branş.

Tam ben esofmanlarla doktor yolundayim mesaj geldi, sen hakimi de ara yine diye, aradım ve muayeneden sonra 5 dk da olsa adliyeye gitmek zorunda olduğumu duydum. Neyse.

Muayene olmam buldu 11 45i, sonra rontgen, kan alma sirasi, eeg randevusu mr randevusu alma derken saat oldu 12 buçuk zaten ki öğle arası yalvar yakar işlem yaptiriyorum insanlara.

Buraya kadar tamamsak, sonra kostur babam eve, eşofman var ustumde, üstümü değişmem gerek. Üstümü değişip çıkmam ve adliyeye varmam saat 14 30 kusuru buldu ve ben 3 dk müdürle atisip o geldiğim 45 50 dk yolu geri gittim, isin komigi bu randevudan sonra da adliyeye geleceksin dendi. Dalga mi geciyorsunuz siz diye sordum ne yapayim baska.2. Doktora yetişemedim zaten, trafikte inip hastaneye kostum, 5 dk geç kaldım, koşarken bacagimi incittim, doktor beni nefes nefese görünce aldı muayeneye. Muayene olmam falan derken saat oldu 4 buçuk.

İsin en komik yani heyecandan uzerimde nakit olmadığını fark etmemisim ben, karttan para çekip minibuse binmem lazim ama neden bilmem tüm banka bankamatikleri savaş alanı olduğundan yaklaşık 1 1.5 km yürüdüm bankamatik denk gelir umudu ile ki sonunda geldi.

Saat 17.53te evinin kapısından girdim aksayarak ve eşim, ki yeni doğum yaptı kendisi, bana kova ile su getirdi ayagim biraz gevsesin diye, o dakikadan beridir ayni yerde oturuyorum daha üstümü degismedim, kalkmaya mecalim yok.

Sebep? Günler öncesinden söylediğim bir doktor kontrolüne gittigim icin, sağlık bu hani, önemli.

Cok agirima gidiyor artik. Tüm bu eşitsizlik, bu muamele, kopek gibi yasamak. Yasamak denirse buna, daha cok hayatta kalmak. Gecinemiyorum lafı komik geliyor artik. Aga ben yasayamiyorum. Artik cidden nefes alamıyorum.

Doktor teşhislerini de yazayım tam olsun, karpal tunel, bileğe atel, fizik tedavi devamında film sonuçlarına gore, belde şiddetli ağrı, sürekli oturmaya bağlı, bel destegi ve korse ve fizik tedavi.

18 Nisan 2023 16:42

Bu forumda avazın çıktığı kadar bağır bir halt olmaz, burda ancak sesin kısılır.

keremben82, 1 yıl önce

Bu konu başlığı altına hiç yorum yapmamıştım sanırım. Fakat cidden birilerinin sesimizi duyması lazım. Adalet Bakanlığı personeli olarak Maaşlar yerle yeksan halde. Allah sabır versin inşallah. Desteğim bağlı bulunduğun tüm bakanlık personeli arkadaşlarımadır.( İnfaz ve Koruma)

Misec
Aday Memur
18 Nisan 2023 18:45

Her satırını dikkatle okudum. Sana açırken, bizlerinde hemen hemen ayni durumda olduğunu farkettim. Galiba artik Sözün bittiği yerdeyiz. Sana sadece bir noktada katılmıyorum. Her zorluğa rağmen yaşamak gerek. Elbet bu zorluklar birgün son bulacak..
Obscurix, 1 yıl önce

18 Nisan 2023 21:41

Siyasi irade değişmediği müddetçe bu sorunların hiçbirinin düzeleceğini düşünmüyorum

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
19 Nisan 2023 09:59

Personel olarak hangi şartlarda çalışıldığını duyurabilsek .. Duyuracağız

20 Nisan 2023 03:23

Çoğu ülkede adalet bakanlığı personeli sokaklarda İstanbul adliyeyeleri bir meydana inse artık
22 Nisan 2023 11:59

Destek verelim
22 Nisan 2023 12:02

Şükredin kardeşim

İnfaz34
Aday Memur
22 Nisan 2023 12:24

Şükür

22 Nisan 2023 12:33

Şükür edince bir şey olmuyor çıkar telefonu
3600.VerilmeyenMemur, 12 ay önce

Şükredin kardeşim

E.Kayı Han
Editor
22 Nisan 2023 12:59

Geçenlerde birlikte çalıştığımız bir arkadaş bir sonraki gün aynen sizin gibi hastane için izin almaya gitmiş çok sayın pek yüce savcı beyden.

Sayın pek yüce savcımız demiş ki yıllık izin kullan. Bizim arkadaş dilekçeyi yazmış getirdi. Bu ne dedim? Savcı yıllık izin kullan dedi diye söyledi.

Hemen kalktım savcı beyin odasına gittim. Yarın sabah hastaneye gideceğim bilginiz olsun dedim.

Bu şekilde olmaz gidebilir miyim diyeceksin dedi.

Sayın savcım hastaneye gitmek benim anayasal hakkım, ben hastaneye gitmek için kimseden izin almam. Buna siz de dahilsiniz dedim.

Çık dışarı seni başsavcıya söyleyeceğim dedi.

Buyrun beraber gidelim bende sizi hskya ve bakanlığa şikayet edeceğim hem başsavcım da şahit olur dedim.

Bağırışmalar üzerine yan odadan çıkıp gelen başka bir savcı bizim pek yüce sayın savcıya savcım .... Bey haklı hastaneye gitmek onun anayasal hakkı ve bunun için izin almasına gerek yok hatta gelip sizi bilgilendirmesi bile bir incelik lütfen dedi.

Şimdi sonradan gelen savcı 20 yıllık görmüş geçirmiş birinci sınıf savcı.

İzin vermek istemeyen henüz bir yıllık.

Personel egolarını tatmin etmek isteyen hakim savcıların, torpille müdür olmuş kişilerin oyuncağı haline gelmiş. Zaten hakkaniyetli bir şekilde müdür olan yani gerçekten hak eden kişiler (onlarda torpil yaptırmak zorunda kaldı sistemden dolayı maalesef ama) sana davranan müdür gibi davranmaz.

Tamam geçmiş olsun yapabileceğimiz bir şey var mı der?

Keşke koştura koştura adliyeye gitmese idin. Ne yapabiliyorsanız yapın deseydin.

Geçmiş olsun Allah şifa versin.

Obscurix, 1 yıl önce

İnfaz34
Aday Memur
22 Nisan 2023 13:05

Amma uzattin

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
24 Nisan 2023 11:22

İşte takınılması gereken tavır tam olarak budur.

E.Kayı Han, 12 ay önce

Geçenlerde birlikte çalıştığımız bir arkadaş bir sonraki gün aynen sizin gibi hastane için izin almaya gitmiş çok sayın pek yüce savcı beyden.

Sayın pek yüce savcımız demiş ki yıllık izin kullan. Bizim arkadaş dilekçeyi yazmış getirdi. Bu ne dedim? Savcı yıllık izin kullan dedi diye söyledi.

Hemen kalktım savcı beyin odasına gittim. Yarın sabah hastaneye gideceğim bilginiz olsun dedim.

Bu şekilde olmaz gidebilir miyim diyeceksin dedi.

Sayın savcım hastaneye gitmek benim anayasal hakkım, ben hastaneye gitmek için kimseden izin almam. Buna siz de dahilsiniz dedim.

Çık dışarı seni başsavcıya söyleyeceğim dedi.

Buyrun beraber gidelim bende sizi hskya ve bakanlığa şikayet edeceğim hem başsavcım da şahit olur dedim.

Bağırışmalar üzerine yan odadan çıkıp gelen başka bir savcı bizim pek yüce sayın savcıya savcım .... Bey haklı hastaneye gitmek onun anayasal hakkı ve bunun için izin almasına gerek yok hatta gelip sizi bilgilendirmesi bile bir incelik lütfen dedi.

Şimdi sonradan gelen savcı 20 yıllık görmüş geçirmiş birinci sınıf savcı.

İzin vermek istemeyen henüz bir yıllık.

Personel egolarını tatmin etmek isteyen hakim savcıların, torpille müdür olmuş kişilerin oyuncağı haline gelmiş. Zaten hakkaniyetli bir şekilde müdür olan yani gerçekten hak eden kişiler (onlarda torpil yaptırmak zorunda kaldı sistemden dolayı maalesef ama) sana davranan müdür gibi davranmaz.

Tamam geçmiş olsun yapabileceğimiz bir şey var mı der?

Keşke koştura koştura adliyeye gitmese idin. Ne yapabiliyorsanız yapın deseydin.

Geçmiş olsun Allah şifa versin.

3fiskenderunlu.31
Aday Memur
24 Nisan 2023 13:53

Benim artık bu bakandan da ve bu bakanlıktan da bir beklentim umudum kalmadı.. Keşke bakanımız Fahrettin Koca ve Süleyman Soylu olsaydı.. Sinirimden ağlayacam. Hakkımızı arayacak ne sendika ne dernek ne yönetici kimse yok. Yeter artık ya. Biz üvey evlat mıyız bu ülkede. 75 bin İKM mi hazineye maliyeye yük oldu. Elimde "Marangozluk, Kaynakçılık, Berberlik, Tornacılık, Aşçılık vb." mesleklerden biri olsa 1 dk durmam bu kurumda. Yazıktır günahtır bunca insana.. Kimse çıkıpta bir açıklama yapmıyor muhattap olmuyor. Ne yaptık biz size. Ne istiyorsunuz bizden. Bunca adaletsizlikten haksızlıktan İnanın artık yoruldum.

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
25 Nisan 2023 09:31

Memurun hakkı %30-40 zam değildir. İşçinin, temizlikçinin, çaycının 22 BİN TL alacağı ülkede memurun en düşük maaşı 30 BİN TL olmalıdır. Bunu işçiye kol kadar zam yapmadan önce düşüneceklerdi. Adam tanıdık bulup taşerondan işe giriyor, tahsil yok, diploma yok, KPSS yok, mülakat yok. Sınav yok... Sorumluluk yok. YOK OĞLU YOK.

Sonra da gel memurun 2 katı, neredeyse bir hakim savcı maaşı, müdür maaşının üstünde maaş al !

YOK YA. Bol keseden zam yapılıyorsa memur niye aç açıkta kalsın? Enflasyonu hortlattınız, Şimdi millet geçinemiyor, zam yapınca da enflasyon patlıyor. Bu çıkılmaz döngüden nasıl kurtacaklar maaş dengesi bozan bu arkadaşlar, çok merak ediyorum.

26 Nisan 2023 08:49

Birlik

shugardiyan
Kapalı
27 Nisan 2023 00:16

bize müjde verecek olan bakanımız neden sustu niye konuşmuyor noldu adama

27 Nisan 2023 15:40

Oy topluyor
shugardiyan, 12 ay önce

bize müjde verecek olan bakanımız neden sustu niye konuşmuyor noldu adama

Toplam 704 mesaj
«24252627282930313233343536