Editörler : crops35

380kV
Memur
06 Mart 2023 07:18

381 den 444 oldu yevmiye

.

braveheartgs43, 1 yıl önce

Brüt yevmiyen ya da saat ücretin enflasyon farkı ile şimdi ne kadar oldu ustam

braveheartgs43
Daire Başkanı
06 Mart 2023 08:27

444 yevmiye ayda 30 gün çalışma ile 13 bin küsür brüt maaşın var. Bunun neti de 11 falan yapar. Bunun üstünde aldığın her para (prim, sosyal yardım vb.) giydirilmiş maaştır. Onlar maaştan sayılmaz. Büyük ihtimalle son 5 yıldır kadroya alınan 4d kadrolusun. Sizlere kamu işçiliğini öğreteceğiz inşallah.

380kV, 1 yıl önce

381 den 444 oldu yevmiye

.

380kV
Memur
06 Mart 2023 09:02

Yok üstat ben 2008 kpss ile kurum a girdim:) bizde belirleyici olan kurum un yan tazminat ve ödemeleri .ygt (yüksek gerilim tazminatı) ( iş güçlüğü tazminatı) (vardiya tazminatı) gibi kalemler. Bunlar her ay standarttır ve değişmez. Bunlar eklendiği zaman da 19 bin gibi bir rakam elimize geçen oluyor fazla mesai haricinde.

444 yevmiye ayda 30 gün çalışma ile 13 bin küsür brüt maaşın var. Bunun neti de 11 falan yapar. Bunun üstünde aldığın her para (prim, sosyal yardım vb.) giydirilmiş maaştır. Onlar maaştan sayılmaz. Büyük ihtimalle son 5 yıldır kadroya alınan 4d kadrolusun. Sizlere kamu işçiliğini öğreteceğiz inşallah.

fener66
Müsteşar Yardımcısı
06 Mart 2023 19:42

Trafo bakım mı , hat bakım mı ?
380kV, 1 yıl önce

Yok üstat ben 2008 kpss ile kurum a girdim:) bizde belirleyici olan kurum un yan tazminat ve ödemeleri .ygt (yüksek gerilim tazminatı) ( iş güçlüğü tazminatı) (vardiya tazminatı) gibi kalemler. Bunlar her ay standarttır ve değişmez. Bunlar eklendiği zaman da 19 bin gibi bir rakam elimize geçen oluyor fazla mesai haricinde.

380kV
Memur
06 Mart 2023 21:07

Merhaba trafo bakım ekibi benim ekibim hocam.

fener66, 1 yıl önce
Trafo bakım mı , hat bakım mı ?

fener66
Müsteşar Yardımcısı
07 Mart 2023 09:24

biz röle olarak 19 bin alamıyoruz da ordan bildim :)

380kV
Memur
07 Mart 2023 09:53

İş yükü her geçen gün artarken yeni personel alınmıyor ve ücretler de ortada. Gerçekten iş barışı her geçen gün daha da azalıyor.

fener66, 1 yıl önce

biz röle olarak 19 bin alamıyoruz da ordan bildim :)

xrainmannnx
Yasaklı
08 Mart 2023 20:32

Neden maaştan sayilmasin her daim alıyorsun gebermedikce.. üstelik emekli maaşlarınız da memurdan daha fazla tazminatlar da öyle

braveheartgs43
Daire Başkanı
08 Mart 2023 20:43

Gelmediğin zaman kesilen, izne çıkınca kesilen ve aktif çalışmayınca kesilen ödemeler vardır işçide. O yüzden tam olarak maaş sayılmaz.

xrainmannnx, 1 yıl önce
Neden maaştan sayilmasin her daim alıyorsun gebermedikce.. üstelik emekli maaşlarınız da memurdan daha fazla tazminatlar da öyle

xrainmannnx
Yasaklı
09 Mart 2023 00:55

Yılda 2 ayı geçmez bi özel durumlar.. memur 12 ayın 12 sinde kuru maaşa talim.. memur maaşı 11.500 TL 20 yıllık memurun maaşı 13 bin . Hiç adil değil..

Gelmediğin zaman kesilen, izne çıkınca kesilen ve aktif çalışmayınca kesilen ödemeler vardır işçide. O yüzden tam olarak maaş sayılmaz.

braveheartgs43
Daire Başkanı
09 Mart 2023 09:26

Bahsettiğiniz en alt düzey memur. En alt düzey memurla işçi kıyaslanmaz. O zaman ben de doktorlarla savcılarla kıyaslarım kendimi. Neden onlar 35-40 alıyor da ben almıyorum?

xrainmannnx, 1 yıl önce
Yılda 2 ayı geçmez bi özel durumlar.. memur 12 ayın 12 sinde kuru maaşa talim.. memur maaşı 11.500 TL 20 yıllık memurun maaşı 13 bin . Hiç adil değil..

xrainmannnx
Yasaklı
09 Mart 2023 15:16

memurun altı üstü yoktur kardeşim. kimi ek ödeme alır kimi almaz olay bu. memur da işçi gibi ek ödemeler almak istiyor.

Bahsettiğiniz en alt düzey memur. En alt düzey memurla işçi kıyaslanmaz. O zaman ben de doktorlarla savcılarla kıyaslarım kendimi. Neden onlar 35-40 alıyor da ben almıyorum?

braveheartgs43
Daire Başkanı
09 Mart 2023 16:46

Alıyor kardeşim merak etme. Doktor olan 50 alıyor savcı olan 40 alıyor hakim olan 50 alıyor vali olan 70 alıyor müdür olan 25 alıyor öğretmen olan 25 alıyor falan filan.

Düz memur gibi hastanelerde gençlik spor bakanlığında falan son zamanlarda alınan 4d işçiler de yevmiyesi asgarî ücret düzeyinde. Ek ödemelerle en alt gelir grubu memurlarla aynı alıyorlar. Ancak kalifiye işçilik gereken yerlerde falan ortalaması 20 yi geçiyor. 30 alanı bile var. Gayet mantıklı düzen. Şu anda mesela çalıştığım kurumda kalifiye eleman eyt ile emekli olacak diye yöneticileri telaş sardı. Adama 30 versen de durmuyor. Çünkü kalifiye eleman. Getirdiği fayda yüksek. Elinden gelse 50 verecek ama toplu sözleşme dışına çıkamıyor. Emekli olunca aynı maaşı alacak ve özelde de çalışmaya devam edecek. Hayatı sadece kendi çevrenizde yaşanıyor zannetmeyin.

xrainmannnx, 1 yıl önce

memurun altı üstü yoktur kardeşim. kimi ek ödeme alır kimi almaz olay bu. memur da işçi gibi ek ödemeler almak istiyor.

380kV
Memur
09 Mart 2023 16:50

Yo altı da var üstü de var. Çalıştığım kurumda ikiside 399 lu memur var aynı odada oturuyor biri uzman diğeri düz memur aralarında 1500 lira oynuyor. Bu arada belirtmek isterim TEİAŞ bünyesinde en düşük memur maaşı da 15 bin lira. Bence sen ücret konusunda bu kadar rahatsız isen başka bir iş düşün.

xrainmannnx, 1 yıl önce

xrainmannnx
Yasaklı
09 Mart 2023 17:56

saçma sapan yorum yapıyorsun. o zaman işçinin uzmanı mı var ki memurdan fazla alsın..

380kV, 1 yıl önce

Yo altı da var üstü de var. Çalıştığım kurumda ikiside 399 lu memur var aynı odada oturuyor biri uzman diğeri düz memur aralarında 1500 lira oynuyor. Bu arada belirtmek isterim TEİAŞ bünyesinde en düşük memur maaşı da 15 bin lira. Bence sen ücret konusunda bu kadar rahatsız isen başka bir iş düşün.

rednick2016
Genel Müdür
09 Mart 2023 18:20

Kardeş başımızı döndürüyorsunuz ;) Biz saglık bakanlıgındeyız 9500 - 10000 arası alıyoruz.

380kV, 1 yıl önce

380kV
Memur
09 Mart 2023 21:01

Saçma değil hakikat. Ben şuan mesul teknisyenim. Öncesinde uzman teknisyen ve ilk girdiğimde düz teknisyendim. İki yıl sonra da da baş teknisyenlik sınavina gireceğim. Bence boş beleş konuşuyorsun ne konustugun hakkında da en ufak fikrin yok . Para ya da özlükler ile ilgili bir derdin varsa bunu sendikan ile konuş . Senin derdin benim çokta umrumda değil. Yeter ki yalan yanlış kulaktan duyma şeyler ile burada konuşma sonrasında cahilliği herkes görür.

xrainmannnx, 1 yıl önce

saçma sapan yorum yapıyorsun. o zaman işçinin uzmanı mı var ki memurdan fazla alsın..

braveheartgs43
Daire Başkanı
09 Mart 2023 21:12

Kardeş boşuna uğraşma anlatamazsın. Bunların aklına kamuda işçi deyince temizlik işçileri geliyor sadece. Bizim kurumda da yds'den 90 alıp dil primi alan, mühendis sıfatında işçi olup 40 bin TL maaş alan, yabancı ülkelerle yazışmaları düzenleyen ve elektronik sistem geliştirmede çalışan işçiler var. Adam işçi deyince düz memurun altında sanıyor. Düz memur işte. Piyasada topla istediğin kadar bulursun. Temizlik işçisi gibi. Ona göre de maaşları var.

380kV, 1 yıl önce

Saçma değil hakikat. Ben şuan mesul teknisyenim. Öncesinde uzman teknisyen ve ilk girdiğimde düz teknisyendim. İki yıl sonra da da baş teknisyenlik sınavina gireceğim. Bence boş beleş konuşuyorsun ne konustugun hakkında da en ufak fikrin yok . Para ya da özlükler ile ilgili bir derdin varsa bunu sendikan ile konuş . Senin derdin benim çokta umrumda değil. Yeter ki yalan yanlış kulaktan duyma şeyler ile burada konuşma sonrasında cahilliği herkes görür.

fener66
Müsteşar Yardımcısı
09 Mart 2023 21:17

Memur arkadaşlar kendi forumuna gitsin , yok eğer burda yazacaklarsa da adam gibi düzgün üslupla yazsınlar.

380kV
Memur
09 Mart 2023 21:39

Gerçekten derdim üslubu değil , cahilliği. Saçma sapan konuşuyor böyle insanlar.

fener66, 1 yıl önce
Memur arkadaşlar kendi forumuna gitsin , yok eğer burda yazacaklarsa da adam gibi düzgün üslupla yazsınlar.
Toplam 83 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi