Editörler : E.Kayı Han
23 Ocak 2023 15:46

AK Partili vekil: Tayyip ağabeyin ayakkabısını elimizde yalamamız lazım

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, Ordu'da yayın yapan TV52'nin canlı yayın konuğu oldu.

Yediyıldız'a, daha önce kullandığı

"Tayyip Ağabey'e ihanet etmeyelim."

sözünün ne ifade ettiği soruldu.

Yediyıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

"Tayyip Ağabey'e ihanet etmek Türkiye'ye ihanet etmektir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünya lideri olduğunu belirten Yediyıldız,

"Tayyip Ağabey Türkiye'nin başında. Dünyanın lideri. Biz bu kaz kafamızla - özür dilerim, kusura bakma. Kendi kendimize ihanet etmek gibi bazı şeylere sapıyoruz. Şimdi kalkıp da böyle ucuz sebeplerle Tayyip Ağabey'e ihanet etmek, Türkiye'ye ihanet etmektir. Böyle sebeplerle Tayyip Ağabey'e ihanet etmek mazlumlara ihanet etmektir."

dedi.

"Ayakkabısını elimizle yalamamız lazım"

Konuya ilişkin sözlerine devam eden Yediyıldız,

"Biz Tayyip Ağabey'e ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım. Bunları şey olsun diye söylemiyorum ya! Tayyip Ağabey'e, bu resme biz kalkacağız bir şeyler söyleyeceğiz."

şeklinde konuştu.

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız'ın ifadeleri şöyle

Tayyip Ağabey Türkiye'nin başında. Dünyanın lideri. Biz bu kaz kafamızla - özür dilerim, kusura bakma. Kendi kendimize ihanet etmek gibi bazı şeylere sapıyoruz. Şimdi kalkıp da böyle ucuz sebeplerle Tayyip Ağabey'e ihanet etmek, Türkiye'ye ihanet etmektir. Böyle sebeplerle Tayyip Ağabey'e ihanet etmek mazlumlara ihanet etmektir. Bak sana açık ve net söylüyorum, şu anda Ukrayna ve Rusya savaşı var değil mi? Ukrayna da Rusya da Tayyip Ağabey'den bir şeyler bekliyor ve de onları yapıyorlar görüyorsunuz. Daha ne olacak, biz Tayyip Ağabey'e ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım. Bunları şey olsun diye söylemiyorum ya! Tayyip Ağabey'e, bu resme biz kalkacağız bir şeyler söyleyeceğiz.

https://www.memurlar.net/haber/1053340/ak-partili-vekil-tayyip-agabeyin-ayakkabisini-elimizde-yalamamiz-lazim.html

not: neden burada bu haber diye derseniz şundan: bu kadar fakirliğe, çökmüşlüğe rağmen bu forumda malum kişiye toz konduramayanların psikolojisini anlamanız için. Allah bunları ıslah etsin. Bir insanı sevmek başka şirazesini yitirip yukardaki gibi sözler söylemek başka. Ben düşündüm de yahu senin hanımın, çoluğun çocuğun yok mu ? hiç mi yüzün kızarmadı hiç mi utanmadın ?

Fatih869
Yasaklı
23 Ocak 2023 15:51

muhtemelen yan şirketlerle sağlam bir ihaleye girecek

Feldmareşal
Aday Memur
23 Ocak 2023 15:57

Hahahahahaaa...

Daha ne kadar bozulabilirler ki diye kaygılanmya başladığımızda her defasında daha fazla bozulan biri çıkıyor içlerinden. Yok mu el arttıran?

cahilsavan
Kapalı
23 Ocak 2023 16:11

Atatürk heykellerine tapıyorsunuz diyen adamların düştüğü duruma bak.

Kuskusuz
Kapalı
23 Ocak 2023 16:14

Çıtayı öyle bir yere koydular ki kendi rekorlarını yine kendileri egale edebiliyor. Daha rezilce ne olabilir ki dediğimiz anda bir yenisi ekleniyor. Biz de her gordugumuze Fesuphanallah diyebiliyoruz o kadar... Ben artık onu da demiyorum Şaşırma duygulu yitirdim.

Feriduni
Şube Müdürü
23 Ocak 2023 16:34

Ya size ne! Adamın kendi kişisel görüşü.

Kuskusuz
Kapalı
23 Ocak 2023 16:44

Bir şahsiyeti, bir omurgası olmayan ne kişi olur ne de görüşü çıkarı olur ancak.

Feriduni, 1 yıl önce

ancelo
Yasaklı
23 Ocak 2023 16:51

Hayır yani yaşına başına bakan da bi ... sanır "Tam yalamuhcu" tam. Kula kulluk edenlerinden:/

Kemençe61
Memur
23 Ocak 2023 17:02

Bu başlığın eğitim öğretim ile milli eğitim bakanlığı ile ilgisi ne? Moderatorden siyaset bölümüne taşımasını isteyeceğim

dnz.fzk
Aday Memur
23 Ocak 2023 17:17

Ee kendisi yalasın o zaman onu tutan mı varmıs

bulaşşıkk
Memur
23 Ocak 2023 17:26

Sadece ayakkabısını değil kimbilir daha nereleri yalamıştır bu.

Suhulet.
Aday Memur
23 Ocak 2023 20:45

Bu başlık siyasi konular bölümüne taşınmalı

serkansah86
Daire Başkanı
23 Ocak 2023 20:58

Kardeş bunlardan önce memur siyasete karismazdi, siyasi tartışmaya girmezdi. Bunlar siyaseti memurları bırak asker ve polisin tam ortasına soktular, maalesef herşey tam ortadan ikiye ayrıldı, bana kalırsa bunun toparlanması çok zor olacak, acilen tüm siyasilerin memur dahil her yerden çekilmesi lazım memur tarafsız olmalı, valiler de dahil

Suhulet., 1 yıl önce

Bu başlık siyasi konular bölümüne taşınmalı

Velocıraptor
Genel Müdür
23 Ocak 2023 21:00

valiler de dahil demişsin ne güzel demişsin ...

ardaadana
Memur
23 Ocak 2023 22:06

Doğru ama bu adam milletvekili. Oy vermediğim zümreden olsa da benim meclisimde milleti temsil ediyor.

Feriduni, 1 yıl önce

memur.rumem
Aday Memur
24 Ocak 2023 07:06

Zamanında Fetöcülerin yarım kalan çayi içmek için birbirleriyle yarışması, giyilmiş atletleri almaya çalışmasi gibi pratikleştirilmese de nahoş sözler.. Bu arada gizli ve açık ne kadar fetöcü varsa haindir şerefsizdir.

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı
24 Ocak 2023 07:24

Ayak fetişini duydum da ayakkabı fetişini ilk kez görüyorum.

Tarifte vermiş üstelik. Önce eline alıp sonra yalama işine girelim diyor. Direkt eğilip yalayalım demiyor.

Ne diyelim meraklısına kolay gelsin...

egeliinci
Genel Müdür
24 Ocak 2023 08:50

o cümleler vekilin kendi problemi , beni ilgilendirmez , bunu eleştirenler önce tuvalet terliğine oy atarım kafası yaşayanları eleştirsin , Ak parti içindeki akp lilerden seçim arefesinde Reise karşı resmen bir provakasyon açıklama , açık etmiş kendini , liste dışı kalacağını anladı ki kendince intikam almış , takılmayın böyle çıkışlara ,

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı
24 Ocak 2023 09:25

O cümleler vekilin kendi problemi değil, Temsil ettiği parti ve topluluğun problemidir.

Bu açıklamalar ve zihniyet kabul edilemez. Çünkü bu şahıs milletin vekilidir. Maaşını ben veriyorum böyle bir kişiye maaş vermek istemiyorum.

Siz hiç bu ülkenin kurucusu olan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk için böyle konuşan birilerini gördünüz mü?

Provokasyon iddianız zeminsiz ve mantıksızdır.

Çünkü; Bu zat-ı muhterem daha önce Erdoğan'a peygamber benzetmesi yapmış, oy meselesini namaz ve oruç gibi Allah'ın emirlerinden daha öncelikli olarak görmüştü.

İlk konuşmasında vekilliğinin düşmesi veya partiden ihracı gerekiyordu. Hala partide durduğuna göre demek ki görüşleri kabul görüyor ve yukarının hoşuna gidiyor.

egeliinci, 1 yıl önce

o cümleler vekilin kendi problemi , beni ilgilendirmez , bunu eleştirenler önce tuvalet terliğine oy atarım kafası yaşayanları eleştirsin , Ak parti içindeki akp lilerden seçim arefesinde Reise karşı resmen bir provakasyon açıklama , açık etmiş kendini , liste dışı kalacağını anladı ki kendince intikam almış , takılmayın böyle çıkışlara ,

odtulu962014
Aday Memur
24 Ocak 2023 12:22

Tayyip bey sizden bunu istemiyor adam olun vatansever olun istiyor

PHİNOKiO
Memur
24 Ocak 2023 13:26

Sol el mi sağ el mi... Sağ olması gerektiğini belirtmeliydi, çok yanlış çok eksik bir açıklama olmuş... Bu tür hayati önemde açıklamaları yaparken dikkat edilmeli diye düşünüyorum...

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi