Editörler : cihan27E.Kayı Han
28 Ocak 2023 20:55   

Banka sicil affı

Sicil affından faydalanan oldumu ? Ne yapmamız lazım bilgisi olan varmi

28 Ocak 2023 21:14

xyzs
Memur

Esasında sicil affı diye bir şey yok. Kredi siciliniz raporlamadan silinmiyor. Bankacı bunu görebiliyor. Kredi verip vermeme insiyatifi de bankada olduğu için elbette geçmişine bakarak kredini reddediyor. Denedim aynen böyle oldu. Kuru gürültüden başka bir şey değil bence sicil affı. Gerçek anlamda af olsaydı tüm olumsuz kayıtların merkez bankası kayıtlarından silinmesi gerekirdi. Ama böyle bir şey olmadı...

29 Ocak 2023 21:11

NoBrainer
Aday Memur

Esasında sicil affı diye bir şey yok. Kredi siciliniz raporlamadan silinmiyor. Bankacı bunu görebiliyor. Kredi verip vermeme insiyatifi de bankada olduğu için elbette geçmişine bakarak kredini reddediyor. Denedim aynen böyle oldu. Kuru gürültüden başka bir şey değil bence sicil affı. Gerçek anlamda af olsaydı tüm olumsuz kayıtların merkez bankası kayıtlarından silinmesi gerekirdi. Ama böyle bir şey olmadı...

xyzs, 2 ay önce - Alıntıya git

Kesinlikle durum böyle. Sicil affı kanunu "banka geçmiş sicilini dikkate alamaz" diyor ama dikkate alıyorlar işte ve hiçbir açıklama da yapmıyorlar ret verirken. Neden vermiyorsunuz diyorum, detaylı açıklama yapamayız diyorlar. Klasik "banka politikalarımız gereği" muhabbeti yapıyorlar hep. En fazla kredi kartı verirler, ben daha af çıkmadan almıştım ama kredi kesinlikle vermiyorlar ki gelirim baya yüksek ve 0 borcum var. Koca bir zaman kaybı bu çıkan kanun.

29 Ocak 2023 21:33

Aksak bey
Şef

Ziraat Bankasına gidin. Başkası vermiyor. 50 bin veriyor ziraat ben aldım.

30 Ocak 2023 00:15

rdlsrld
Aday Memur

30 40 bin limitli kart verirlermi acaba borcu kapatır kapatmaz?

30 Ocak 2023 00:17

rdlsrld
Aday Memur

Ne zaman kapanmıştı borcunuz 50 bin verdi acaba?

30 Ocak 2023 18:30

fasfakir.adam
Aday Memur
Banga sicil affı isdemezük
30 Ocak 2023 18:59

Aksak bey
Şef

Ne zaman kapanmıştı borcunuz 50 bin verdi acaba?

rdlsrld, 2 ay önce - Alıntıya git

Borcu kapattıktan 2 gün sonra findeks sorgulayın puanınız çıkar. Ondan 1 gün sonra verdi krediyi 15 kredi kartı 5 bin ek hesap 50 kredi. Ayrıca icralari kapattığım günün sonrası yapikredi 20 bin kredi kartı 6350 ek hesap verdi kredi vermedi orası.

30 Ocak 2023 19:01

Aksak bey
Şef

KKB puanım ilk etapta 863 idi. Yani bu puanla bunları yaptım bilginiz olsun. Elbette bulaşmayın ama icrayi borçla kapattım ben. Tekrar kredi çekip borçlarımı ödedim. İcra bitmiyor bir türlü

31 Ocak 2023 14:22

Drej123
Şef
Bu konu hakkında daha, detaylı bilgisi olan var mı acaba? Şuan kredi çekemiyorum bu siccil affından nasıl faydalanabilirm acaba
01 Şubat 2023 00:14

Aksak bey
Şef
Bu konu hakkında daha, detaylı bilgisi olan var mı acaba? Şuan kredi çekemiyorum bu siccil affından nasıl faydalanabilirm acaba
Drej123, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam sicil affı diye bişey yok. Bankanın insafına kaldınız. Maaş bankanız verir sadece. O da uygun görürse. Aksi takdirde diğer bankalar en az icralar kapandıktan 6 ay ile 1 yıl sonrasında vermeye başlıyorlar. Bu süreçte fatura vb. ödemelerinizi bankacılık işlemlerinden ödeyin. Puanınız oluşmuyor veya yükselmiyorsa Kuveyt veya ziraate gidip blokeli kredi kartı alın 2 3 ay onu kullanın puan oluşmaya başlar ve yükselir

Toplam 10 mesaj