Editörler : swat3410

adsav
Aday Memur
29 Ocak 2023 00:22

Çalışma bakanı EYT Kapsamında 600 Bin memur var yasa çıkınca emekli olacak 50 bin kişi dedi.O zaman nasıl sadece ssk'lılar için yasa çıkıyor.Allah aşkına kendini bilmezlete inanıp moralinizi bozmayın.
Kırac2746, 1 yıl önce

Kanun teklifini kimse bilmiyor ama milletvekillerine sunum yapılmış.orda söylenmiş araştırdım.sunum yapılmış bu adam akp icinde bu sunumda bulunan milletvekillerinden almış bilgiyi.öyle diyor.eyt sanki sadece ssk lılar için çıkarıldı 99 öncesi ssk olup 99 sonrası bağkur olan eyt olmayacakmı.kafamızı allak bullak etti.çok apsurt birşey söyledi.ama bu hükümet kılıfına uyduru korkum o adalet zaten yok tek umidim sgk uzmanları muhalefet komusyonlarda bu durumu düzetmeleri.

müstahdem26
Aday Memur
29 Ocak 2023 14:00

Hiç kimseye kulak asmayın yarın herşey belli olur.

atakan25
Genel Müdür
29 Ocak 2023 14:32

99 öncesi SGK girişi olup 99 sonrası bağkur ve emekli sandığı girişi olanlar kapsam dışı.Tüm SGK uzmanları bu şekilde diyor zaten.Ben şimdiye kadar tersini diyen duymadım.Çünkü emekli sandığı ssk girişini başlangıç olarak kabul etmiyor.Bu durum elbette haksızlık ve ayrı bir mağduriyet.Bu durumu kimse bilmediği için kamuoyu oluşturulamadı.

99 öncesi SSK girişi olanlar EYT lidir diyenler şunu kastediyor.Memuriyetten istifa edersin başka işe girersin son 3.5 yıl primini ssk dan ödersin o şekilde EYT lisindir ama o zaman da maaş düşük olur.

Yasanın ayrıntıları yarından sonra belli olur.Umarım sizin dediğiniz gibi olur.

KUŞADAM
Aday Memur
29 Ocak 2023 14:48

O zaman Cumhurbaşkanına yalancı mı diyorlar ! TV de bizzat üstüne başa basa

" Öncelikle bir defa, 8Eylül 1999 tarihinden öncesi işe başlangıç için Ssk -Bağkur -Emekli sandığı ayırımını Allahın izniyle ortadan kaldırıyoruz " dedi mi demedi mi

Kırac2746
Memur
29 Ocak 2023 17:23

Ya bilmeden kesin konuşmayın..

alpturk_64
Şef
29 Ocak 2023 18:20

Nerden duydun sen bunu böyle saçmalık mı olur. Herkes cumhurbaşkanı dahil 08.09.1999 öncesi sgk ya hizmet girişi olan herkes eyt lidir diyor.

atakan25, 1 yıl önce

99 öncesi SGK girişi olup 99 sonrası bağkur ve emekli sandığı girişi olanlar kapsam dışı.Tüm SGK uzmanları bu şekilde diyor zaten.Ben şimdiye kadar tersini diyen duymadım.Çünkü emekli sandığı ssk girişini başlangıç olarak kabul etmiyor.Bu durum elbette haksızlık ve ayrı bir mağduriyet.Bu durumu kimse bilmediği için kamuoyu oluşturulamadı.

99 öncesi SSK girişi olanlar EYT lidir diyenler şunu kastediyor.Memuriyetten istifa edersin başka işe girersin son 3.5 yıl primini ssk dan ödersin o şekilde EYT lisindir ama o zaman da maaş düşük olur.

Kırattarık
Aday Memur
29 Ocak 2023 18:25

Ben SGK uzmanlarından bu şekilde hiç duymadım, bu şekilde ilk defa duydum
atakan25, 1 yıl önce

turbetfur61
Memur
29 Ocak 2023 18:30

Ya bu nasıl bir haber acayip moralim bozuldu. Gerçi benim 1995 yılında yaptığım yedek subaylik görevimden dolayı 4c başlangıç tarihim edevlette 1995 olarak gözüküyor ama memuriyete başlangıç tarihim 2007. 1993 den 2007 ye kadar sigortalı 2007 den bugüne kadar memur statüsündeyim. İşçilik artı memuriyet toplam 10300 günüm ve 30 senedir çalışıyorum. Böyle saçma bir kural var ise 1995 de emekli sandığı girişim var ise eyt li olabilir miyim

turbetfur61
Memur
29 Ocak 2023 18:50

Benim anlamadığım 1999 dan önce memur olanın önceki tarihlerdeki işçilik sigortaları sayılıyor da 1999 dan sonra memur olanların niçin sayılmıyor?

pikaco34
Memur
29 Ocak 2023 19:33

Bi tarafınızdan element uydurmayın arkadaşlar bilinen tarihten önce her ne şekilde olursa olsun uzun dönem sigorta kollarından herhangi birine 1 gün dahi prim ödemesi olan herkes EYT lidir. Defalarca açıklandı beyan edildi ama ısrarla bazıları aksini iddia ederek iktidarı karalama ve milleti gaza getirme derdinde.

atakan25, 1 yıl önce

turbetfur61
Memur
29 Ocak 2023 19:45

Adam resmen benim 1999 dan önceki 5 yıl full sigortamı çöpe attı! 5 yıl devlete ödediğim primler nereye gitti?

turbetfur61
Memur
29 Ocak 2023 20:07

Arkadaşlar yaptığım araştırmada 5510 sayılı Devlet memurları kanunu 1 Ekim 2008 de devreye girmiş. Ve bu kanuna göre bu kanunun çıkış tarihinden sonra devlet memuru olanların önceden sigortaları olsa bile sayılmıyor. Bu tarihten önce devlet memuru olanların sayılıyor. Şimdi bana kızıp tepki göstermeyin. Bana göre de çok büyük bir saçmalık

turbetfur61
Memur
29 Ocak 2023 20:09

İşin ilginç yanı Faruk erdem onuda kabul etmiyor 1999 a çekiyor tarihi

turbetfur61, 1 yıl önce

Arkadaşlar yaptığım araştırmada 5510 sayılı Devlet memurları kanunu 1 Ekim 2008 de devreye girmiş. Ve bu kanuna göre bu kanunun çıkış tarihinden sonra devlet memuru olanların önceden sigortaları olsa bile sayılmıyor. Bu tarihten önce devlet memuru olanların sayılıyor. Şimdi bana kızıp tepki göstermeyin. Bana göre de çok büyük bir saçmalık

alpturk_64
Şef
29 Ocak 2023 20:31

Eşşekler kovalasın onu. O Kim oluyorda hangi sıfatla konuşuyor

turbetfur61, 1 yıl önce

İşin ilginç yanı Faruk erdem onuda kabul etmiyor 1999 a çekiyor tarihi

hamlea26
Daire Başkanı
29 Ocak 2023 20:33

Gerekli elimden gelen her yere mail attım.Hakkimizda hayırlısı ise yarın güzel haberler alırız. İnşallah Faruk Erdem yanlış duymuştur veya yanlış yorumlamıştır.Sayin Cumhurbaşkanı SSK Bağkur Emekli Sandığı Ayrımı yok dedi tek güvendiğim söz bu.

gökbörü60
Şube Müdürü
29 Ocak 2023 20:46

turbetfur61 dostum yanlışın var 2008 sonrası memur daha önceki çalışması sayılır sadece emekli maaşı düşük olur emekli bağlama oranı daha az olması lazım ama yarın ne çıkar bilinmez bu zamana kadar benim polnette emekli yaşı 50 idi 98 ssk girişimden dolayı 2009 memuriyet başlangıcı yani hem eyt geçecek hem emeklilik mi uzayacak buda yeni bir mağduriyet olmaz mı

KUŞADAM
Aday Memur
29 Ocak 2023 20:48

İşimiz Allaha kaldı o zaman desenize,1999 Şubat tan tecil kırdırıp askere gittik 18 ay onu da borçlandık ne olur olmaz kabul etmezlerse onu da öderiz diye anlaşılan o parayı da ödesek 4\c den saymayacaklar .1993 ten beri çalışıyorum gençlik işte sigortasız çalıştık biraz fazla para verdiler elimize zamanında bu kadar önemli olacağını da bilemezdik kolay kolay sigorta yapmazlardı bizim özel sektörde 97 de üniversteyi de Stajlı bitirdik 1998 de ilk defa bir patron "kimliğini ver muhasebeye gel Senin sigortanı yapalım dedi" Allah razı olsun şimdi umudumuz o olmuştu İnşallah Allah yardımcımız olsun artık yarın belli olur sonrasında bir sürü düzenleme olur diye tahmin ediyorum .

westboy
Şube Müdürü
29 Ocak 2023 20:55

Arkadaşlar bu karmaşa geçmişte, SSK, BAĞKUR ve EMEKLİ SANDIĞI kanunlarına tabi çalışanlarının emeklilik şartlarını belirleyen kanunlar arasındaki farklılıklardan kaynaklı. Maalesef geçmişteki kanunlara göre önce SSK ve BAĞKUR girişi olan sonradan EMEKLİ SANDIĞI çalışanı olmuş kişilerin giriş tarihi hizmet birleşimi yapıldıktan sonra SSK yada BAĞKUR'da kaç gün prim ödemesi varsa o kadar geri çekiliyor. Tam tersinde ise yani önce EMEKLİ SANDIĞI sonra SSK veya BAĞKUR'lu olanlarda giriş tarihi EMEKLİ SANDIĞI'na başladığı tarih sayılıyor. Saçma olsa da, eşitlik ilkesine aykırı olsa da uygulama maalesef bu şekilde. Cumhurbaşkanın 8.9.99 öncesi sigorta girişi olan herkes EYT'lidir derken bu uygulamadan haberi bile yoktur. Kanun henüz taslak halindeyken sesimizi milletvekillerine duyurabilirsek belki değişmesini sağlayabiliriz. Yoksa mağdur olacağız.

gökbörü60
Şube Müdürü
29 Ocak 2023 20:58

Westboy ben dün en az 4 sendikaya email attım ama cevap veren olmadı yarın ola hayrola inşallah kimseyi es geçmezler de eyt mevzusu tamamen kapanır

atakan25
Genel Müdür
29 Ocak 2023 22:25

Emeklilik yaşı gelmiş koca koca adamlarsınız terbiyesizlik yapmadan da kendinizi ifade edebilirsiniz.Bir taraftan element uydurmak filan nedir bunlar? Doğruyu söyleyen dokuz köyden kovulur misali basmışsınız eksileri...:))) İlla hoşunuza giden şeyler mi söyleyelim.

Bu sayfada Faruk ERDEM açık ve net bir şekilde söylemiş.İçeriği gördüğü ve bildiği için onu oraya çıkarmışlar.Adam fikirlerini söylemiyor.O bir gazeteci.Aynı şeyi söyleyen daha birçok SGK uzmanı söyleyebilirim.99 öncesi yasa bu şekilde.Örneğin Onur ÖNAL.Peki sizin kaynağınız nedir?

Bunları burada yazıyorum ki kamuoyu oluşturun bakın bazı arkadaşlar sağa sola mail yazmaya telefon etmeye başlamış

pikaco34, 1 yıl önce

Bi tarafınızdan element uydurmayın arkadaşlar bilinen tarihten önce her ne şekilde olursa olsun uzun dönem sigorta kollarından herhangi birine 1 gün dahi prim ödemesi olan herkes EYT lidir. Defalarca açıklandı beyan edildi ama ısrarla bazıları aksini iddia ederek iktidarı karalama ve milleti gaza getirme derdinde.

Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi