Editörler : ayşegül bgm
16 Ocak 2023 09:27

Taslak metnine de baktığımızda 28 kasım 2022 itibariyle diye bir ibare var. kafalarımız karıştı.

Tıbbisek.Erdem35, 1 yıl önce

yani net bir şey söylemek doğru olmaz 28.12.2022 öncesi diye geçiyor

Tıbbisek.Erdem35
Aday Memur
16 Ocak 2023 09:51

Pardon yanlış yazmışım 28.11.2022 tarihinden öncesi diye geçiyor

adana0112, 1 yıl önce
28.12 değil , 28.11 itibarı ile. 28 i de dahil

Tıbbisek.Erdem35
Aday Memur
16 Ocak 2023 09:53

28.11.2022 kesin olarak dahil mi ?

Pardon yanlış yazmışım 28.11.2022 tarihinden öncesi diye geçiyor

adana0112
Memur
16 Ocak 2023 09:59

28.11 dahil tabiki

28.11.2022 kesin olarak dahil mi ?

Tıbbisek.Erdem35
Aday Memur
16 Ocak 2023 10:35

inş dahildir

ama kadrodan sonra 1 yıl daha çalışıp tayin isteyebilme durumu sanırım benim dediğim gibi yani toplam 4 yıl bekleme zorunluğu yok gibi geldi bana

adana0112, 1 yıl önce
28.11 dahil tabiki

adana0112
Memur
16 Ocak 2023 16:08

Kanun metnine göre öyle maalesef. Ağızdan çıkan değil kanunda yazılı olan esas alınır.

inş dahildir

ama kadrodan sonra 1 yıl daha çalışıp tayin isteyebilme durumu sanırım benim dediğim gibi yani toplam 4 yıl bekleme zorunluğu yok gibi geldi bana

Tıbbisek.Erdem35
Aday Memur
16 Ocak 2023 16:38

kanun metni linkini paylaşabilir misin

adana0112, 1 yıl önce
Kanun metnine göre öyle maalesef. Ağızdan çıkan değil kanunda yazılı olan esas alınır.

adana0112
Memur
16 Ocak 2023 16:57

https://www.memurlar.net/haber/1052453/ tam metnin linki bu haberde var.

adayasci
Aday Memur
16 Ocak 2023 18:26

Tayin istemek için hizmet puanı mı gerekir? Sözleşmelilerin hizmet puanı olur mu? Hizmet puanına nereden bakılır?

adana0112
Memur
16 Ocak 2023 18:46

İsteğe bağlı tayin için hizmet puanı gerekir. Ekip portal uygulamasından veya e devletten hizmet puanını öğrenebilirsin
adayasci, 1 yıl önce
Tayin istemek için hizmet puanı mı gerekir? Sözleşmelilerin hizmet puanı olur mu? Hizmet puanına nereden bakılır?

adayasci
Aday Memur
16 Ocak 2023 18:55

Sözleşmeli memurun hizmet puanı olur mu
adana0112, 1 yıl önce
İsteğe bağlı tayin için hizmet puanı gerekir. Ekip portal uygulamasından veya e devletten hizmet puanını öğrenebilirsin

adana0112
Memur
16 Ocak 2023 18:56

Olur
adayasci, 1 yıl önce
Sözleşmeli memurun hizmet puanı olur mu

donmassione
Aday Memur
16 Ocak 2023 20:03

Bu konu hakkında bir Allahın kulunun bilgisi yok mu? Kimse cevap vermiyor bu nasıl forum yahu
donmassione, 1 yıl önce
Arkadaşlar peki üniversite personeli için kadro durumu nedir verilecek mi ? Verilse tayin hakkı var mi ?

mehmetcan112
Aday Memur
17 Ocak 2023 02:31

Arkadaşlar eşim 14 kasım 2022 de genel müdürlük tarafından kadroya geçmiş görünüyor yalnız analık izninden dolayı tebliğ tebellüğ belgesini 15 şubatta imzalayabiliyoruz bu şartlarda eşim eş durumu isteyebilir mı?

gsseven46
Aday Memur
17 Ocak 2023 11:12

Arkadaşlar kanunda 3+1 lerle ilgili bir şey göremedim ben 3+1 ler çıkarıldı mi acaba

Onuryakin
Aday Memur
17 Ocak 2023 14:07

Arkadaşlar TBMM Plan bütçe komisyonunda eş durumu ve nakil ile ilgili tartışma diyaloğunu paylaşıyorum. Bu diyalog neticesinde eş durumu ile ilgili bir sınırlama getirilmediği sonucuna şahsımca varmış bulunuyorum.

Kaynak : https://www5.tbmm.gov.tr/develop/owa/komisyon_tutanaklari.goruntule?pTutanakId=3089

GARO PAYLAN (Diyarbakır) ? Tamam, son olarak da şunu söyleyeceğim. Bu düzenlemede de yeniden bu aile birliği meselesini yok saymışız sanıyorum, öyle anlaşılıyor burada.

SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI HALİL ELDEMİR ? Az önceki şeyde anlattım onu, şeyde kaldı. Aslında getirilen teklifte şöyle bir hüküm var, orada nasıl bu noktaya geldik, onu da şey yapamadım ama ?Bu madde uyarınca memur kadrolarına atananların dört yıl süreyle başka kamu kurum kuruluşlarına nakli yapılmaz.? diyor. Yani kurumun kendi içerisinde bir sorun biz görmüyoruz, burada hani tartışma bambaşka bir yere gitti yani mesele şöyle: Diyelim ki bu hemşireyi ben kadroma aldım, bunu benden istiyor. Ben de diyorum ki: Dört yıl boyunca benim kurumumda çalışmaya devam edeceksin yani bu başka yere ben muvafakatini vermem demek.

GARO PAYLAN (Diyarbakır) ? Anladım.

SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI HALİL ELDEMİR ? Bunu anlıyoruz yani tartışma farklı bir yerlere gitti, bunu?

GARO PAYLAN (Diyarbakır) ? Tamam Bakan Yardımcısı ama burada aile birliğiyle ilgili sıkıntılar var.

SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI HALİL ELDEMİR ? Bu eş durumuna vesaire başka konularla alakalı konuda bizi sıkıntıya sokacak bir hüküm yok.

GARO PAYLAN (Diyarbakır) ? Yok.

BAŞKAN CEVDET YILMAZ ? Peki, teşekkür ediyorum.

raybradbury
Kapalı
17 Ocak 2023 14:21

Teklifin vekil ebe hemşirelerin kadroya alınması bölümünde yapılmış bu konuşma. Hani sadece vekil ebe hemşirelere yönelik mi söyledi herkesi mi kapsar bilemiyorum. Sonuçta madde 3 kapsamında alınanlara 72-74 4 sene kullanılmaz demiş. Vekil ebe hemşire bölümü ayrı bir maddeyi. O maddede 4 yıl kurum içi ve kurum dışı nakil yapılamaz diyor. Hani 72yi vekil ebe hemşire bölümünde söylememiş. Emin olamadım.
Onuryakin, 1 yıl önce

Arkadaşlar TBMM Plan bütçe komisyonunda eş durumu ve nakil ile ilgili tartışma diyaloğunu paylaşıyorum. Bu diyalog neticesinde eş durumu ile ilgili bir sınırlama getirilmediği sonucuna şahsımca varmış bulunuyorum.

Kaynak : https://www5.tbmm.gov.tr/develop/owa/komisyon_tutanaklari.goruntule?pTutanakId=3089

GARO PAYLAN (Diyarbakır) ? Tamam, son olarak da şunu söyleyeceğim. Bu düzenlemede de yeniden bu aile birliği meselesini yok saymışız sanıyorum, öyle anlaşılıyor burada.

SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI HALİL ELDEMİR ? Az önceki şeyde anlattım onu, şeyde kaldı. Aslında getirilen teklifte şöyle bir hüküm var, orada nasıl bu noktaya geldik, onu da şey yapamadım ama ?Bu madde uyarınca memur kadrolarına atananların dört yıl süreyle başka kamu kurum kuruluşlarına nakli yapılmaz.? diyor. Yani kurumun kendi içerisinde bir sorun biz görmüyoruz, burada hani tartışma bambaşka bir yere gitti yani mesele şöyle: Diyelim ki bu hemşireyi ben kadroma aldım, bunu benden istiyor. Ben de diyorum ki: Dört yıl boyunca benim kurumumda çalışmaya devam edeceksin yani bu başka yere ben muvafakatini vermem demek.

GARO PAYLAN (Diyarbakır) ? Anladım.

SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI HALİL ELDEMİR ? Bunu anlıyoruz yani tartışma farklı bir yerlere gitti, bunu?

GARO PAYLAN (Diyarbakır) ? Tamam Bakan Yardımcısı ama burada aile birliğiyle ilgili sıkıntılar var.

SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI HALİL ELDEMİR ? Bu eş durumuna vesaire başka konularla alakalı konuda bizi sıkıntıya sokacak bir hüküm yok.

GARO PAYLAN (Diyarbakır) ? Yok.

BAŞKAN CEVDET YILMAZ ? Peki, teşekkür ediyorum.

Esen0646
Genel Müdür
17 Ocak 2023 14:24

Ordaki 23 madde kapsamında olan sözleşmelileri kapsıyor yani nerdeyse herkesi kapsıyor açık ve net bir bilgi
raybradbury, 1 yıl önce
Teklifin vekil ebe hemşirelerin kadroya alınması bölümünde yapılmış bu konuşma. Hani sadece vekil ebe hemşirelere yönelik mi söyledi herkesi mi kapsar bilemiyorum. Sonuçta madde 3 kapsamında alınanlara 72-74 4 sene kullanılmaz demiş. Vekil ebe hemşire bölümü ayrı bir maddeyi. O maddede 4 yıl kurum içi ve kurum dışı nakil yapılamaz diyor. Hani 72yi vekil ebe hemşire bölümünde söylememiş. Emin olamadım.

raybradbury
Kapalı
17 Ocak 2023 14:27

Vekil ebe hemşire konusu 7. Madde. Sizin herkesi kapsıyor dediğiniz yer 3. Maddenin alt bentleri olan 23 madde. Konuşma 7. Madde üzerinde yapılmış. 3. Maddenin alt bentleri olan 23 maddeyi kapsayıp kapsamadığı belirsiz. Sayın Bakan Yardımcısı genel mi konuştu yoksa madde 7 özelin de vekil ebe hemşirelere yönelik mi bu cevapları verdi ben anlayamadım.
Esen0646, 1 yıl önce
Ordaki 23 madde kapsamında olan sözleşmelileri kapsıyor yani nerdeyse herkesi kapsıyor açık ve net bir bilgi

Esen0646
Genel Müdür
17 Ocak 2023 14:30

A bendi o 23 madde de bahsedilen kurumlarda çalışanlar ve ilk maddedeki sözleşmeliler yani bunların hepsi 72 ve 74 den etkileniyor net bu arkadaşlar on kere okudum herşey net aslında biz anlamak istemiyoruz
raybradbury, 1 yıl önce
Vekil ebe hemşire konusu 7. Madde. Sizin herkesi kapsıyor dediğiniz yer 3. Maddenin alt bentleri olan 23 madde. Konuşma 7. Madde üzerinde yapılmış. 3. Maddenin alt bentleri olan 23 maddeyi kapsayıp kapsamadığı belirsiz. Sayın Bakan Yardımcısı genel mi konuştu yoksa madde 7 özelin de vekil ebe hemşirelere yönelik mi bu cevapları verdi ben anlayamadım.
Toplam 103 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi