Editörler : Lanet
03 Ocak 2023 15:38

Üniversite sözleşmeli-kadrolu personelleri ile ilgili önemli gelişme

**Cumhurbaşkanının aşağıdaki açıklamaları üniversitedeki sözleşmeli personelleri kapsıyor mu??

SÖZLEŞMELİLERE KADRONUN DETAYLARI

Kısa süre önce yaklaşık 500 bin sözleşmeli personelimizin kadro beklentilerine yanıt verdik. Geniş bir alandaki sözleşmeli personelimize kalıcı çözümler üretiyoruz.

-Eş durumu mazereti için diğer eşin de kamu personeli olma şartı aranmayacak.

-İsteğe bağlı yer değişikliği talebi idarenin tasarrufuna bırakılmayacak.

-Kullanılmayan izinleri bir sonraki yıla aktarabilecekler. Ücretsiz izne ayrılma hakları da bulunacak.

-Yurt dışında eğitim veya görevlendirme, arazi tazminatı alma, yemek ücretinden faydalanma haklarına kavuşacaklar.

-Sözleşmenin personel tarafından feshi halinde yıl sonu tazminatı ödenmemesi durumu son bulacak.

-Sözleşmesi feshedilen personelin doğum sonrası dönüşünde kurumun takdiri durumu gerekmeyecek.

-İstifa halinde aynı pozisyona dönememe durumu ile yönetici pozisyonunda görevlendirilmeme durumu ortana kalkacak.

-Yani aynı çatı altında beraber görev yaptığı kadrolu personel hangi imkanları kullanıyorsa, sözleşmeden gelen kardeşlerimizde aynı haklardan artık faydalanabilecek.

500 bin kardeşlerimizle ailelerini etkileyen bu adımın hayırlı olmasını diliyorum. Halka hizmeti hakka hizmet olarak gören bir anlayışa sahip olarak, milletimize bu anlayışla hizmet ediyoruz.

Tayfun2048
Aday Memur
03 Ocak 2023 16:08

inşallah kapsar. Ama ünilerde yer değişikliği biraz zor olduğu için tayin yönetmeliği gibi düzenleme olsa iyi olacak.

Attşükran
Aday Memur
03 Ocak 2023 19:41

Tüm memurları kapsaması gerektiğini düşünüyorum fakat üniversite ve belediye özerk kurumlar oldukları için bu açıklamaları göz ardı eder mi etmez mi bilemiyorum.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
03 Ocak 2023 21:19

Üniversitelerde tayin olayı yok. Kadrolu personel nakil olabilir o yüzden tayin konusunda üniversiteleri ilgilendiren bir durum yok.

cevherdudayev1
Daire Başkanı
04 Ocak 2023 10:11

hocam bi ara kurumlar arasıda becayiş olacak gibi birşeyler vardı isteğe bağlı yer değişikliği talebi idarenin tasarrufuna bırakılmayacak derken bundan bahsediyor olabilirlermi

hsnd, 1 yıl önce
Üniversitelerde tayin olayı yok. Kadrolu personel nakil olabilir o yüzden tayin konusunda üniversiteleri ilgilendiren bir durum yok.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
04 Ocak 2023 11:44

Bilmiyorum olabilir belki ama düzenleme yapılmadan net bir şey söylenemez. Şu an kesin olan bir şey varsa o da üniversitelerde tayin yok nakille geçiş mümkün.

cevherdudayev1, 1 yıl önce

hocam bi ara kurumlar arasıda becayiş olacak gibi birşeyler vardı isteğe bağlı yer değişikliği talebi idarenin tasarrufuna bırakılmayacak derken bundan bahsediyor olabilirlermi

Av99161
Aday Memur
05 Ocak 2023 11:45

Merhaba ben üniversitede sözleşmemi 29 aralıkta imzaladım, 30 aralıkta sgk girişimi yaptılar. Sizce ben de bu yeni kadro kapsamında oldum mu yani şimdi aday memur muyum? Bir de farklı bir ildeki üniversiteye nakil işlemleri için neler yapmam gerekir? Farklı b

cevherdudayev1
Daire Başkanı
05 Ocak 2023 19:54

yavaş gurban hemen nakil filan noluyor bi oturduğun yer ısınsın önce kaç yıllık memurlar var nakil alamamış

Av99161, 1 yıl önce
Merhaba ben üniversitede sözleşmemi 29 aralıkta imzaladım, 30 aralıkta sgk girişimi yaptılar. Sizce ben de bu yeni kadro kapsamında oldum mu yani şimdi aday memur muyum? Bir de farklı bir ildeki üniversiteye nakil işlemleri için neler yapmam gerekir? Farklı b

hsnd
Başbakan Müsteşarı
06 Ocak 2023 05:20

Sözleşme imzaladıysanız nasıl kadrolu olduğunuzu düşünüyorsunuz? Nakil sandığınız kadar basit bir olay değil.
Av99161, 1 yıl önce

Av99161
Aday Memur
06 Ocak 2023 09:43

Arkadaşlar öncelikle yanıtlarınız için teşekkürler. fark ettiğiniz gibi yeniyim ve bilmediklerimi soruyorum. Neden tersleyerek cevap veriyorsunuz? Basittir vs demiyorum, öğrenmeye çalışıyorum.

Av99161
Aday Memur
06 Ocak 2023 09:46

Ayrıca atanmamın açıklanmasından sonra normalde 15 günlük süre vermişlerdi imza için. Sonra üniversiteden aradılar, kadro gelirse hakkınız yanmasın yılbaşından önce gelin imzalayın dediler. Sonuçta muallak bir mesele diyebiliriz düzenlemenin kimleri kapsadığı.
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi