Editörler : **sude**
19 Ocak 2023 23:30   

Memurlukta 4 yıl geçmeden KPSS ile tekrar atanılamaz mı?

"Birinci fıkranın (a) ve (c) bentleri kapsamında memur kadrolarına atananlar, sözleşmeli personel olarak geçen süreler dahil olmak üzere dört yıl süreyle başka bir yere atanamazlar.." arka yeni kanun teklifinde böyle bir hüküm var. kpss ile tekrar bir yere atanmak buna dahil midir sizce? anlayan biri cevap verebilir mi

19 Ocak 2023 23:35

kpssavascısı
Memur

3 yıl sözleşmeli 1 yıl aday memurluk süreci boyunca tayin hakkın yok.

istifa edersen de 1 yıl sözleşmeli personel ilanlarına başvuramıyorsun süre bitince tekrardan 4B li olabilirsin. Tabi bu durumun istisnaları da var.

19 Ocak 2023 23:39

fma1
Şube Müdürü

istifa edersen de 1 yıl sözleşmeli personel ilanlarına başvuramıyorsun süre bitince tekrardan 4B li olabilirsin. Tabi bu durumun istisnaları da var.

kpssavascısı, 3 hafta önce - Alıntıya git
istifadan sonraki o 1 yıllık süre şartı sözleşmeliden kadroluya geçenler için de geçerli mi peki hocam
20 Ocak 2023 00:04

kpssavascısı
Memur
istifadan sonraki o 1 yıllık süre şartı sözleşmeliden kadroluya geçenler için de geçerli mi peki hocam
fma1, 3 hafta önce - Alıntıya git

hayır herhangi bir süreye takılmadan geçebilirsiniz

20 Ocak 2023 01:27

umut3060
Aday Memur

kpssavascısı, 3 hafta önce - Alıntıya git

Hocam sözleşmeliyken istifa edince açıktan mülakatla kadrolu alımlar oluyor. Onlara başvurabiliyoruz değil mi 1 yıl beklemeye gerek kalmadan ?

20 Ocak 2023 01:29

Asm30
Aday Memur
fma1, 3 hafta önce - Alıntıya git

hocam şimdi direk kadroya geçtik bu yasayla bundan uslune uygun istifa edip sözleşmeli alıma başvuramıyor muyum ?

20 Ocak 2023 08:55

fma1
Şube Müdürü

hocam şimdi direk kadroya geçtik bu yasayla bundan uslune uygun istifa edip sözleşmeli alıma başvuramıyor muyum ?

Asm30, 2 hafta önce - Alıntıya git
işte ben de onu merak ediyorum. memurlarnet'in buna netlik getirmesi lazım
20 Ocak 2023 09:13

Asm30
Aday Memur
işte ben de onu merak ediyorum. memurlarnet'in buna netlik getirmesi lazım
fma1, 2 hafta önce - Alıntıya git
Ben üni hastanesinde çalışıyorum o yüzden tayin halkım yok ama puanım iyi tekrar sözleşmeli alıma başvurup gitmek istiyorum. sadece nakil için yazılmıştır diye umuyorum. Çünkü istifa edip gitmen bir sorun teşkil etmez. Bilgi sahibi olursam yazarım sizede aynı şekilde sizde bilgi sahibi olursanız yazın lütfen
20 Ocak 2023 11:25

jag-xtype
Şef
Ben üni hastanesinde çalışıyorum o yüzden tayin halkım yok ama puanım iyi tekrar sözleşmeli alıma başvurup gitmek istiyorum. sadece nakil için yazılmıştır diye umuyorum. Çünkü istifa edip gitmen bir sorun teşkil etmez. Bilgi sahibi olursam yazarım sizede aynı şekilde sizde bilgi sahibi olursanız yazın lütfen

4b sözleşmeliden sözleşmeliye aynı unvanla istifa edip geçemezsiniz.

20 Ocak 2023 12:02

sonbirşansssss
Şube Müdürü

Arkadaşlar değişen kanun maddesinden bahsediyor arkadaş herhalde. Sizler halen eski mevzuattan bahsediyorsunuz.

Zannedersem 4b liller artık 4a ya geçiş yapamayacak. Benim anladığım bu. Çünkü nakil demiyor. "Atanamazlar" diyor. Kadro yakıcılar sıçtı demektir bu.

Memurlar netin olaya açıklık getirmesi lazım.

20 Ocak 2023 14:22

kpssavascısı
Memur

Hocam direkt kadroya gecmediniz kadroya gecme hakkını kazandınız, yani kadroya geçme sizin isteğinize bırakıldı.

Kadroya geçmek için kanun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 30 gün içinde basvuru yapmanız lazım.

Kadrolu iken istifa ederseniz durum var:

Usulüne uygun istifada 6 ay

Usule aykırı istifada 1 yıl memuriyete dönemezsiniz.

Ama 4A li iken 4B ye veya 4B li iken 4A ya herhangi bir bekleme süresi yok.

Kanun meclisten bugün geçti isterseniz sizde bakın.

20 Ocak 2023 14:55

mechanicengineer

kadroya geçtikten sonra istifa edip kpss ile 4B ye geçilebilir.

20 Ocak 2023 16:46

fma1
Şube Müdürü
hocam sabah gazet*memur sitesine Wp numaralarından bu durumu sormuştum. editör sağ olsun cevap verip sonra şimdi de sitede manşetten haber yapmış. okuyabilirsiniz.
21 Ocak 2023 07:30

sonbirşansssss
Şube Müdürü

4B den 4A veya başka kadro tipine geçerken 4 yıl bekleme süresi gelmiş. Benim anladığım bu.

21 Ocak 2023 13:12

umut3060
Aday Memur
hocam sabah gazet*memur sitesine Wp numaralarından bu durumu sormuştum. editör sağ olsun cevap verip sonra şimdi de sitede manşetten haber yapmış. okuyabilirsiniz.
fma1, 2 hafta önce - Alıntıya git

Haberi bulamadım link atar mısınız

21 Ocak 2023 14:17

drkfear
Aday Memur

Hocam direkt kadroya gecmediniz kadroya gecme hakkını kazandınız, yani kadroya geçme sizin isteğinize bırakıldı.

Kadroya geçmek için kanun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 30 gün içinde basvuru yapmanız lazım.

Kadrolu iken istifa ederseniz durum var:

Usulüne uygun istifada 6 ay

Usule aykırı istifada 1 yıl memuriyete dönemezsiniz.

Ama 4A li iken 4B ye veya 4B li iken 4A ya herhangi bir bekleme süresi yok.

Kanun meclisten bugün geçti isterseniz sizde bakın.

kpssavascısı, 2 hafta önce - Alıntıya git

değişmiş işte sanki o :(

21 Ocak 2023 16:03

fma1
Şube Müdürü

Haberi bulamadım link atar mısınız

umut3060, 2 hafta önce - Alıntıya git
buraya link atmaya izin verilmiyor. ilgili sitede anasayfada var
Toplam 16 mesaj