Editörler : gubaz"eskiyara"

Velocıraptor
Genel Müdür
24 Ocak 2023 19:53

strese gel. ben doğu göevim

gül-ay25
Aday Memur
24 Ocak 2023 19:57

Zorunlu hizmet muafiyeti gelmeli

Kimin ne yaşadığını bilemeyiz..

Ama bu aralar bi çok farklı konularda aflar getirilebiliyorsa ogretmene de zorunlu hizmet muafiyeti getirilebilir..en azından belli yıl aralığı için getirilmeli..

Birilerinin hayatlarında yaşadıkları zorluklar zh muafiyeti getirilmemeli diyenleri çok mutlu ediyor galiba!

konya29
Daire Başkanı
24 Ocak 2023 21:01

burda suç ile kastım bir ironidir..maalesef ülkemizde 1994,11 Haziran 2000 ve 2010 yıllarında siyaseten şirin görünmek için böyle yanlış uygulamalar yapıldı.. ve hatta batıda çalışırken,sırf zorunlu hizmet hükümlüsü iken doğuya zorunlu hizmete gönderilip birkaç ay sonra bile af çıkarıldığına dahi şahit olduk..bu adalet ve vicdan mı..dolayısıyla bir oyuna başlarken,oyun başladıktan sonra kural değişmez ve değişmemeli..dolayısıyla sizde bu işe başlarken bu hükümlülüğü biliyordunuz ve öyle başladınız..hele ki sözleşmeli öğretmenlik varken,böyle birşey zaten çıkmaz..

Yukarıda dediğim gibi af isteyeceğinize "rotasyon " isteyin, ben 22 yıllık öğretmenim ilerki yıllarda ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız.

Pelinin, 4 ay önce

Sayın hocam güzel bir noktaya değindiniz, 1 ay önce atanan muaf oldu bir ay sonra atanan, 3 ay sonra atanan muaf olamadı, siz karar verin biz suç mu işledik te muaf olamafık?

spock
Şube Müdürü
24 Ocak 2023 21:37

Hocam getirilsin getirilmesin demeyen yok da gelmeyecek. Bakanlığında hükümetin de böyle bir gündemi yok. Yakın zamanda da olmayacak.

Sonra siz üzülürsünüz. Yapın kurtulun.

gül-ay25, 4 ay önce

Ama bu aralar bi çok farklı konularda aflar getirilebiliyorsa ogretmene de zorunlu hizmet muafiyeti getirilebilir..en azından belli yıl aralığı için getirilmeli..

Birilerinin hayatlarında yaşadıkları zorluklar zh muafiyeti getirilmemeli diyenleri çok mutlu ediyor galiba!

24 Ocak 2023 22:58

Dar kafalı çok hocam.

gül-ay25, 4 ay önce

Merzifon 35
Aday Memur
25 Ocak 2023 20:35

2010 sonrası atananlara gelmeli. Daha önce 4 kere nasıl geldiyse öyle gelmeli.

isbas
Memur
25 Ocak 2023 21:08

Yapanın suçu ne ??

volvoxcnt
Kapalı
26 Ocak 2023 00:22

Af gelebilir, gelmesin diyenleri okuyoruz

26 Ocak 2023 01:05

Gelmez, gelmesin de. Bu ülkede vergsini zamanında ödeyen, görevini zamanında yapan cezalandırılmak zorunda mı?

tukiu
Memur
26 Ocak 2023 11:31

genel af söylentisi var :) hayırlısı olsun

Gazimehmet20
Aday Memur
26 Ocak 2023 21:49

.

tukiu
Memur
27 Ocak 2023 09:26

gündemden düşmesin arkadaşlar hagayret

Gazimehmet20
Aday Memur
28 Ocak 2023 10:39

.

yecxy
Memur
28 Ocak 2023 10:56

Zorunlu hizmet hakkı kul hakkidir asla gelmemeli

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
28 Ocak 2023 11:36

Hiç umrunda değil, karşı çıkanlar ne diyor neyi savunuyorlar umrunda değil. Daha önce af olmuşsa şimdi niye olmasın hatta şimdi af olmaması haksızlık kafasındasın.

Yahu kulağını aklını kalbini tıkama. Daha önceki afların hepsi haksızlıktı. Bir haksızlığın daha önce yapılması onu adet haline getirmemiz ve bu haksızlığın gelenekselleştirilmesi anlamı çıkmamalı.

Allah vicdanları köreltmesin, Allah çıkarı için başkalarını çiğneyenlerden eylemesin, Allah hidayet versin, Hak için yaşayan prensipli insanlar eylesin bizleri. İşte o zaman ne bu başlığa gerek kalır ne de sorun.

Bir zat affın mağduru olduğum halde ve yerimde olacak yüzbinlerce insanın mağdur oldum o halde af isterim diyebileceği halde nefsimin çıkarımın tersine hakkı söylüyorum af saçmalıktır vicdansızlıktır geleceği çalmaktır haksızlıktır geleceğin öğretmenlerinin hakkını fırsat varken gasp etmektir.

Sakın bana ama ülkede şuda oluyor buda oldu onlar bunlar normalde buna mı takıldınız diye savunma yapmaya kalkışmayın.

Haksızlıklar adet haline geldikçe kör düğüm oluyor. Sabredip tek tek hak yönünde çözümledikçe kör düğüm ortadan kalkıyor.

Ben zor şartlarda çalışıyorum, benden daha zor şartlarda çalışanlar da vardır. Dirayetli olacaksın hakkın olmayan şeye talip olmayacaksın. Adaletin adet haline gelmesi de haksızlığın adet olmasıda bir zat bize bağlı. Biraz düşününce gerçek nasılda parlıyor ama vicdanını köreltenler sadece kendi nefsini düşünüp tefekkür ettiklerini sanıyorlar.

tukiu, 4 ay önce

gündemden düşmesin arkadaşlar hagayret

28 Ocak 2023 13:29

Sakın bana ama ülkede şuda oluyor buda oldu onlar bunlar normalde buna mı takıldınız diye savunma yapmaya kalkışmayın.

Kalkışmak! Vay be ne haddimize. İletişime kapalılık belirtisi. Ama önce her şeyin bir sırası var değil mi!? Bu konu hakkında yorum yapmadan önce siz hele bir şu "da" ve "de" eklerini bir ayırın bakalım. Nitekim yazı dilini konuşamayanın ifadeleri de yazık ki sözde kalır. Maalesef. Önemlidir bu. Ki ne demişler? Söz uçar yazı kalır. O yüzden hemen de uçuşa geçmeyelim. Anlamaya çalışalım. Kim hangi şartlarda ne şekilde yaşıyor hele bir bakalım. Her şeyi keyif meselesi olarak algılamayalım. Durum değerlendirmesi yapalım. Mesela basitçe bir empati kuralım. Zor olmamalı. Değil mi ama!?

Fenciyi_M38, 4 ay önce

Hiç umrunda değil, karşı çıkanlar ne diyor neyi savunuyorlar umrunda değil. Daha önce af olmuşsa şimdi niye olmasın hatta şimdi af olmaması haksızlık kafasındasın.

Yahu kulağını aklını kalbini tıkama. Daha önceki afların hepsi haksızlıktı. Bir haksızlığın daha önce yapılması onu adet haline getirmemiz ve bu haksızlığın gelenekselleştirilmesi anlamı çıkmamalı.

Allah vicdanları köreltmesin, Allah çıkarı için başkalarını çiğneyenlerden eylemesin, Allah hidayet versin, Hak için yaşayan prensipli insanlar eylesin bizleri. İşte o zaman ne bu başlığa gerek kalır ne de sorun.

Bir zat affın mağduru olduğum halde ve yerimde olacak yüzbinlerce insanın mağdur oldum o halde af isterim diyebileceği halde nefsimin çıkarımın tersine hakkı söylüyorum af saçmalıktır vicdansızlıktır geleceği çalmaktır haksızlıktır geleceğin öğretmenlerinin hakkını fırsat varken gasp etmektir.

Haksızlıklar adet haline geldikçe kör düğüm oluyor. Sabredip tek tek hak yönünde çözümledikçe kör düğüm ortadan kalkıyor.

Ben zor şartlarda çalışıyorum, benden daha zor şartlarda çalışanlar da vardır. Dirayetli olacaksın hakkın olmayan şeye talip olmayacaksın. Adaletin adet haline gelmesi de haksızlığın adet olmasıda bir zat bize bağlı. Biraz düşününce gerçek nasılda parlıyor ama vicdanını köreltenler sadece kendi nefsini düşünüp tefekkür ettiklerini sanıyorlar.

tukiu
Memur
28 Ocak 2023 14:56

Önce verildi tekrar verilsin , Yada verilenler çıksın zorunlu hizmet görevini yapsın.

Zorunlu hizmet bir tek doğuda yok batı illerinde de var . Evrak toplamaktan bıktık 10 senedir.

Yine yazıyorum , yaşı 50 olmuş çoluğu çocuğu okula kavuşmuş kalk git mi diyecekler?

Bu ekonomide bir ev daha mı aç denilecek? biraz gerçekçi olun duygusal olmayın.

Eşi özelde olanları anlamanız zor lakin anlamanızı beklemiyoruz gölge olmayın yeter.

Fenciyi_M38, 4 ay önce

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
28 Ocak 2023 16:34

Evet de leri ayırmıyorum virgülleri atlıyorum. Bazı hatalarım var.

Lakin bana kim hangi şartta çalışıyor empati yap demişsiniz.

Tamam benim hatam ki leri ve o çok kıymetli de da ları ayırmamak ama sizinde hatanız okuduğunuzu anlamazlıktan gelmek olmuş. Ben bu işten en fazla zarar gören mağdur olan kişilerdenim, asıl bana lazım af. Ben halen kötü şartlarda çalışmaktayım. Bunların hepsini belirtmişim. Yani malesef bana ahkam kesmeden önce beni bir okusaydınız.

Zararda görsem mağdurda olsam burada hak af maf gelmemelidir. Mertçe erkekçe çıkarımın tersini savunuyorum. Bir daha pkumadan uçuşa geçmeyiniz. Çok basit anlaması, isteyene...

mastermusician, 4 ay önce

Kalkışmak! Vay be ne haddimize. İletişime kapalılık belirtisi. Ama önce her şeyin bir sırası var değil mi!? Bu konu hakkında yorum yapmadan önce siz hele bir şu "da" ve "de" eklerini bir ayırın bakalım. Nitekim yazı dilini konuşamayanın ifadeleri de yazık ki sözde kalır. Maalesef. Önemlidir bu. Ki ne demişler? Söz uçar yazı kalır. O yüzden hemen de uçuşa geçmeyelim. Anlamaya çalışalım. Kim hangi şartlarda ne şekilde yaşıyor hele bir bakalım. Her şeyi keyif meselesi olarak algılamayalım. Durum değerlendirmesi yapalım. Mesela basitçe bir empati kuralım. Zor olmamalı. Değil mi ama!?

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
28 Ocak 2023 16:46

Ben herkesi çok şükür çok iyi anlıyorum! Anlamasanızda olur gölge etmeyin yeter lafını aynen iade ediyorum.

Yazımın her bir kelimesi her bir satırı bunu savunan öğretmenlere derstir.

Tekrar tekrar okuyun tekrar tekrar sindirin. Atladığınız unuttuğunuz yerler var.

Öyle vicdansızlığa böyle dünya diye bişey yok.

Haksızlık haksızlıktır hiiiiç boşa kılıf uydurmayın.

Kılıf uydurmayın!

Neymiş dosyaymış evrakmış hepten gülerler adama. Toplanan toplansın yığılan yığılsın. Dünya yıkılsa haksızlığa hayır!

İlkelerimle ahlakımla buradayım, ne bu çıkarcılık pespayelik! Hiç mi hayata benim nazarımdan bakmadınız! Ne bu haksızlığı savunma direnci yazıklar olsun. Vicdan var akıl var nizam var. Af maf olmamalı gerekirse köyde daha da öğretmenlik yaparım yeter ki şu adaletsizlik kısır döngüsü talep dahi edilmesin.

Allah hidayet versin vicdan versin paslanan kalbinizi diriltsin hakkı hak bilip hakkı yaşatsın.

Ne güzel dünya be daha önce 3 kez tüm öğretmenlerin kul hakkı yendi 4. De bizim hakkımız isterük zihniyeti ha! Sonrada kızınca kızdı oluyor. İşte bu zihniyette olanlar sınıfa girmemeli geri hizmete atanıp masa başı memuru yapılmalı sizin çocuklara verebileceğiniz bir ahlak ve ilkeler görünmüyor.

Lütfen bunu savunanlar sınıfları terk etsinler! Yazık o genç dimağlara.

tukiu, 4 ay önce

Önce verildi tekrar verilsin , Yada verilenler çıksın zorunlu hizmet görevini yapsın.

Zorunlu hizmet bir tek doğuda yok batı illerinde de var . Evrak toplamaktan bıktık 10 senedir.

Yine yazıyorum , yaşı 50 olmuş çoluğu çocuğu okula kavuşmuş kalk git mi diyecekler?

Bu ekonomide bir ev daha mı aç denilecek? biraz gerçekçi olun duygusal olmayın.

Eşi özelde olanları anlamanız zor lakin anlamanızı beklemiyoruz gölge olmayın yeter.

tukiu
Memur
28 Ocak 2023 17:27

sana tek bir şey soracağım hocam,

bu haksızlık dediğin şey için bakanlığa dava açtın mı?

Devletler af çıkarabilir normaldir. Desteklersin yada desteklemesin o seni bağlar.

saygılar...

Fenciyi_M38, 4 ay önce

Ben herkesi çok şükür çok iyi anlıyorum! Anlamasanızda olur gölge etmeyin yeter lafını aynen iade ediyorum.

Yazımın her bir kelimesi her bir satırı bunu savunan öğretmenlere derstir.

Tekrar tekrar okuyun tekrar tekrar sindirin. Atladığınız unuttuğunuz yerler var.

Öyle vicdansızlığa böyle dünya diye bişey yok.

Haksızlık haksızlıktır hiiiiç boşa kılıf uydurmayın.

Kılıf uydurmayın!

Neymiş dosyaymış evrakmış hepten gülerler adama. Toplanan toplansın yığılan yığılsın. Dünya yıkılsa haksızlığa hayır!

İlkelerimle ahlakımla buradayım, ne bu çıkarcılık pespayelik! Hiç mi hayata benim nazarımdan bakmadınız! Ne bu haksızlığı savunma direnci yazıklar olsun. Vicdan var akıl var nizam var. Af maf olmamalı gerekirse köyde daha da öğretmenlik yaparım yeter ki şu adaletsizlik kısır döngüsü talep dahi edilmesin.

Allah hidayet versin vicdan versin paslanan kalbinizi diriltsin hakkı hak bilip hakkı yaşatsın.

Ne güzel dünya be daha önce 3 kez tüm öğretmenlerin kul hakkı yendi 4. De bizim hakkımız isterük zihniyeti ha! Sonrada kızınca kızdı oluyor. İşte bu zihniyette olanlar sınıfa girmemeli geri hizmete atanıp masa başı memuru yapılmalı sizin çocuklara verebileceğiniz bir ahlak ve ilkeler görünmüyor.

Lütfen bunu savunanlar sınıfları terk etsinler! Yazık o genç dimağlara.

Toplam 130 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi