İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : cihan27E.Kayı Han
26 Şubat 2024 17:32

Cahiller ile muhatap olmuyorum.

Prettypelin, 2 ay önce

Sadece bilmediğimden merakımdan soruyorum, kredi ile ev almıyor iseniz peki kirada oturduğunuz ev kredi ile alındı ise bu durumda siz yine faizle alınmış evde oturmuş olmuyor musunuz? Cahilliğimi bağışlayın açıklarsanız sevinirim?

16 Mart 2024 10:46

guncel

mgkh
Aday Memur
16 Mart 2024 12:22

Kredi ile alınan evde oturmak caiz mi ? Cevap: evet caiz ayrıntı için :

https://youtu.be/nvFAfc36tLQ?si=emtoh2yFMmoAFJRR

Prettypelin, 2 ay önce

Sadece bilmediğimden merakımdan soruyorum, kredi ile ev almıyor iseniz peki kirada oturduğunuz ev kredi ile alındı ise bu durumda siz yine faizle alınmış evde oturmuş olmuyor musunuz? Cahilliğimi bağışlayın açıklarsanız sevinirim?

16 Mart 2024 14:32

konunun dışına çıkma cebinde ne kadar kaldı onu yaz
mgkh, 4 hafta önce

Kredi ile alınan evde oturmak caiz mi ? Cevap: evet caiz ayrıntı için :

https://youtu.be/nvFAfc36tLQ?si=emtoh2yFMmoAFJRR

17 Mart 2024 23:29

30 bin TL hala cepte. Borç ise sıfır.

17 Mart 2024 23:50

aferin sana. bankta yatıyorsun heralde. :D:D:D

Abbas.KILKUYRUK2, 4 hafta önce

30 bin TL hala cepte. Borç ise sıfır.

muskarian
Şef
18 Mart 2024 01:15

Evliyim eşim ev hanımı 3 cocugum var . 44 bin masimdan şu an 28 bin kaldı 4 bin kira 5600 ihtiyaç 2000 TL de konut kredim var bir tane 15 bin limitli kredi kartım var internet alosverisleri için , bence bütçenin en büyük düşmanı bu kredi kartları 97 model Broadway aracım var istesem borca girip çok daha iyisini alırım ama eksilere düşmenin alemi yok her türlü isimi görüyor arıza vermiyor yakıtı az , evi ilk aldigim dönemde haddinden fazla borclanmistim cehennem azabı gibi birseydi . Ben çözümü kredi kartı kullanmamakta buldum başka türlü bütçeyi denklestirmek imkansız bence
18 Mart 2024 01:23

Neden bankta yatayım ki? kirada oturuyorum. Maaş yetiyeah.

rebirthgokhan, 4 hafta önce

aferin sana. bankta yatıyorsun heralde. :D:D:D

mgkh
Aday Memur
18 Mart 2024 04:36

Özelden yaz yazayım. Sonra kavga çıkıyor

2. Konu dışı değil arkadaş sormuş

murataslan2014, 4 hafta önce
konunun dışına çıkma cebinde ne kadar kaldı onu yaz

muskarian
Şef
19 Mart 2024 01:05

Arkadaşlar dün yazdım tekrar yazıyorum sakın yanlış anlamayın ama bir şekilde , nasıl olursa olsun bu kredi kartlarindan kurtulmak veya limiti düşürmek lazım. Tabi limiti düşürmek derken su anki maaşlara göre 20 bini geçmemeli . Bakın cok ciddiyim bütçe duzeliyor harcama işi düzeliyor . Kredi kartı hesapsız kitapsız yarınları ipotek ederek harcama yaptırıyor sonra ödenemez bir noktaya gelince de ya takla attiriuoruz ya da icralık oluyoruz . Bir defa kesinlikle fazla kart olmayacak ve limitleri de maasimizin yarısı kadar olacak , bunu nasıl ayarlayacaginiz size kalmış ya kredi çekip kapatın ya da bir yerlerden para bulup ya da arabayı küçültüp vs . deneyin bana hak vereceksiniz

muskarian
Şef
19 Mart 2024 01:15

ek olarak kredi kartsiz şu an 44 bin maaşımdan 35 bin kaldı tabi bu da hızla tukeniyor ama en azından harcamalarimi takip edebiliyorum nakit veriyorum ne kadar param kalmışsa ona göre davraniyorum , para azalınca çay demleyip evde TRT belgesel izliyorum , artınca coxuklara vs güzellik yapıyorum bu şekilde kafam çok daha rahat. yani arkadaşlar yüksek limitli kredi kartı hatta öyle çok yüksek de değil aylık gelirimizden fazla limitli kredi kartı kesinlikle ama kesinlikle bütçemizin düşmanı. Ben 22 yıldır maaşlı çalışıyorum herşeyi denedim bu aile ekonomisi için inanın ki bizi batıran bu kredi kartlari taşıt kredisi bir şekilde ödeniyor ev kredisi bir şekilde ödeniyor ama kredi kartı odenmiyor /odenemiyor arkadaşlar, en başta gelir gider hesabımızı ortadan kaldırıyor.

Erbab41
Aday Memur
19 Mart 2024 09:57

34.500 kalan 24.000 9500 kiraz 500 aidat 10 bin etti, 500 e de yemeğe verdim 10.500 çöl esintisinde uçan topak ot gibi gözümün önünden uçtu gitti.

ExpertE
Genel Müdür
19 Mart 2024 12:18

Sadece maaş neye yetebilir meslektaşım? Hadi diş tedavisi çıktı, düğün çıktı altın alınacak, buzdolabın bozuldu, araba servise girdi, kurbanlık alınacak, telefon değişecek vs vs kartsız yetişebilmen olanaksız. 8 ay önce 9bine aldığım balkon takımı 26bin olmuş karta 9a böldürmüştüm. Benim limitim maaşımın 3-4 katı ve ancak yetiyor her ay ekstreni kontrol edip tamamını yatırırsan gayet de kredi kartı hayat kurtaran bir olay. Ani indirimler oluyor ve evin ihtiyacı böldürüp alıyorsun elbet alınacak. Bir koltuğa 30 sene oturamazsın elektronik dediğinin ömrü 5-7 yıl arası, çocuklar sürekli büyüyor ayakkabılar dahi 2-3 bin bandında. Mantıklı değil söylediğiniz.

muskarian, 4 hafta önce
Arkadaşlar dün yazdım tekrar yazıyorum sakın yanlış anlamayın ama bir şekilde , nasıl olursa olsun bu kredi kartlarindan kurtulmak veya limiti düşürmek lazım. Tabi limiti düşürmek derken su anki maaşlara göre 20 bini geçmemeli . Bakın cok ciddiyim bütçe duzeliyor harcama işi düzeliyor . Kredi kartı hesapsız kitapsız yarınları ipotek ederek harcama yaptırıyor sonra ödenemez bir noktaya gelince de ya takla attiriuoruz ya da icralık oluyoruz . Bir defa kesinlikle fazla kart olmayacak ve limitleri de maasimizin yarısı kadar olacak , bunu nasıl ayarlayacaginiz size kalmış ya kredi çekip kapatın ya da bir yerlerden para bulup ya da arabayı küçültüp vs . deneyin bana hak vereceksiniz
19 Mart 2024 15:06

Hiç param yok, züğürt geziyorum :))

tolgperperek
Daire Başkanı
20 Mart 2024 11:41

tüm memurlar 4000+ maaş almıyor 28000 alan memur var onların tümü eksidedir.

Toplam 135 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi