Editörler : E.Kayı Han
31 Ocak 2023 09:23

Kadroya Geçince Kurumlararası Geçiş
1-)3 yılını doldurmuş bir sözleşmeli memur kadroyu alınca kurumlar arası geçiş yapmak için bir yıl daha beklemek zorunda mı? Yoksa hemen başvuru yapabilir mi? 2-)Adalet bakanlığından üst kademeye başka kuruma geçiş mümkün mü?

Kimecezaevi
Aday Memur
31 Ocak 2023 09:24

Net bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

sınavdansonra
Daire Başkanı
31 Ocak 2023 09:29

2008 yılında zabıt katibi olarak göreve başladım ve başladığım ilk günden bugüne kurumlar arası geçiş için uğraşıyorum. Kimi zaman kurumlara geçmek için talep ettim kabul edilmedi. Araya birilerini bulup kabul edilende Adalet Bakanlığının Muvafakat vermemesi nedeniyle olmadı. Dava açtık aynı statü diye kaybettik hatta Adalet Bakanlığı arayarak kaybettiğim davanın avukat ücretini yatırmamı istedi. Personel olduğumuz icra takibi yapmak istemedik dediler. Allah razı olsun sağolsunlar.

sınavdansonra
Daire Başkanı
31 Ocak 2023 09:39

Yani aynı statü olursan vermiyorlar ancak yükselerek atıyorum seni alacak kurumun müdürü veya tekniker kadrosuna geçersen olur. Şef kadrosu bile geçişte aynı statü olarak görüyorlar. Vasıflı veya üst kadroya geçiş olacakmış davayı kazanmak için.

Kimecezaevi
Aday Memur
31 Ocak 2023 09:45

Teşekkür ederim. Üst statü olacak, peki nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
sınavdansonra, 1 yıl önce

Yani aynı statü olursan vermiyorlar ancak yükselerek atıyorum seni alacak kurumun müdürü veya tekniker kadrosuna geçersen olur. Şef kadrosu bile geçişte aynı statü olarak görüyorlar. Vasıflı veya üst kadroya geçiş olacakmış davayı kazanmak için.

Kimecezaevi
Aday Memur
31 Ocak 2023 10:30

İlk soru hakkında bilgisi olan yok mu peki?

cevherdudayev1
Daire Başkanı
31 Ocak 2023 11:15

teknikerlik ünvan değişikliğine tabi olduğu için bunu kabul edebilecek kurum bulamazsın şef olarak istenipte adalet bakanlığı vermez ise dava yoluyla geçersin ama karşı taraf beklermi o da muamma ilk soruya gelecek olursak adalet bakanlığına giriş var çıkış yok çok büyük tanıdık lazım bakan veya bakan yardımcısına ulaşabilecek sağlam tanıdık bi yol daha var ama oda çok büyük risk kurumu ayarlarsın ben istifa edip geliyorum dersin onlarda tamam senin için kadroyu bekletiyorum derler istifa dilekçeni verirsin 6 ay beklersin geçeceğin kuruma 92. maddeye göre atanırsın

Kimecezaevi, 1 yıl önce
Teşekkür ederim. Üst statü olacak, peki nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Kimecezaevi
Aday Memur
31 Ocak 2023 11:25

Teşekkür ederim, tekniker olduğunu söylemiş miydim?
cevherdudayev1, 1 yıl önce

teknikerlik ünvan değişikliğine tabi olduğu için bunu kabul edebilecek kurum bulamazsın şef olarak istenipte adalet bakanlığı vermez ise dava yoluyla geçersin ama karşı taraf beklermi o da muamma ilk soruya gelecek olursak adalet bakanlığına giriş var çıkış yok çok büyük tanıdık lazım bakan veya bakan yardımcısına ulaşabilecek sağlam tanıdık bi yol daha var ama oda çok büyük risk kurumu ayarlarsın ben istifa edip geliyorum dersin onlarda tamam senin için kadroyu bekletiyorum derler istifa dilekçeni verirsin 6 ay beklersin geçeceğin kuruma 92. maddeye göre atanırsın

cevherdudayev1
Daire Başkanı
31 Ocak 2023 11:41

yukarda arkadaş demiş tekniker kadrosuna alırlarsa olur diye ondan dedim

Kimecezaevi, 1 yıl önce
Teşekkür ederim, tekniker olduğunu söylemiş miydim?

Pdrikm
Aday Memur
31 Ocak 2023 11:51

2. Soruda sormak istediğin kadrolu ikm iken öğretmenliğe atanmak gibi mi sıfırdan

Kimecezaevi
Aday Memur
31 Ocak 2023 11:59

Hayır, teknikerlikten mühendisliğe başka kuruma geçmek gibi. Bir üst ünvan yani
Pdrikm, 1 yıl önce
2. Soruda sormak istediğin kadrolu ikm iken öğretmenliğe atanmak gibi mi sıfırdan

Mehmett063
Aday Memur
31 Ocak 2023 12:18

Buryaa konu actgna göre zor :) geçenler oldu

Pdrikm
Aday Memur
31 Ocak 2023 13:02

Ben geçmek kelimesini valla anlamadım. O kurumu bırakıp başka mesleğe atanmak nasıl oluyor? Ben kadroya geçince öğretmen olarak atanmak istiyorum da mebe
Kimecezaevi, 1 yıl önce
Hayır, teknikerlikten mühendisliğe başka kuruma geçmek gibi. Bir üst ünvan yani

Kimecezaevi
Aday Memur
31 Ocak 2023 13:15

Kurumlar arası geçiş diye bir şey var, araştırın isterseniz. Sizi kapsamaz diye biliyorum.
Pdrikm, 1 yıl önce
Ben geçmek kelimesini valla anlamadım. O kurumu bırakıp başka mesleğe atanmak nasıl oluyor? Ben kadroya geçince öğretmen olarak atanmak istiyorum da mebe

busebassaran
Aday Memur
31 Ocak 2023 15:24

Merhaba 7 şubat 2020 tarihinden beri çalışıyorum 3 yıl dolmak üzere kurumlar arası nakil olabilir miyim ANKARA içi. Kurumum muvaffakiyet veriyor.1 yıl daha mı beklemem lazım

Kimecezaevi
Aday Memur
31 Ocak 2023 15:25

Ben de bunu merak ediyorum.
busebassaran, 1 yıl önce

Merhaba 7 şubat 2020 tarihinden beri çalışıyorum 3 yıl dolmak üzere kurumlar arası nakil olabilir miyim ANKARA içi. Kurumum muvaffakiyet veriyor.1 yıl daha mı beklemem lazım

Kimecezaevi
Aday Memur
31 Ocak 2023 15:26

Sizin alan neydi, ne olarak geçiş yapacaksınız? Ve CTE'de misiniz?
busebassaran, 1 yıl önce

Skrtdr
Memur
31 Ocak 2023 15:49

Arkadaşlar ben görevdeki 5. yılımdayım şu anda. Kpss puanım ile Sağlık bakanlığına geçiş yapmak istiyorum. Kadroyu alırsam geçiş yapabilir miyim acaba? Bu konuyla alakalı bilgisi olan var mı acaba?

Kimecezaevi
Aday Memur
31 Ocak 2023 16:00

Eğer atanacaginizdan eminseniz kadroyu bekletin çünkü kadroluyken atanirsaniz 6 ay kadar bekleme süresi oluyor. Siz yine de iyi araştırın.
Skrtdr, 1 yıl önce

Arkadaşlar ben görevdeki 5. yılımdayım şu anda. Kpss puanım ile Sağlık bakanlığına geçiş yapmak istiyorum. Kadroyu alırsam geçiş yapabilir miyim acaba? Bu konuyla alakalı bilgisi olan var mı acaba?

Pdrikm
Aday Memur
31 Ocak 2023 17:44

kadroludan sözleşmeliye geçişte bekleme yok. kadroludan kadroluya geçişte var. öğretmenlik için bunu söylüuorum

Kimecezaevi, 1 yıl önce
Eğer atanacaginizdan eminseniz kadroyu bekletin çünkü kadroluyken atanirsaniz 6 ay kadar bekleme süresi oluyor. Siz yine de iyi araştırın.

cevherdudayev1
Daire Başkanı
31 Ocak 2023 18:48

hangi kurumda çalışıyorsun

busebassaran, 1 yıl önce

Toplam 52 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi