Editörler : Pangaea

Türkçemat
Kapalı
29 Aralık 2022 21:40

Tamamen verilecek sayıya bağlı hocam inşallah en kısa zamanda haber gelirde stresten kurtuluruz hepimiz.belirsizlik gerçekten insanları mahvetti

Semrali9042, 1 yıl önce

Hocamm:( 1966 fenden sıralamam. Çalışmaya başlayıp baslamama arasında kaldım ve hiç calisacak gücüm yok. Olur mu sizce :(? Fen bi artış yaşar mi delircem şu süreç o kadar zor ki.

Semrali9042
Aday Memur
29 Aralık 2022 22:57

Hayır açıklansa ona göre yol cizeriz. Hükümete asla lafım yok. Biraz daha fazla çalışıp garantilemeliydim kendime de kızıyorum ama biraz da nasip bu işler gercekten:( Allah'ım hayirlisini versin. Belki de devlet kapısında rizkimiz yoktur. Herkes devlette olacak diye de bişey yok

Türkçemat, 1 yıl önce

Tamamen verilecek sayıya bağlı hocam inşallah en kısa zamanda haber gelirde stresten kurtuluruz hepimiz.belirsizlik gerçekten insanları mahvetti

LOKITURKS
Memur
30 Aralık 2022 02:16

Bugün Tweeter canlı yayınına katıldım millet vekilleri Cüneyt İltuş, Özgür demirtaş ve ünlü gazeteciler katıldı konuşmaya. CHP ankara milletvekilinin aynen söylediğini söylüyorum ?MEB bütçe komisyonu görüşmelerinde bende vardımve Atanacak öğretmenler konusund BÜTÇE ayrılmadı? dedi. Ağustosta bir atamanın olacağını o zamana kadar bit atamanın olmayacağını ve 100bin değil 20 ya da 30 bin tek atama olacağını söyledi. Etkinliğe katılanlar duymuştur 4300 e yakın katılımcı vardı. Millet şurada suçlayıp durmayın herkes gergin herkes atama bekliyor ama maalesef ve maalesef gelmiyor. Arkadaşlar herkes atama istiyor bunu unutmayın bende atama bekleyen öğretmenim kimse kimseyi olumsuzluk yüklemiyor ama boşuna da kürek çekmeyelim. Üzülüyorum halimize

Faramir66
Şube Müdürü
30 Aralık 2022 02:54

Öğretmenlik bitti artık. Ücretli öğretmenlik diye bir şey var. Öğretmen ihtiyacı diye bir şey kalmadı. Ücretli hemşire olsa sağlık ataması da yapılmayacak. Deniz kurudu. SON

LOKITURKS, 1 yıl önce

Bugün Tweeter canlı yayınına katıldım millet vekilleri Cüneyt İltuş, Özgür demirtaş ve ünlü gazeteciler katıldı konuşmaya. CHP ankara milletvekilinin aynen söylediğini söylüyorum ?MEB bütçe komisyonu görüşmelerinde bende vardımve Atanacak öğretmenler konusund BÜTÇE ayrılmadı? dedi. Ağustosta bir atamanın olacağını o zamana kadar bit atamanın olmayacağını ve 100bin değil 20 ya da 30 bin tek atama olacağını söyledi. Etkinliğe katılanlar duymuştur 4300 e yakın katılımcı vardı. Millet şurada suçlayıp durmayın herkes gergin herkes atama bekliyor ama maalesef ve maalesef gelmiyor. Arkadaşlar herkes atama istiyor bunu unutmayın bende atama bekleyen öğretmenim kimse kimseyi olumsuzluk yüklemiyor ama boşuna da kürek çekmeyelim. Üzülüyorum halimize

Faramir66
Şube Müdürü
30 Aralık 2022 02:57

Bunu yazdım diye insanlara ümitsizlik yayiyorsun diyip duruyorsunuz lakin şubat ataması olması imkansıza yakın. 2 atama olacak diyerek 40 50 atama olacak diyip insanları umitlendirip sınava 3 ay kala "aaa olmadı ya" demek vebaldir. İnsanları kandırmayın artık. Son eylüldeki sıralamada değilseniz ders çalışmaya başlayın. Sonra bir bakmissiniz sınav gelmiş öbür sene de gitmiş olur benden söylemesi. Kimsenin gazına gelmeyin..

30 Aralık 2022 08:05

Çalışın arkadaşlar çalışmaktan zarar gelmez.

Söylenenler temenniden öte değil.

Ama ben Ocak çıkmadan ilan gelir diye ümit ediyorum.

Türkçemat
Kapalı
30 Aralık 2022 08:08

Geçen öyle demiyordun :) Neyse sallayın bakalim ama unutmayın o gün geldiğinde burda olun size söyleyecek çok sözüm olacak :) biri daha var Oda unutmasin

LOKITURKS, 1 yıl önce

Türkçemat
Kapalı
30 Aralık 2022 08:14

Madem umutsuzsun hocam git ders çalış niye buralarda vakit harcıyorsun ki?Birincisi atamayı meb bile bilmiyorken chp nerden biliyor zamanını ve sayısını.Ayrica bütçede net sayı zaten verilmez öğretmen atamasına su kadar ayirdik diye.gecen sene bütçeden sonra net belli miydi ne kadar olacagi?Yazın yapılacak atamayı bile son anda soylediler.Sizler kendi fikirlerinizi yada duyumlarınızı kendinize saklayın.Madem olmayacaksa gidin ders çalışın vaktinizi buralarda millete OLUMSUZLUK Pompalayarak geçirmeyin.Ya da ogretmenlik öldüyse iş arayın biyerlerde buralarda atanacak insanlara gölge olmayin

Türkçemat, 1 yıl önce

Geçen öyle demiyordun :) Neyse sallayın bakalim ama unutmayın o gün geldiğinde burda olun size söyleyecek çok sözüm olacak :) biri daha var Oda unutmasin

Türkçemat
Kapalı
30 Aralık 2022 08:24

Daha geçen şunu söyledin.Her duyduğunu gelip burda anlatma millet zaten barut gibi biri patlar sana

LOKITURKS, 1 yıl önce

Yakında atama olacak hocalarım az buçuk benim mesajlarımı bilirsiniz hiç olacak dememiştimama şimdi diyorum atama olacak. Meb komisyonu atama için kadro çalışmalarına başlamış. Detaylı çalışma yapılıyormuş bu da atama sayısının çok fazla olacağının belirtisiymiş. Müjdem olsun sevinin. İçiniz rahatlasın en geç şubatta ilana gelir mayısta atanırız. Bir millet vekilinden duyumumdur. İsim vermeyeyim partide de söylemeyeyim

Türkçemat
Kapalı
30 Aralık 2022 08:26

Arkadaşlar bazı insanların işi gücü palavra sıkmak.Gecen milletvekilinden atama müjdesi veren şahıs bu seferde yine milletvekilinden tek ve ağustosta az atama duyurusu alıyor.Hangi milletvekiline inanalım ? Lütfen bilgi kirliliği yapmayalım.lutfen eğlencenizi başka yerlerde yapmaya gayret gösterin zira komik degil

Türkçemat
Kapalı
30 Aralık 2022 08:31

Sıralamada kritik ya da kendini atamada görmeyenler için konuşmuyoruz.Net bir şekilde sıralamanın icinde olan arkadaşlar için buradayız.Digerleri zaten başladılar çalışmaya.O yüzden biz vebali sizden öğrenecek değiliz.biz kesin bir dille 100 bin olcak demedik 100 bindeki arkadaşlar atanacak demedik.Defalarca 20 bin 30 bin 40 bin 50 bin de olası durumlarda öngörümüz olmuştur.Ben üstüne başa basa söylüyorum secimden önce bir atama olacaktır.Eylul de de 3600 den dolayı ihtiyaç yine oluşacaktır.Bunlar tabi tahmin.milletvekilinden net bir duyum degil.ya da bazı arkadaşlar gibi kesin bir dille söylenen şeyler degil

Semrali9042
Aday Memur
30 Aralık 2022 09:03

Hocam geçen de çok farklı bişey söyledin. Çok iyi alım olacak falan filan. Kendinle mi celisiyosun yoksa insanları kandırmak hoşuna gidiyo kaosla mi besleniyosun sen ?

LOKITURKS, 1 yıl önce

Aysun.müh
Yasaklı
30 Aralık 2022 09:10

Her kafadan bir ses .Hangisine inanacağımı şaşırdım artık. Herhalde MEB hiç bir dönem bu kadar sessiz kalmamıştı.Buda bizim şansımız .

Türkçemat
Kapalı
30 Aralık 2022 09:12

Değerli hocam bu ikisi buraya insanlara olumsuz şeyler söylemek için geliyor.Biri öğretmenim diyor gecenin 3unde buraya mesaj yazıyor.Demekki okulda uyuyor arkadaş.Digeri bir öyle bir böyle konuşuyor.Kendini sıralamada gören arkadaşların içini rahatlatacak şekilde konuşmak yerine milleti strese sokuyor.Ben siralamsi kritik olan arkadaslara kesin olarak aranırsın demiyorum yalandan umut vermiyorum lakin secimden önce atama olacağı konusunda atama bekleyen arkadaslarin umutsuz olmaması gerektiğini düşünüyorum.Ogretmenlik öldü boşuna uğraşmayın atama olmayacak öldünüz bittiniz gibi cümleleri de kuran insanların da atanmış ya da atama bekleyen öğretmenler olduğuna inanmak zoruma gidiyor

Semrali9042, 1 yıl önce

Hocam geçen de çok farklı bişey söyledin. Çok iyi alım olacak falan filan. Kendinle mi celisiyosun yoksa insanları kandırmak hoşuna gidiyo kaosla mi besleniyosun sen ?

Aysun.müh
Yasaklı
30 Aralık 2022 09:15

Düşünüyorum ve gerçekten seçimden önce öğretmen almamak büyük bir hata olur bunu yapmazlar diyorum ben. Bu arada bütçe görüşmelerinde bizim bakanlığın olduğu günü sabahtan akşama kadar takip ettim evet atama ile ilgili bir şey söylenmedi ama ben cb söyleyecektir diye söylenmedi diye düşündüm.:-/

Türkçemat
Kapalı
30 Aralık 2022 09:20

Secimden evvel atama olmaması mantık dışı bir durum.Ha bu olamazmi olabilir ama zayıf düşük ihtimal. lakin eyt gibi bir bombayı çıkaran hükümet öğretmen atamasi konusunda neden vazgeçsin.2 milyon kişiye emeklilik verecek iktidar en kötü 40 50 bin ogretmen atamasından mi kaçacak :) açık sayısı da çok fazlayken niye kacinsin? Bu seçim farklı olacak o yüzden mecburen bir önceki seneden daha iyi olmak zorunda atamalar.Martta da olduğu donem olmuş olabilir yani hatta isterlerse mülakat yapmayiz derler sağlık bakanlığı gibi şubata yine olur.Bu dönemde birçok şey olabilir net bir kanun gibi sallamamak lazim olmaz etmez diye

Aysun.müh, 1 yıl önce
Düşünüyorum ve gerçekten seçimden önce öğretmen almamak büyük bir hata olur bunu yapmazlar diyorum ben. Bu arada bütçe görüşmelerinde bizim bakanlığın olduğu günü sabahtan akşama kadar takip ettim evet atama ile ilgili bir şey söylenmedi ama ben cb söyleyecektir diye söylenmedi diye düşündüm.:-/

LOKITURKS
Memur
30 Aralık 2022 10:31

Canım öğretmenlerim bu çelişki bana ait değil millet vekillerime ait ben size aynen onların sözlerini söylüyorum ve burada amaç umutsuzluk popalamak değil. Şunu bilin isitiyorum dün çok büyük bir tweet etkinliği yapıldı mor odalar açıldı ve millet vekilleri konuşmacı olarak katıldı. Tweeterda canlı olarak çok olaylar dönüyor hatta atama bekleyen öğretmenlerin 70bini oaraya katılıyor diyorlar ki atanamayan 700bin öğretmenin neden sesi çıkmıyor lütfen sizleride oraya davet ediyorum. Gelin oturumlara katılın biz orada tüm öğretmenler olarak katılıyoruz geçen ankaraya gidildi istekte bunulundu. Haluklevent çağırıldı otobüsler tutuldu. Buradan yazmaklada olmuyor. Ben kimseye umutsuzluk popalamıyorum ne söyleniyorsa o ne yazılıyorsa o. Tweeterda öğretmenlerim her gece bir mücadele içinde ben sabah işe gitsem dahi geceleri bu etkinliğe katılıyorum ki atamamız olsun diye. Bende sizler gibi umutla atama bekleyen bir öğretmenim. Lütfen birilerini yargılarken iki kez süzgeçten geçirin ben ikili tatışmalara girmek istemiyorum. Burada birbirimize hakarete varacak cümleler kurmak yerine sizide mücadeleye davet ediyorum. O zaman ne hissettiklerimi sizlerde anlarsınız.

Türkçemat
Kapalı
30 Aralık 2022 11:18

Hakaret ettiğimiz yok lakin bilgi kirliliği ile insanları moralini bozmanın manası var mı ? Belki sizin yazdığınızdan dolayı morali bozulcak insanlar var.Bilinmeyen bir sürecin içindeyiz yapacağımız şey olumsuz konuşmak degil mücadele etmek.Insanlarin moralini bozmaya çalışmak kimseye fayda saglamaz.

LOKITURKS, 1 yıl önce

Canım öğretmenlerim bu çelişki bana ait değil millet vekillerime ait ben size aynen onların sözlerini söylüyorum ve burada amaç umutsuzluk popalamak değil. Şunu bilin isitiyorum dün çok büyük bir tweet etkinliği yapıldı mor odalar açıldı ve millet vekilleri konuşmacı olarak katıldı. Tweeterda canlı olarak çok olaylar dönüyor hatta atama bekleyen öğretmenlerin 70bini oaraya katılıyor diyorlar ki atanamayan 700bin öğretmenin neden sesi çıkmıyor lütfen sizleride oraya davet ediyorum. Gelin oturumlara katılın biz orada tüm öğretmenler olarak katılıyoruz geçen ankaraya gidildi istekte bunulundu. Haluklevent çağırıldı otobüsler tutuldu. Buradan yazmaklada olmuyor. Ben kimseye umutsuzluk popalamıyorum ne söyleniyorsa o ne yazılıyorsa o. Tweeterda öğretmenlerim her gece bir mücadele içinde ben sabah işe gitsem dahi geceleri bu etkinliğe katılıyorum ki atamamız olsun diye. Bende sizler gibi umutla atama bekleyen bir öğretmenim. Lütfen birilerini yargılarken iki kez süzgeçten geçirin ben ikili tatışmalara girmek istemiyorum. Burada birbirimize hakarete varacak cümleler kurmak yerine sizide mücadeleye davet ediyorum. O zaman ne hissettiklerimi sizlerde anlarsınız.

Türkçemat
Kapalı
30 Aralık 2022 11:21

Atandığını söyleyen bir kişinin buraya gelip atama bekleyenlerin sayfasına yazı yazması da bana garip geliyor.

Türkçemat
Kapalı
30 Aralık 2022 11:59

Burda atama bekleyen hayatını buna endekslemis başka çaresi olmayan insanlara gelip ahkam keserek moralini bozmak etik bir davranış değil.Daha insani davranışlar sergilemesi lazim öğretmen arkadaşların.

Toplam 119 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi