Editörler : E.Kayı Han

Kapalı
21 Ocak 2023 23:41

Beraat alınan kararlar güvenlik soruşturmasını olumsuz etkiler mi?

Beraat alınan kararlar guvenlik soruşturmasını olumsuz etkiler mi

donurh
Daire Başkanı
22 Ocak 2023 00:51

Evet etkiler. Mesela biri size durduk yere cinayete teşebbüsten dava açtı, "beni öldürmeye çalıştı" dedi. Siz de ilk duruşmada beraat ettiniz. Artık işe giremezsiniz, bitti.

Ozlemcigim
Kapalı
22 Ocak 2023 01:03

Sağol cok rahatladım
donurh, 1 yıl önce

Evet etkiler. Mesela biri size durduk yere cinayete teşebbüsten dava açtı, "beni öldürmeye çalıştı" dedi. Siz de ilk duruşmada beraat ettiniz. Artık işe giremezsiniz, bitti.

24 Ocak 2023 09:29

beraat almışsın yani aklanmışsın ve bahsi geçen suçu işlemediğin kanaatine varılmış ama ayağın mahkeme fayansına değdiği için sonuç olumsuz gelir maalesef

Ozlemcigim
Kapalı
24 Ocak 2023 12:13

O kadar üzgün bir şekilde bekliyorum k cevabı i, inşallah dediğin gibi olmaz. Bölümümde 9. Oldum. Çok emek verdim....
does it any matter, 1 yıl önce

beraat almışsın yani aklanmışsın ve bahsi geçen suçu işlemediğin kanaatine varılmış ama ayağın mahkeme fayansına değdiği için sonuç olumsuz gelir maalesef

24 Ocak 2023 13:37

yahu hiçbir şey olmaz 1 yılı aşan mahkumiyet almadığınız sürece, şaka yapıyorum dlkjg

Ozlemcigim, 1 yıl önce
O kadar üzgün bir şekilde bekliyorum k cevabı i, inşallah dediğin gibi olmaz. Bölümümde 9. Oldum. Çok emek verdim....

Ozlemcigim
Kapalı
24 Ocak 2023 17:19

Guvenlik soruşturması bitsin inşallah dediginiz gibi, burdan paylaşırım sizinle
does it any matter, 1 yıl önce

yahu hiçbir şey olmaz 1 yılı aşan mahkumiyet almadığınız sürece, şaka yapıyorum dlkjg

25 Ocak 2023 11:13

Hiç bişey olmaz benim cezam varken olumlu geldi soruşturma

Ozlemcigim
Kapalı
25 Ocak 2023 11:14

Teşekkür ederim, inşallah
Daknes, 1 yıl önce
Hiç bişey olmaz benim cezam varken olumlu geldi soruşturma

CEMALETTİN CEM
Aday Memur
25 Ocak 2023 16:51

Benim de anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüsten takipsizliğim var bende sonuç bekliyorum. Olumsuz gelirse dava açacağım. kimse bilgilendirmiyor net olarak. sonucu ayrı başlık açıp paylaşacağım bakalım.

Ozlemcigim
Kapalı
25 Ocak 2023 17:19

Dilerim olumsuz gelmez, bense bekliyorum kaygıyla zor bi süreç...
CEMALETTİN CEM, 1 yıl önce

Benim de anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüsten takipsizliğim var bende sonuç bekliyorum. Olumsuz gelirse dava açacağım. kimse bilgilendirmiyor net olarak. sonucu ayrı başlık açıp paylaşacağım bakalım.

25 Ocak 2023 22:33

yok artık böyle bir mefhumu sicile nasıl yazdırabildin deniz gezmiş misin kardeşim sen

CEMALETTİN CEM, 1 yıl önce

Asset&Asset
Genel Müdür
25 Ocak 2023 23:14

Anayasal düzeni Ortadan kaldırmaya teşebbüsten takipsizlik almışsınız. Yani savcı kovuşturmaya yer olmadığına karar vermiş. Hakkınızda kesin, inandırıcı, dava açmayı gerektirecek hiçbir şüphe yok. Muhtemelen birileri size bir iftira bulaştırmaya çalıştı. Ya da siz suçu tamamlayamadınız -ki teşebbüs :))

Hiçbir olumsuz sonuç alacağınızı düşünmüyorum. Normal şartlarda-bir Hukuk devletinde- önünüzde hiçbir engel olmamalı. Yüreğinizi ferah tutun. Kaldı ki Anayasal düzeni değiştirmeyi başaradabilirdiniz. Dünya literatüründe buna devrim diyorlar. Fransız ihtilali gibi? Yine de siz anarşiden uzak durun, el-kol hareketi yapmayın derim.

20212021
Memur
25 Ocak 2023 23:18

Olum hiç mi işini yok sizin

donurh
Daire Başkanı
26 Ocak 2023 01:38

Kimlere anayasal düzeni kaldırmaya yönelik suçlamalar yapılılıyor kısa bir bilgi vereyim de, etliye sütlüye dokunmadan yaşayıp, sonra başına bir haksızlık geldiğinde burada sızlanmaktan öteye gitmeyenler için ufuk açıcı olsun. Mesela çalıştığınız yerde maaşlarınızı aylarca vermediler, mesela sendikalısınız diye işten çıkarttılar, mesela sigortasız çalıştırdılar. Siz de "anayasal hakkınızı" kullanarak protesto ettiniz,yürüyüş yaptınız, basın açıklaması yaptınız, yani direndiniz. Bu anayasal hakkı kullanamayı, anayasal düzeni bozma girişimi diyerek vs mahkemeye götürüyorlar. Gerçekten hiç duymadınız mı? "Kardeşim senin de ne işin var yürüyüşte bilmemne" diyen sünepeler, bir haksızlıkla karşılaştıklarında forumlarda "lütfen yardım edin napmam gerek. yardımcı olacak kimse yok mu" diye viyaklıyorlar. Evet, yardım edecek kimse yok.

Asset&Asset
Genel Müdür
26 Ocak 2023 02:02

Anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs suçlarında olay bu şekilde gelişiyor.

Dolayısıyla, "Bu gün grev günüdür dostlar, el ele türkülerle coşalım, hep birlikte halaya duralım!" falan deyip kendinizi meydanlara atmayın. Halay başı olacağım diye de uğraşmayın. Basit Yargılama usulünde HAGB ile 5 yıl süt dökmüş kedi olursunuz.

donurh, 1 yıl önce

Kimlere anayasal düzeni kaldırmaya yönelik suçlamalar yapılılıyor kısa bir bilgi vereyim de, etliye sütlüye dokunmadan yaşayıp, sonra başına bir haksızlık geldiğinde burada sızlanmaktan öteye gitmeyenler için ufuk açıcı olsun. Mesela çalıştığınız yerde maaşlarınızı aylarca vermediler, mesela sendikalısınız diye işten çıkarttılar, mesela sigortasız çalıştırdılar. Siz de "anayasal hakkınızı" kullanarak protesto ettiniz,yürüyüş yaptınız, basın açıklaması yaptınız, yani direndiniz. Bu anayasal hakkı kullanamayı, anayasal düzeni bozma girişimi diyerek vs mahkemeye götürüyorlar. Gerçekten hiç duymadınız mı? "Kardeşim senin de ne işin var yürüyüşte bilmemne" diyen sünepeler, bir haksızlıkla karşılaştıklarında forumlarda "lütfen yardım edin napmam gerek. yardımcı olacak kimse yok mu" diye viyaklıyorlar. Evet, yardım edecek kimse yok.

donurh
Daire Başkanı
26 Ocak 2023 02:11

İşte o sinik önerilere uyarak hayatlarını garantiye aldıklarını sanan çoğunluk, bugün herkesin sızlanıp durduğu hukuksuz adaletsiz ortamı hep beraber el ele kurdular. Ben 2 hagb aldım, ikisinde de hiç süt dökmüş kedi gibi durmadım valla. Yazık, bir insanın sürekli korkarak yaşaması ne acı birşey, işi olsa nolur, yuva kursa nolur. Etrafımızda görüyoruz işte, kendini sevmediği suratından belli, kendiyle kavgalı, tek motivasyonu hayatta kalmak olan ezik bir millet var. O yüzden bu sığ liberal öğütlerin getirisini götürüsü iyi hesaplamadan norm olarak kabul etmek çok tehliklei birşey.

Asset&Asset, 1 yıl önce

Anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs suçlarında olay bu şekilde gelişiyor.

Dolayısıyla, "Bu gün grev günüdür dostlar, el ele türkülerle coşalım, hep birlikte halaya duralım!" falan deyip kendinizi meydanlara atmayın. Halay başı olacağım diye de uğraşmayın. Basit Yargılama usulünde HAGB ile 5 yıl süt dökmüş kedi olursunuz.

donurh
Daire Başkanı
26 Ocak 2023 02:14

Ayrıca bugün herhangi bir şekilde direnen insnaın başının derde giriyor olmasının temel nedeni direnmiş olması değil, yeterince destek bulmadan direnmiş olmasıdır. Yani asıl suç, korkak ve kişilikisz bir kültürde yetişmiş olan bu acınası nesiller. Ha durum buysa biz de susalım demek insnanın kendi tercihi. Ben burada oturup kimseye ne yapması gerektiğini falan anlatmıyorum, kısaca diyorum ki, bu ortamı yaratan sinikler, başlarına geldiğinde sızlanmasınlar.

Asset&Asset
Genel Müdür
26 Ocak 2023 02:18

Aynı dava içerisinde 2 ayrı suçtan mı HAGB aldınız, arka arkaya farklı zamanlardaki suçlardan mı HAGB aldınız? Yani ilk HAGB' den sonra 5 yıl geçmeden yeni bir suç işlediyseniz nasıl ikinci kere HAGB alabildiniz? Bu halde zaten ilk verilen hüküm açıklanmıyor mu?

donurh, 1 yıl önce

İşte o sinik önerilere uyarak hayatlarını garantiye aldıklarını sanan çoğunluk, bugün herkesin sızlanıp durduğu hukuksuz adaletsiz ortamı hep beraber el ele kurdular. Ben 2 hagb aldım, ikisinde de hiç süt dökmüş kedi gibi durmadım valla. Yazık, bir insanın sürekli korkarak yaşaması ne acı birşey, işi olsa nolur, yuva kursa nolur. Etrafımızda görüyoruz işte, kendini sevmediği suratından belli, kendiyle kavgalı, tek motivasyonu hayatta kalmak olan ezik bir millet var. O yüzden bu sığ liberal öğütlerin getirisini götürüsü iyi hesaplamadan norm olarak kabul etmek çok tehliklei birşey.

donurh
Daire Başkanı
26 Ocak 2023 02:20

Biri sonuçlanmadan, yani hagb kararı verilmeden ikinciyi aldım. hagb kararının çıkması da yıllar rca devam eden soruşturmadan sonra çıkıyor genelde.

Asset&Asset, 1 yıl önce

Aynı dava içerisinde 2 ayrı suçtan mı HAGB aldınız, arka arkaya farklı zamanlardaki suçlardan mı HAGB aldınız? Yani ilk HAGB' den sonra 5 yıl geçmeden yeni bir suç işlediyseniz nasıl ikinci kere HAGB alabildiniz? Bu halde zaten ilk verilen hüküm açıklanmıyor mu?

Asset&Asset
Genel Müdür
26 Ocak 2023 02:28

Hakkınızda HAGB kararı çıkması soruşturma sonucu olmaz. Dava açılır, yargılamanız başlar ve sonuçta bir ceza hükmü kurulur, ardından bu hüküm HAGB' ye çevrilir. Örneğin Adli para cezası alırsınız ama HAGB uygulanır. Ya da 2 yılın altında bir hapis cezası alırsınız HAGB uygulanır. HAGB yargılama sonucu verilen bir karardır. Dava tabii ki yıllarca sürebilir ama en az bir tane davanızın bitmiş olması gerekir ve ceza almış olmanız gerekir ki HAGB almış olasınız. HAGB almış iseniz davanız bitmiştir ve karar kesinleşmiştir. Hakkınızdaki ikinci dava devam ediyorsa ve bir ceza alırsanız artık HAGB verilemez. 5 yıl dolmadı ise ikinci cezanız kesinleştiğinde ilk HAGB nizinde bir anlamı kalmaz. Her iki ceza infaz edilir.

İlk HAGB den 1 yıl hapis var ise ikinciden de Adli para cezanız bu kesinleştiğinde iki suç için infaz başlar.

Özetle bir suçtan HAGB almışsanız ve bu karar kesinleşmiş ise, 5 yıl gayette süt dökmüş kedi gibi yaşarsınız. Elbette ceza adli para cezasıdır, öderim sorun değil. Sicilim hiç dert değil demiyorsanız.

donurh, 1 yıl önce

Biri sonuçlanmadan, yani hagb kararı verilmeden ikinciyi aldım. hagb kararının çıkması da yıllar rca devam eden soruşturmadan sonra çıkıyor genelde.

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi