İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : E.Kayı Han
25 Aralık 2022 00:41

İlçe Adliyesinde mübaşirim. Ama tıbbi sekreter olarak atandım. sizolsanız ?

İlçe Adliyesinde mübaşirim. Ama tıbbi sekreter olarak atandım. sizolsanız ?

Merhaba,

Bir ilçe adliyesinde mübaşirim . aynı ilin başka bir ilçesine tıbbi sekreter olarak atandığımı da öğrendim... sizce hangi kurumda devam etmeliyim buradan istifa etmeli miyim? maaş farkı var mıdır vs bilmiyorum bilgilendirebilir fikir verebilir misiniz..

alemci83
Aday Memur
25 Aralık 2022 00:44

kesinlikle tıbbi sekreterliği seçin, adliye ortamının en rahat mesleği mübaşirlik olsa bile hem sorumluluk hem de diğer sebepler çok yıpratır sizi ve keşke dersiniz.

sensizgeceler1
Aday Memur
25 Aralık 2022 01:31

Bende memur olarak atandım icra müdürlüğü sınavına girecektim vazgeçtim , çok sıkıntılı dediler memur olmuşsun zaten dediler Sizce de öyle mi ?
alemci83, 1 yıl önce

kesinlikle tıbbi sekreterliği seçin, adliye ortamının en rahat mesleği mübaşirlik olsa bile hem sorumluluk hem de diğer sebepler çok yıpratır sizi ve keşke dersiniz.

hakkım nab
Şube Müdürü
25 Aralık 2022 11:14

şartlarının bilmeden neden tıbbi sekreterlik yazınız ki? ya şartları kötü ise yahut maaşı? kulaktan dolma bilgilerle hayatınızı zorlaştırırsınız sevgili kardeşim...

durusmakatibi06
Kapalı
25 Aralık 2022 11:17

Düşünmeden tıbbi sekreterlik. Hem maaşın fazla, hemde sorumluluğun az.

Minsk1
Kapalı
25 Aralık 2022 11:58

Maaşı fazla değil az nöbet ücretlerinden maaşları yükseliyor herkes de nöbete kalmak istemez
durusmakatibi06, 1 yıl önce

Düşünmeden tıbbi sekreterlik. Hem maaşın fazla, hemde sorumluluğun az.

durusmakatibi06
Kapalı
25 Aralık 2022 12:03

10.000 civarı aldıklarını biliyorum.

Minsk1, 1 yıl önce
Maaşı fazla değil az nöbet ücretlerinden maaşları yükseliyor herkes de nöbete kalmak istemez

Skylan
Kapalı
25 Aralık 2022 13:01

Sakın yakma kendini kardesim, icra müdürlüğü geçeni gunduzunu calar mahvolursun çok samimi söylüyorum uzak dur

sensizgeceler1, 1 yıl önce
Bende memur olarak atandım icra müdürlüğü sınavına girecektim vazgeçtim , çok sıkıntılı dediler memur olmuşsun zaten dediler Sizce de öyle mi ?

adayadaymemr
Aday Memur
25 Aralık 2022 13:53

Ben olsam direk giderim hemde hiç düşünmeden

checkvizor
Şef
25 Aralık 2022 15:21

Maaş + mesai+ nöbet vs. mubaşirliğin direk 2 katı maaş alırsın.

Tercih senin. Ben olsam 1 saniye durmam.

Karayka
Memur
25 Aralık 2022 22:48

Bilmeyenler yazmış ,maasi az yok nöbet parası var diye ,tıbbi sekreterlik kazanan arkadaş sanada bir lafım var kusura bakma,daha kazandigin kurumun ,mesleğin şartlarını bilmiyorsun ..biri kötülese gitmeyecen galiba ki yorumlarda bilmeyenler sallamasyon yazmis..ben sana diyim Doğandan inip Mercedes binecen ,,,maas 11000+ 1000 lira teşvik+döner sermaye +fazla mesai (döner Hastanesi'ne göre değişir ve birime göre ,bizim arkadas Ankara Etlik Hastanesi'nde acilde 2500 bu ay döner di,maaş fazla mesai teşvikle 16.500 para geçmiş eline ,senin maaşın iki katı )..bu dediklerimden sonra istersen gitme..o kıskanip bilmeden kötü yorum yapanlara bakma ,kendileri adliyelerde yardirmaya devam edecek ..(kötü düşünce ,kıskanıp kotuleyenler için diyorum )

Kpss5154
Kapalı
25 Aralık 2022 23:21

Benimde benzer bir durumum var rahat bir mahkemede sözleşmeli mübaşirim idare mahkemesindeyim pek fazla yoğunluk yok malum yeni yılda da kadrolu olacağız, aynı zamanda cte idare memurluğu içinde mülakata girdim eğer mülakatı kazanırsam ne yapsam diye düşünmeye başladım açıkçası idare memurluğu da kadrolu ancak 5 ay eğitim var eğitimde maaş yok. Siz olsanız ne yapardınız

EEM1-23
Aday Memur
02 Ocak 2023 10:46

Ben olsam koşa koşa tıbbi sekreterliğe giderdim maaşı zaten fazla çalışma şartlarını söylemiyorum bile

Yigido1983
Aday Memur
02 Ocak 2023 17:25

icra müdürlüğü yapılacak iş değil.. yakınından geçme..

sensizgeceler1, 1 yıl önce

howards
Şef
02 Ocak 2023 22:54

tıbbi sekreter hastanelerde destek birimi olarak adlandırılır. Aşağı yukarı nerede görev verilirse orada çalışırsınız. Acil, poliklinik, hasta kabul, idari işler, muhasebe, hukuk işleri, mutemet vs. Net maaşları 10600 civarı. Buna sabit döner(temel ödeme)+teşvik ve nöbet eklerseniz 16 bin lirayı aşar maaşlarınız. Tabi teşvik ödemesinde hastanenin durumu önemli. Şehir hastanesinde çalışıyorsanız alacağınız teşvik artar. Yeni zammı da hesaba katarsanız, nöbetlerle birlikte 20 bini bulması hatta aşması muhtemel. Ancak her birimin çalışma şartları kendisine göre değişir. Nöbet olmayan bir birimde görevlendirilirseniz yeni yıl için 16-17 bin civarı maaşınız olur. Başınızda adliye gibi elli tane amir müdür olmaz. Kafanız rahat olur. En yoğun birimde olsanız dahi bedeniniz yorulur, kafanız değil. Akşam gidip yatınca stressiz uyku çekersiniz. Mesleği öğrenip, işinizi düzgün yapanlardan olursanız el üstünde tutulur, çalıştığınız hastanede sessizce krallığınızı ilan edebilirsiniz :)

Tdsbsk
Aday Memur
03 Ocak 2023 12:04

Yok yok mübaşir olarak kalın siz daha iyi 🙂tabiki de tıbbi sekreterlik bir kere teknikersin tekniker mi düz memur mu?

System20
Şube Müdürü
03 Ocak 2023 12:32

Bu konuda benim için tartışamaya bile kapalı ol. Git orda adam gibi maaş al. Adam gibi muamele gör. Ne işin var mübaşirlikle artık ?

nice.nice.
Aday Memur
03 Ocak 2023 12:37

Atandiysan ne mutlu arkadaşım

Hersey bir yana bir hizmet sınıfın olmuş olacak

Biz de buralarda hizmet sınıfı mücadelesine devam edecegiz

Döner seymayen olacak

Enbuyuk hatayı adalet bakanlığına memur olarak girmekte yaptim ya neyse

Bu adli, idari para cezaları.. VS ler

Ama döner sermayenin d si yok

Hanözü
Şube Müdürü
03 Ocak 2023 19:20

Hocam personeline sinek kadar kıymet vermeyen bu kurumdan mümkün mertebe uzak durun.

mad forever
Aday Memur
05 Ocak 2023 16:22

Sevgili kardesim eski bir ikmyim adliye ortamını bilemiyorum ama tdsye gecmis biri olarak kesinlikle tavsiye ederim.

Hanözü
Şube Müdürü
05 Ocak 2023 21:55

Hocam sorması ayıptır maaşlar ne kadar, bizi bi aydınlatın hayrınıza. Döner sermaye, mesai alıyor musunuz?

mad forever, 1 yıl önce

Sevgili kardesim eski bir ikmyim adliye ortamını bilemiyorum ama tdsye gecmis biri olarak kesinlikle tavsiye ederim.

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi