Editörler : E.Kayı Han

samsan
Memur
26 Ocak 2023 18:26

Arkadaşlar mevzuattaki +1 ne anlama geliyor. Yorum istemiyorum. Mevzuatıni yazabilecek olan var mı ? Burada şöyle yazıyor, +1 in anlamı budur diyebilecek olan var mı ?

raybradbury
Kapalı
26 Ocak 2023 19:02

Sağlık Bakanlığında ve Milli Eğitim Bakanlığında 3+1 sisteminde 3. Yılda kadroya geçilir. İsteğe tayinler için 1 sene daha beklenir. Eş Durumu gibi mazeretleri 3. Yılda kadroya geçer geçmez yapabilirsin. Aday memur olmuş olsaydın eş durumu yapamazdın. Adaylık süresi kalkmadan mazeret dahil tayin hakkın yok. Sence +1 adaylık mı hala?
samsan, 1 yıl önce
Arkadaşlar, kadrolu aday murlukdan bahsediyorum. 3 yıl sonunda kadro alınıyor, sonrasında kadrolu aday memur olunmuyor mu ? Sözleşmeli 3+1 i konuşuyoruz.

samsan
Memur
26 Ocak 2023 20:02

Cevabı ben de bilmiyorum ki. O yüzden soruyorum. Mevzuatta hangi maddede, nerede yazıyor, onu merak ediyorum. Hepsi bu.
raybradbury, 1 yıl önce
Sağlık Bakanlığında ve Milli Eğitim Bakanlığında 3+1 sisteminde 3. Yılda kadroya geçilir. İsteğe tayinler için 1 sene daha beklenir. Eş Durumu gibi mazeretleri 3. Yılda kadroya geçer geçmez yapabilirsin. Aday memur olmuş olsaydın eş durumu yapamazdın. Adaylık süresi kalkmadan mazeret dahil tayin hakkın yok. Sence +1 adaylık mı hala?

urascanx
Memur
27 Ocak 2023 09:37

Sizinkiler tahminden ibaret...

raybradbury, 1 yıl önce

raybradbury
Kapalı
27 Ocak 2023 09:38

Doğru bilgileri paylaşıp forumda ki soru işaretlerini gidermenizi rica ediyorum
urascanx, 1 yıl önce

Sizinkiler tahminden ibaret...

T1903
Şube Müdürü
27 Ocak 2023 09:56

3+1 deki +1 aday memurluk falan değil ben özelde adaylığımı kaldırdım hiç aday olmadım ama o +1 i bekliyorum ordaki artı bir 3. Yılında mazeret tayini isteyebilirsin ama bunun dışında başka bir şehire tayin istemek için kadrolu olduktan sonra beklemen gereken süre bir çok arkadaş da açıklamış zaten 3 yıl beklersin kadro alırsın özür grubuna basvurabilirsin ama normal tayin için 4. Yılın sonunu beklemen gerek

eskidenberiburdayim
Şube Müdürü
29 Mart 2023 10:37

çok iyiymiş o zaman büyük şansa denk geldik 3+1 in asıl amacı da tayin bazında yani tayin hakkı 4 yılda geliyor, ben de tayin olmadığı için yer değiştirmek için 4a dan istifa edip 4b ye geçen biri olarak büyük şans oldu kadro geri gelmiş oldu dolaylı nakil olmuş oldu tayini kırmış olduk yani

29 Mart 2023 18:14

Önceden idari hizmet sözleşmeli olarak 6 yıl calismisligim var. Başka bir kurumda 4bli personel olarak başladığımda bu çalışma süreleri göz önüne alınacak mı? Direkt kadroya geçebilir miyim?

T1903, 1 yıl önce

3+1 deki +1 aday memurluk falan değil ben özelde adaylığımı kaldırdım hiç aday olmadım ama o +1 i bekliyorum ordaki artı bir 3. Yılında mazeret tayini isteyebilirsin ama bunun dışında başka bir şehire tayin istemek için kadrolu olduktan sonra beklemen gereken süre bir çok arkadaş da açıklamış zaten 3 yıl beklersin kadro alırsın özür grubuna basvurabilirsin ama normal tayin için 4. Yılın sonunu beklemen gerek

Mühhhhhh
Aday Memur
04 Nisan 2023 00:18

Hocam sorunuzun cevabına ulaşabildiniz mi?
Meliheem, 1 yıl önce

"29/11/2022 tarihi ile bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih arasında hizmete alınan sözleşmeli personelden bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte sözleşmesi devam edenler hakkında ilgisine göre bu Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 5393 sayılı Kanunun 49 uncu maddesinin bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihteki hükümleri uygulanır. " bu maddenin yorumunu sordum sadece

Meliheem
Memur
04 Nisan 2023 08:14

hocam benim araştırmalarıma göre ben 17.01.2023 tarihinde karardan önce lakin 29 kasımdan sonra atandım sonucunda 3 sene sonra kadrolu olabileceğimi düşünüyorum. Uzmanımın dediği gibi 3 sene sonra gel görüşürüz tekrardan dedi.

Mühhhhhh, 1 yıl önce
Hocam sorunuzun cevabına ulaşabildiniz mi?

ozalp123
Aday Memur
26 Ekim 2023 17:40

Bu yasayı paylaşabilir misiniz hocam

glyarsln21, 1 yıl önce

kesin.yasa çıktı açıp okuyabilirsiniz.

ozalp123
Aday Memur
26 Ekim 2023 17:44

+1 tayin isteyenler için kadro ile alakalı bir durum değil doğru mudur

Destekpersoneli, 1 yıl önce
3+1 İN +1 İ ŞU DEMEKTİR BULUNDUĞUN YERDE 3 YILI DOLDURUP KADROYU ALANLAR 1 YIL DAHA AYNI YERDE ÇALIŞMAK DURUMUNDADIR.SONRA TAYİN OLUNUR.

ozalp123
Aday Memur
26 Ekim 2023 21:57

Kesin mi hocam bu bilgi

glyarsln21, 1 yıl önce

28 kasım önvesi başlayanlar aday memurluk olmaksızın kadroya alındı

Yılmazlardanozge
Aday Memur
17 Mart 2024 12:38

Belediyede sözleşmeli memur olan var mı?

Yılmazlardanozge
Aday Memur
17 Mart 2024 12:43

Hocam belediyede sözleşmeli memurlar içinde aynı mı 3+1 biz de +1 süreyi de doldurup tayin isteniyor deniyor ama eş durumu olmaz mı acaba 3 yılın sonunda

raybradbury, 1 yıl önce

mkarey10
Şef
17 Mart 2024 16:07

3 yılın sonunda eş durumunda tayin aldırabiliyorsunuz. 3+1 istisnai durum olmadan tayin isteme durumu

Yılmazlardanozge, 2 ay önce

Hocam belediyede sözleşmeli memurlar içinde aynı mı 3+1 biz de +1 süreyi de doldurup tayin isteniyor deniyor ama eş durumu olmaz mı acaba 3 yılın sonunda

Yılmazlardanozge
Aday Memur
23 Mart 2024 10:19

belediyede olmuyor yani diğer bakanlıklarda var.

Yılmazlardanozge, 2 ay önce

kuti blbn
Aday Memur
20 Nisan 2024 11:25

peki 3.yılı dokdurmak mı gerekiyor yoksa twkvim yılı kı geçerli
AARAI1982, 1 yıl önce
Hayır aday memurluk değil 3+1 olarak atananlar aday memurluktan muaflar
Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi