Editörler : "eskiyara"Pangaea

fıssss
Şef
01 Şubat 2023 21:54

hocam mecburi tutarlar diye düşünüyorum. sonuçta yan alanı matematk diye veya resim diye hiçbir yeterliliği olmayanları yan alanlara dağıtarak eğitime bomba koydular.

Kuskusuz, 1 yıl önce

Ben hiçbir sınıfçının döneceğini zannetmiyorum Hocam;) İmamhatipler den dolayı önü arkası düşünülmeden yapıldığı fikrinize katılıyorum.

memur.rumem
Aday Memur
01 Şubat 2023 22:28

Ben neden norm fazlasi olup İç Anadolu ya da Doğu Anadolu'daki okullara gitmek durumunda kalıyorum. Böyle saçma sapan fikirleri size silah zoruyla mi yazdiriyorlar.

yorguntarihçi, 1 yıl önce

Sadece liselerin 3 yıla düşürülmesi değil aynı zamanda 12 yıllık zorunlu ve sorunlu egitiminde bitirilmesi gerekiyor. Öğretmen norm fazlasına ciakr ise bulunduğu ilde doğuda güney doğuda ve iç Anadolu da bir çok okulda norm eksiği var oralarda çok güzel eritilir bulunduğu yerde norm fazlası olan öğretmen. Kaisel gelişim , vatandaşın ihtiyaçları bir tarafa devletler kendi geleceklerini sağlama almak ve ihtiyacı olan iş gücünü yetiştirmek için egit öğretim hizmetlerini yürütür ( şimdi devlet mi vatandaş için vatandaş mi devlet için tartışması kenarda dursun ) , şayet gerçek anlamda nitelikli bir eğitim öğretim için ilk önce 12 yıllık zorunlu eğitim kalkmalı ki okumaya hiç niyeti olmayan (ki bir çoğu meslek liselerine ve imam hatiplere yönlendirilmiştir , bir çocuğunun ara eleman olmak gibi bir derdi de yoktur) zorla okula gelip gerçekten çalışkan, istekli öğrencilerin öğretim hayatını bitirmesin. Eğer dert ara eleman ise bunun yolu iş başı eğitimden geçer. Meslek liselerinde ara eleman büyük kisminda yetişmiyor amacına ulaşmıyor, stajda çoğu yerleri süpürmek ten öte geçmiyor. Öğretmen norm fazlası olacak okulu hatta ilçesi ili değişecek diye yanlış olanda devam edilmez. En son üniversitede açtıkları onca bölüm boş kalınca taban puan kaldırıldı sonuç ne olacak hiç de sürpriz değil bir çoğu hiç bir işten anlamayan iş öğrenecek yaşı da geçmiş tonlarca mezun , sonra marketlerde kasiyerlik.

yorguntarihçi
Genel Müdür
01 Şubat 2023 23:35

La sen öğretmen degilsin seninle ne alakası var?

memur.rumem, 1 yıl önce

Ben neden norm fazlasi olup İç Anadolu ya da Doğu Anadolu'daki okullara gitmek durumunda kalıyorum. Böyle saçma sapan fikirleri size silah zoruyla mi yazdiriyorlar.

memur.rumem
Aday Memur
01 Şubat 2023 23:43

La deyince üstünlük mü kurdun kendince? 7 yıl (4 yılı doğuda) memurluk yaptıktan sonra kurumlar arası yeniden atamayla öğretmenliğe geçtim. Şimdi senin deyişinle norm fazlası olursam tekrar doğuya gideceğim öyle mi?

La sen öğretmen degilsin seninle ne alakası var?

02 Şubat 2023 09:22

ayda bir girip bakıyorum foruma. Allah'ım bu insanlar nasıl ilkokul bitirmiş diyorum. bir varsayım üretip sonra sanki çözüm merkezi forumdakilermiş gibi olmayan bir olay hakkında kavga etmek nedir.

mevcut duruma etkisi olmayan insanlar, olmayan olaylar hakkında kendilerini karar mercii zannediyor.

yorguntarihçi
Genel Müdür
02 Şubat 2023 10:08

Sen nasıl bir ruh hastasısin? Daha geçen gün ben memurum öğretmen aç bilmem nedir diye yazıyordun, hatta arkadaşın bisküvi hikayesi anlatiyordu sende demedigini bırakmiyordun öğretmene! Hangi ara kurumlar arası geçtin? Tekrar ediyorum sana ne LA öğretmenin sorunu seni ilgilendirmez :)

memur.rumem, 1 yıl önce

La deyince üstünlük mü kurdun kendince? 7 yıl (4 yılı doğuda) memurluk yaptıktan sonra kurumlar arası yeniden atamayla öğretmenliğe geçtim. Şimdi senin deyişinle norm fazlası olursam tekrar doğuya gideceğim öyle mi?

memur.rumem
Aday Memur
02 Şubat 2023 10:58

O zaman ben de senin üslubunla cevap vereyim La kafayı mı yedin sen. Ne saçmalıyorsun. Sadece siyaset konusuna giren arkadaşları girmemeleri konusunda uyarmaktan başka mesajım yok benim. Kani oldun mu bilmem La. Şimdi benden bağımsız olarak düşün. Güç bela düzenini kurmuş çoluğun çocuğun okulunu ayarlamiş bir öğretmenin değişen sistem nedeniyle sen deyişinle norm fazlası olup doğudaki açık olan yerlere gönderilmesi ne kadar mantıklı? Öğretmen bu şekilde ne kadar mutlu olur ve ne kadar eğitime odaklanabilir? Başkasi üzerinden düşünme kendi üzerinden düşün. Sanmam ama kurulu düzenimi bırakıp doğuya giderim diyorsan tebrik ederim.

Sen nasıl bir ruh hastasısin? Daha geçen gün ben memurum öğretmen aç bilmem nedir diye yazıyordun, hatta arkadaşın bisküvi hikayesi anlatiyordu sende demedigini bırakmiyordun öğretmene! Hangi ara kurumlar arası geçtin? Tekrar ediyorum sana ne LA öğretmenin sorunu seni ilgilendirmez :)

Entellektüelizm
Şube Müdürü
02 Şubat 2023 11:33

İstanbul'da yaşamayıp istanbul ile ilgili yorum yapan biri daha
seuzan, 1 yıl önce

Nasıl "her şey güzel olacak" diyerek İstanbul'un canına okuduysalar olur da seçimi kazanırlar ise bu ülkede herşey geriye gidecek.

yorguntarihçi
Genel Müdür
02 Şubat 2023 12:01

Bir karar ver ne olduğuna ilk önce! İkincisi ise siz laf arası geldiğinde vatanseverlikte derce atiliyorsunuz demediginiz kalmıyor bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Evet eğer öyle bir durum olursa giderim tabi ki doğuya güneydoğuya , bayrağın dalgalandığı her yer benimdir , gitmedigim yer zaten benim olmaz. Bir karar verin artık vatansever olup devlet için mi çalışıyorsun yoksa bildiğin fanatik partili olup vatan ve devleti parti mi sanıyorsun? Ben emekli öğretmen çocuğuyum ve benim babam ülkenin dört bir yanında çalıştı hiç bir yöresine yabancı değilim, babamın da dediği gibi bayrağın dalgalandığı her yer benimdir devlet nerede ihtiyaç duyarsa orada çalışırım, kendinle karıştırma ben ve benim gibileri! Bayrak üzerine ettiğim yemine her daim sadık kaldım ben sana da tavsiye ederim ettiğin yemini unutma

memur.rumem, 1 yıl önce

O zaman ben de senin üslubunla cevap vereyim La kafayı mı yedin sen. Ne saçmalıyorsun. Sadece siyaset konusuna giren arkadaşları girmemeleri konusunda uyarmaktan başka mesajım yok benim. Kani oldun mu bilmem La. Şimdi benden bağımsız olarak düşün. Güç bela düzenini kurmuş çoluğun çocuğun okulunu ayarlamiş bir öğretmenin değişen sistem nedeniyle sen deyişinle norm fazlası olup doğudaki açık olan yerlere gönderilmesi ne kadar mantıklı? Öğretmen bu şekilde ne kadar mutlu olur ve ne kadar eğitime odaklanabilir? Başkasi üzerinden düşünme kendi üzerinden düşün. Sanmam ama kurulu düzenimi bırakıp doğuya giderim diyorsan tebrik ederim.

memur.rumem
Aday Memur
02 Şubat 2023 12:26

Yahu her şeyi niye siyasete partiye bağlıyorsunuz. Ben şarkta yeterince durdum ve görevimi yaptim. Bu saatten sonra kurulu düzenimi bırakıp memleket memleket gezmeyi tercih etmem. Eden varsa başta sizin gibi gönüllü arkadaşlari göndermekle başlayabilirler. Biz özlük haklarımızin düzeltilmesini beklerken siz piyangodan bize doğu görevi çikartmaya çalışıyorsunuz.

Bir karar ver ne olduğuna ilk önce! İkincisi ise siz laf arası geldiğinde vatanseverlikte derce atiliyorsunuz demediginiz kalmıyor bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Evet eğer öyle bir durum olursa giderim tabi ki doğuya güneydoğuya , bayrağın dalgalandığı her yer benimdir , gitmedigim yer zaten benim olmaz. Bir karar verin artık vatansever olup devlet için mi çalışıyorsun yoksa bildiğin fanatik partili olup vatan ve devleti parti mi sanıyorsun? Ben emekli öğretmen çocuğuyum ve benim babam ülkenin dört bir yanında çalıştı hiç bir yöresine yabancı değilim, babamın da dediği gibi bayrağın dalgalandığı her yer benimdir devlet nerede ihtiyaç duyarsa orada çalışırım, kendinle karıştırma ben ve benim gibileri! Bayrak üzerine ettiğim yemine her daim sadık kaldım ben sana da tavsiye ederim ettiğin yemini unutma

yorguntarihçi
Genel Müdür
02 Şubat 2023 12:56

Hacı en başında söyledim yine söylüyorum sen öğretmen degilsin, seni enterese eden birşey de yok. Hem bak ne güzel lisesiyi 3 yıla dusurcegiz diyenler tazminatta vereceğiz demişler doğu gunaydogu için cazip hale getireceğiz demişler :) işin seninle uğraşmak kısmı bir yana da kimse kalkıp norm fazlasını atayacağız dememiş öyle bir durum da yok nasıl ki 4+4+4 te o kadar sınıfci için çözüm bulundu ise yine bulunur. Hele sen hiç düzenini bozmazsin. Ben lisenin dusurulmesi bir yana acil olarak ben zorunlu eğitimin kaldırılması gerektiğini söylüyorum

memur.rumem, 1 yıl önce

Yahu her şeyi niye siyasete partiye bağlıyorsunuz. Ben şarkta yeterince durdum ve görevimi yaptim. Bu saatten sonra kurulu düzenimi bırakıp memleket memleket gezmeyi tercih etmem. Eden varsa başta sizin gibi gönüllü arkadaşlari göndermekle başlayabilirler. Biz özlük haklarımızin düzeltilmesini beklerken siz piyangodan bize doğu görevi çikartmaya çalışıyorsunuz.

memur.rumem
Aday Memur
02 Şubat 2023 13:00

Selametle..

Hacı en başında söyledim yine söylüyorum sen öğretmen degilsin, seni enterese eden birşey de yok. Hem bak ne güzel lisesiyi 3 yıla dusurcegiz diyenler tazminatta vereceğiz demişler doğu gunaydogu için cazip hale getireceğiz demişler :) işin seninle uğraşmak kısmı bir yana da kimse kalkıp norm fazlasını atayacağız dememiş öyle bir durum da yok nasıl ki 4+4+4 te o kadar sınıfci için çözüm bulundu ise yine bulunur. Hele sen hiç düzenini bozmazsin. Ben lisenin dusurulmesi bir yana acil olarak ben zorunlu eğitimin kaldırılması gerektiğini söylüyorum

Toplam 52 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi