Editörler : oto-danisman-expert
22 Ocak 2023 10:49

657'ye Tabi Memurlukta Geçen Süre Askeri Personel Olunca Sayılır mı

Merhaba 4 yıldır 657 ye tabi adalet bakanligi personeliyim. Muvazzaf astsubay olursam memurluk hizmetim askeriyedeki derece kademe rutbe vs. intibak yapılır mı ?

tyf1905
Aday Memur
22 Ocak 2023 13:45

Derece kademeye etkisi olur. Kıdem için hiçbir şeyi etkilemez.

Askerlik yapmışsan yaptığın süre kadar, 4 yıllık üniversite mezunuysan 2 yıl kıdem alırsın.

22 Ocak 2023 15:56

Söylemeyi unutmuşum 1 yıl yedek subaylık yaptım 4 yıllık fakülte mezunuyum

tyf1905, 1 yıl önce

Derece kademeye etkisi olur. Kıdem için hiçbir şeyi etkilemez.

Askerlik yapmışsan yaptığın süre kadar, 4 yıllık üniversite mezunuysan 2 yıl kıdem alırsın.

tyf1905
Aday Memur
22 Ocak 2023 16:01

yedek subay olarak askerlik yapmışsan astsubay olamazsın.

Subay olursan 1 yıl kıdem alırsın, 4 yıllık mezuniyetin kıdeme bir etkisi yok subaylıkta.

03 Şubat 2023 18:47

öncelikle bilginiz olmadığı konuda yorum yapmayı acilen bırakmanız gerek.

alım kılavuzunda bile belirtiyor askerliğini yedek subay astsubay olarak yapan yapmakta olanlar şunları yapsın etsin diye.

tyf1905, 1 yıl önce

yedek subay olarak askerlik yapmışsan astsubay olamazsın.

Subay olursan 1 yıl kıdem alırsın, 4 yıllık mezuniyetin kıdeme bir etkisi yok subaylıkta.

tyf1905
Aday Memur
22 Mart 2023 22:21

Senden iyi bildiğim kesin. Göster bakalım asteğmen olarak askerliğini yapan birinin astsubay ololarak mesleğini yapacağını gösteren kılavuzuç

benbircomarim, 1 yıl önce

öncelikle bilginiz olmadığı konuda yorum yapmayı acilen bırakmanız gerek.

alım kılavuzunda bile belirtiyor askerliğini yedek subay astsubay olarak yapan yapmakta olanlar şunları yapsın etsin diye.

Uber34
Aday Memur
22 Mart 2023 22:40

Ben muvazzaf astsubayım , devremde yedek subaylık yapmış bir muvazzaf astsubay :) yönetmeliği bilmem ama olay aynen böyle. Yedek subay astsubay oabilir.

tyf1905, 1 yıl önce

Senden iyi bildiğim kesin. Göster bakalım asteğmen olarak askerliğini yapan birinin astsubay ololarak mesleğini yapacağını gösteren kılavuzuç

22 Mart 2023 22:46

ya bu tip kafaları işte kıtalarda ayak işlerinde çalıştıracaksın karargaha okumayı anlamayı bilen adamları koyacaksın

Uber34, 1 yıl önce

Ben muvazzaf astsubayım , devremde yedek subaylık yapmış bir muvazzaf astsubay :) yönetmeliği bilmem ama olay aynen böyle. Yedek subay astsubay oabilir.

22 Mart 2023 23:19

1 Ekim 2008 öncesi memurluğa başladıysan sayılır, 1 Ekim 2008 sonrası ise memurluğa başladıysan sayılmaz.

Uber34
Aday Memur
24 Mart 2023 18:53

Yani bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak toplumda malesef var bu üzücü bir durum. Ve diğer soruna gelicek olursak muvazzaf olarak assubay olursanız 4 yıllık fakülte mezunu isen 2 yıl erken terfi alırsın. Ve askerlikten de 1 yıl alır toplamda 3 yıl erken terfii almış olursun. Ben bu sekilde hem kıdem yani rütbe hem de kademe derece almış biriyim.

ya bu tip kafaları işte kıtalarda ayak işlerinde çalıştıracaksın karargaha okumayı anlamayı bilen adamları koyacaksın

26 Mart 2023 19:25

soruyu soralı 2 ay oldu düşündüm taşındım malesef omuzda yıldız taşıdıktan sonra kola düşmek hemde asb çavuş rütbesine pek tatmin edici gelmedi bu sene yine dış kaynak bekliycem nasipse bakalım

Uber34
Aday Memur
29 Mart 2023 00:22

Arkadaşım asıl mesele omuzdaki yıldız değil , asıl mesele o yıldızı kalbinde aydinlatmandir. Assubay deyip gecistirdigin zümreden bu vatan Ömer halis Demir gibi Abdullah Taha koç gibi nice kahramanları yetiştirdi. Ve korkusuzca şehadete gittiler dünyayı bir kenara itip. Onun için askerliği sadece 657 memur gibi görür iseniz bu işin içinden çıkamazsınız.

soruyu soralı 2 ay oldu düşündüm taşındım malesef omuzda yıldız taşıdıktan sonra kola düşmek hemde asb çavuş rütbesine pek tatmin edici gelmedi bu sene yine dış kaynak bekliycem nasipse bakalım

29 Mart 2023 04:59

aynen vatan millet sakarya.

sağol düşünmüyorum.

Uber34, 1 yıl önce

Arkadaşım asıl mesele omuzdaki yıldız değil , asıl mesele o yıldızı kalbinde aydinlatmandir. Assubay deyip gecistirdigin zümreden bu vatan Ömer halis Demir gibi Abdullah Taha koç gibi nice kahramanları yetiştirdi. Ve korkusuzca şehadete gittiler dünyayı bir kenara itip. Onun için askerliği sadece 657 memur gibi görür iseniz bu işin içinden çıkamazsınız.

Uber34
Aday Memur
29 Mart 2023 16:39

Yani adalet bakanligi ( sözleşmeli düz memur)en makul yerdesiniz kendi bunyenizde , hayatta başarılar.

aynen vatan millet sakarya.

sağol düşünmüyorum.

29 Mart 2023 20:17

Kusura bakma dayı küçümsenmeye tahammülüm yok ağır konustuysam özür dilerim sinirle yazdim

Uber34, 1 yıl önce

Yani adalet bakanligi ( sözleşmeli düz memur)en makul yerdesiniz kendi bunyenizde , hayatta başarılar.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi