İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : swat3410
«333435363738394041424344»

Adesanya
Aday Memur
24 Kasım 2023 01:35

Ben düze lise çıkışlıyım.

Kızıl Buka, 5 ay önce

Herkes meslek lisesi çıkışlı sanıyordum. Hangi yıl sizin?

Adesanya
Aday Memur
24 Kasım 2023 01:37

Evet çok güzel söylemiş ama bu konu bizim önümüzü meslekte kapatabilir. Dosyamızda bu konuyla ilgili, haklı dahi olsak bir sorusturma geçirmek çok can sıkıyor.

Kızıl Buka, 5 ay önce

Arkadaşlar Hamyo sınavlarıyla alakalı aranızda avukatla görüşme yapan oldu mu bilmiyorum. Bir avukat arkadaşlarımla bu konu hakkında detaylı bir görüşme yaptım. Sizi de bilgilendirmek istiyorum. Evrakta yazanlar üzerinden konuştuk. Öncelikle Hamyo sınavlarıyla alakalı bir dava görülmemiş. Adli bir soruşturma yapılmış ve kyok kararıyla sonlanmış. Kaldı ki bizler bu soruşturmanın tarafı bile değiliz. Taraf kaydı bulunmayan diye bir ibare var zaten. Bu soruşturmanın tarafı olan üzerinde suç şüphesi bulunan ilgili kişiler bile kyok kararı almış. Bu demek oluyor ki biz şüpheli bile değiliz. Şüphelilerin adli soruşturması kyok ile sona erdiği için savcılık emniyette sen birde bu sınava girenlere bir soruştur, tabiri caizse işimizi garantiye alalım demiş. Avukat arkadaşımın düşüncesine göre ya şifrelenen başvuru numaralarının doğruluğu %100 değil. Yada başvuru numaralarımız avantajlı değil. Avantajlı olsaydı adli soruşturmanın tarafı olabilirdiniz, diyor. Bu idari soruşturmalar kapsamında savcılığı tatmin edecek bir delil ortaya çıkarsa "adli soruşturmanın tarafı olanlar hakkında" dava açılabilir, diyor. Bu durumda tanık olarak ifademiz alınabilir. Misal beni ön sağlıkta dişin çürük deyip elediler. Beni eleyen mülakatta görevli doktor bir çok kişiyi usulsüz bir şekilde elediyse o doktor hakkında dava açılabilir. Bu durumda ben tanık olurum. Avukat arkadaşım, idari soruşturma açılmasının en güçlü sebebi yıllardır açık kalan adli soruşturmaları sonlandırmak istiyor olabilirler, diyor. Adli ve idari olarak gereken her işlem yapıldı, konu kapandı gibi. Sonuç itibariyle içiniz rahat olsun diyor. Sizi ilgilendiren ve sizi bağlayan bir suçlama yok, diyor. Nihayetinde böyle bir soruşturmaya tabi tutulmak, bu terör örgütüyle ismimizin aynı evrakta yer alması bile can sıkmaya yetiyor. Ben kendimden eminim ama en çok zoruma giden bu oluyor. Devlet beni benden iyi tanımıyor mu? Beni kaygılandıran en önemli şey bu soruşturma benim özlük dosyama eklenecek mi? Bu soruşturma olumlu sonuçlansa bile şubelerde ve kritik birimlerde çalışmama engel olur mu? Bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim. Umarım yeminini bağlı kalıp sadece devletine hizmet eden meslektaşlarım, böylesi onur kırıcı bir soruşturmaya tekrar tabi olmazlar. Herkes için hayırlısı olsun.

Clsknn555
Kapalı
24 Kasım 2023 01:54

Bende hamyo sınavı ile alakalı ifade verdim. Ama benim belirtilen yıllarda ve ya öncesi sonrası bu sınava ön başvurum dahi yok. Başvuruya dair evrakta göstermediler. Sizden ricam başvuru yapıp yapmadığımı nerden nasıl ne şekilde öğrenebilirim yardımcı olur musunuz. Kafayı yiyecem ön başvuru dahi yapmadığım konu ile alakalı ifade vermek zoruma gidiyor. En azından başvuru yapıp yapmadığımı sorgulayım ki bileyim başvurum varmış ve ya yokmuş deyim. Emniyet başvuru yapmayan birini de ifadeye çağırmaz yanlışlık olamaz diyorum. Ama belirtilen sınava dair ön başvuru dahi yapmadığımdan okadar da eminim. Benim gibi hatırlamayan başvuruyu nerden öğrenebilceğimi bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

AlpSaDer012
Aday Memur
24 Kasım 2023 02:35

Hangi yıl girdiniz bu hamyo sınavına?

Clsknn555, 5 ay önce

Bende hamyo sınavı ile alakalı ifade verdim. Ama benim belirtilen yıllarda ve ya öncesi sonrası bu sınava ön başvurum dahi yok. Başvuruya dair evrakta göstermediler. Sizden ricam başvuru yapıp yapmadığımı nerden nasıl ne şekilde öğrenebilirim yardımcı olur musunuz. Kafayı yiyecem ön başvuru dahi yapmadığım konu ile alakalı ifade vermek zoruma gidiyor. En azından başvuru yapıp yapmadığımı sorgulayım ki bileyim başvurum varmış ve ya yokmuş deyim. Emniyet başvuru yapmayan birini de ifadeye çağırmaz yanlışlık olamaz diyorum. Ama belirtilen sınava dair ön başvuru dahi yapmadığımdan okadar da eminim. Benim gibi hatırlamayan başvuruyu nerden öğrenebilceğimi bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

Clsknn555
Kapalı
24 Kasım 2023 02:46

Bilmiyorum ki yani belirtilen yıllarda sınav ile ilgili sorgu yapabileceğim bir yer varsa bende onu öğrenmek istiyorum

AlpSaDer012, 5 ay önce

Hangi yıl girdiniz bu hamyo sınavına?

Kızıl Buka
Aday Memur
24 Kasım 2023 03:14

Hocam, "karşı dava açabiliyor muyuz" diye bende sordum. Ancak böyle bir şeyin mümkün olmayacağını söyledi avukat arkadaşım. "Çünkü hakkınızda bir suçlama yok" diyor. Bu soruşturmanın özlük dosyama eklenmemesi için ne yapabilirim dedim. "Teşkilatın iç yapısını bilmiyorum ama kendi hakkında sıfırdan kapsamlı bir soruşturma isteyebilirsin" dedi. Açıkçası bana mantıklı geldi. Bir diğer ihtimal de cimere yazmak.

consınovv, 5 ay önce
Bilgilendirme için teşekkür ederim burda bulunan çoğu kişi ben de dahil olmak üzere hep yoruma dayalı konuşup içimizi rahatlatmaya çalışıyoruz ama bu şekilde hukukun içinde olan insanların verdiği bilgiler daha rahatlatıcı oluyor. ben de avukat bir abimle konuştum kendisi polisken okudu hukuk fakültesini hem teşkilata hem de kanunlara hakim. Soruşturmanın sebebini söyleyince hem güldü hem küfür etti, hiçbir şey çıkmaz bundan ama benden sana tavsiye soruşturma biter bitmez karşı dava açın bunlar sizin lekelenmeme hakkınızı ihlal ediyorlar bir nevi iftira atılıyor size şu anda dedi. Yani herhangi bir maddi delil olsa detaylı soruşturma yapılır ama bu şekilde bir varsayımla binlerce kişiyi lekeliyorlar. Tahminimce Operasyonel birimlerde çalıştırmayabilirler artık sonuçta hiçbir şey olmasa bile bu işin adı kötü. Ama detaylı bir şekilde bakılırsa soruşturma içeriğine vs. herkes önemsiz bir konu olduğunu anlayabilir, iş ki talep edildiğin birim şube sadece üstünkörü fetö soruşturması diye kestirip atmasın, 10 sene önce girilen sınavla alakalı boş konu diyebilsin.

Günepp
Aday Memur
24 Kasım 2023 12:40

Sirf Bir sınava girdik diye bir soruşturma açalım bakalım birsey var mi diye soruşturma açıyorlar bakıyorlar bu adamda hiç birsey yokmuş takipsizlik verelim kapatalım bu adam sonra ne yaparsa yapsın iyide hayatimda görmediğim bilmedigim bu örgütle niye benim adımı yan yana getiriyorsun benim geleceğimi etkiliyorsun baştan aşağı saçmalık bu "lekelenmee davasını" nasıl açabiliriz

Kızıl Buka, 5 ay önce

Hocam, "karşı dava açabiliyor muyuz" diye bende sordum. Ancak böyle bir şeyin mümkün olmayacağını söyledi avukat arkadaşım. "Çünkü hakkınızda bir suçlama yok" diyor. Bu soruşturmanın özlük dosyama eklenmemesi için ne yapabilirim dedim. "Teşkilatın iç yapısını bilmiyorum ama kendi hakkında sıfırdan kapsamlı bir soruşturma isteyebilirsin" dedi. Açıkçası bana mantıklı geldi. Bir diğer ihtimal de cimere yazmak.

Mahalleli85
Aday Memur
24 Kasım 2023 15:39

Yüce Allah bu yaşatılanın hesabını sorsun ölüm var ahiret günü var kimse unutmasın

Bozkır34
Aday Memur
27 Kasım 2023 14:55

Bu konudan güncel ifadeye çağrılan var mı ? Süreciniz ne durumda arkadaşlar ?

Hiçç06
Aday Memur
28 Kasım 2023 00:59

Geçen hafta ifadeyi verdim bi gelişme yok henüz..

Bozkır34, 5 ay önce

Bu konudan güncel ifadeye çağrılan var mı ? Süreciniz ne durumda arkadaşlar ?

martenickaa
Aday Memur
28 Kasım 2023 05:11

en fazla ihraç oluruz ya sıkmayin bu kadar canınızı dunyanin sonu değil

martenickaa
Aday Memur
28 Kasım 2023 05:15

işe gel stres işten ayril telefon calacakmi stresi.15 sene önce girdiğin bı sinavdan soruşturma açılır stres v.sv.sv.s bu kadar düşünmeyin her şey olacağına varır.Bu kadar strese can dayanmaz salın gitsin ne olcaksa olsun.Ayrica kimse 15 sene önce bı sınava girdi diye ihracda olmaz.Subede çalışan arkadaşlar sizde artık bizim gibi karakolda çalışacaksınız (:

Poliss155
Memur
28 Kasım 2023 07:22

neden ihraç olalım kardeş devletin açtığı sınava başvurmak suç mu ön başvurusunu yapıp girmediğim sınavdan niye mesleğimden olayım hak mı bu
martenickaa, 5 ay önce
en fazla ihraç oluruz ya sıkmayin bu kadar canınızı dunyanin sonu değil
28 Kasım 2023 07:51

hiç yeni ifade veren yok mu? sanırım sadece sınav konusundan soruşturma açılanları ifadeye çağırdılar. bende hala tık yok. çok yoruldum..

Hiçç06
Aday Memur
28 Kasım 2023 09:59

İddiaya ve operasyona konu bilirkişi raporunda, sınava girecek kişilere verilen aday numaralarının sistem tarafından değil, sisteme giriş yetkisi bulunan personel tarafından belirlendiği, bu rakamların kişilere özel olarak oluşturulduğu, sınava girenlerin ?avantajlı? ve ?dezavantajlı? grup olarak fişlendiği, avantajlı grupta yer alan kişilerin aday numaralarının 4. ve 5. rakamlarının toplamının belli bir takım rakamlara isabet ettiği, aynı şekilde dezavantajlı grupta yer alan kişilerin aday numaralarının da 4. ve 5. rakamlarının toplamından başkaca rakamlar elde edildiği, sınav komisyonunda yer alan FETÖ iltisaklı kişilerin adayları bu numaralar üzerinden değerlendirerek teste tabi tuttukları, avantajlı grupta yer alan kişilerin mülakat sınavını kazanmalarının sağlandığı hususları yer almaktadır. Söz konusu bilirkişi raporu bir takım itirafçı ve tanık anlatımlarıyla da desteklenmiştir.

Karşı tezde ise aday numaralarını gözetilerek belirlenen avantajlı olduğu iddia edilen grup ile dezavantajlı olduğu iddia edilen grubun kazanma oranları arasında ciddi fark bulunmamaktadır. Ayrıca aday numaralarının raporda belirtildiğinin aksine, ösym tarafından mezun olunan meslek lisesi bölüm kodlarına göre belirlendiği iddia edilmektedir. Konu üzerinde özellikle ilimiz İzmir?de çok sayıda bilişim hukukuna hakim ceza avukatı çalışmalarını ve araştırmalarını sürdürmektedir. Yeni bilirkişi raporları ve uzman görüşleri ortaya çıktıkça bu sayfadan sizlerle paylaşılacaktır.

musedes
Aday Memur
28 Kasım 2023 14:10

benimde konu sınav değil arayan soran yok beni de
sinanpolat22, 5 ay önce
hiç yeni ifade veren yok mu? sanırım sadece sınav konusundan soruşturma açılanları ifadeye çağırdılar. bende hala tık yok. çok yoruldum..

Kızıl Buka
Aday Memur
28 Kasım 2023 14:12

Bu yazıya nereden ulaştın devrem?

Hiçç06, 5 ay önce

İddiaya ve operasyona konu bilirkişi raporunda, sınava girecek kişilere verilen aday numaralarının sistem tarafından değil, sisteme giriş yetkisi bulunan personel tarafından belirlendiği, bu rakamların kişilere özel olarak oluşturulduğu, sınava girenlerin ?avantajlı? ve ?dezavantajlı? grup olarak fişlendiği, avantajlı grupta yer alan kişilerin aday numaralarının 4. ve 5. rakamlarının toplamının belli bir takım rakamlara isabet ettiği, aynı şekilde dezavantajlı grupta yer alan kişilerin aday numaralarının da 4. ve 5. rakamlarının toplamından başkaca rakamlar elde edildiği, sınav komisyonunda yer alan FETÖ iltisaklı kişilerin adayları bu numaralar üzerinden değerlendirerek teste tabi tuttukları, avantajlı grupta yer alan kişilerin mülakat sınavını kazanmalarının sağlandığı hususları yer almaktadır. Söz konusu bilirkişi raporu bir takım itirafçı ve tanık anlatımlarıyla da desteklenmiştir.

Karşı tezde ise aday numaralarını gözetilerek belirlenen avantajlı olduğu iddia edilen grup ile dezavantajlı olduğu iddia edilen grubun kazanma oranları arasında ciddi fark bulunmamaktadır. Ayrıca aday numaralarının raporda belirtildiğinin aksine, ösym tarafından mezun olunan meslek lisesi bölüm kodlarına göre belirlendiği iddia edilmektedir. Konu üzerinde özellikle ilimiz İzmir?de çok sayıda bilişim hukukuna hakim ceza avukatı çalışmalarını ve araştırmalarını sürdürmektedir. Yeni bilirkişi raporları ve uzman görüşleri ortaya çıktıkça bu sayfadan sizlerle paylaşılacaktır.

Hiçç06
Aday Memur
28 Kasım 2023 15:29

Bi avukat kendi sitesinde yayınlamış

Kızıl Buka, 5 ay önce

Gazelw
Aday Memur
28 Kasım 2023 16:38

Bu yazının tarihi nedir yeni mi

Kızıl Buka, 5 ay önce