Editörler : E.Kayı Han
03 Şubat 2023 23:24

Buraya kadar Gardiyanlar(!)

Her geçen gün umutlarımız tükeniyor eski abiler demişti her zaman söylenir olmaz diye haklılarmış. Asgari ücretli arkadaşım yemek kartı mesai derken bende fazla alıyor. Diğer memurlar zaten yüzümüze bile bakıp adamdan saymıyor bizi. Askeri polisi zaten geç. İstanbul'da çalışan normal işçiler de bizden fazla kazanıyor fabrikalarda aynı şekil. Ney bu? Bot bağla her sabah sakalını kes. İnsanların kaçtığı kişilerle muhatap ol. Yemeğini ver ilacını ver suyunu ver ekmeğini ver kavgası olur ayır, sana saldırır sabret. Ney lan bu? Dağdaki askerin operasyonda telefonu var da senin yanında yok birisi ölse haberin olmaz. Sendika yok niye güvenlik sınıfıyız, maaş nerde? Genel hizmetler diye geçiyorsun. Bugüne kadar böyle gelmiş böyle gitmez. Yaptığımız işin önemini bilecekler yaptığımız işin hakkını verecekler. Hayatım 4 duvar beton olmuş lan benim asgari ücret mi hakkettiğimiz, diğer memurlar sakalı güneş gözlüklü Nike ayakkabılı dolaşıyor hastanede müdürlüklerde bakanlıklarda, sen ekmeğe muhtaçsin gardiyan aç gözünü (!)

paramedik011
Aday Memur
04 Şubat 2023 00:45

Şu yazdığıma bir kimse bile birşey dememiş vah ki halimize

wannatry
Aday Memur
04 Şubat 2023 01:54

Ne diyelim ki arkadaşım sonuna kadar haklısın çok güzel konuşmuşsun. Gözümüz açık ama yapacak bir şeyimiz yok. Bu gardiyanlığın kaderi bu ve asla değişmez benim umudum yok. Herkes nefret ediyor yaptığı işten. Cezaevinde bir kişi yok yüzü gülen herkes mutsuz, herkes kurtulmak istiyor. Bir yolunu bulan kurtuluyor darısı hepimizin başına.

gursu.06
Memur
04 Şubat 2023 04:01

Allah'ım bana ve gerçekten isteyen herkese bu meslekten kurtulmayı nasip etsin öyle yaptılar ki bize mecbursunuz diyorlar

04 Şubat 2023 13:37

Adam sonuna kadar haklı dedikleri çok doğru

Mehmett063
Aday Memur
04 Şubat 2023 13:44

İkmlere dahada fazla haklar verilmeli bencede

İnfaz4206
Kapalı
04 Şubat 2023 14:17

Umutlar bitti oyalandigimizla kaldık beyler bayanlar anlayın artık anlayın

herky
Aday Memur
04 Şubat 2023 14:20

Alakası yok sen dünden hazırmışsın
İnfaz4206, 1 yıl önce

İnfaz4206
Kapalı
04 Şubat 2023 14:31

Sen bırak kardeşim sabır sabır nereye kadar sabır
herky, 1 yıl önce
Alakası yok sen dünden hazırmışsın

herky
Aday Memur
04 Şubat 2023 14:42

Her şey açık net dile geldi olup olmaması ne zaman olacağı sorun

04 Şubat 2023 14:44

Hakliymissin kardeşim bunların sözüne güvenmek hataymış maalesef seni haklı çıkardılar...

İnfaz4206, 1 yıl önce

MirzaAfşar
Memur
04 Şubat 2023 14:47

7. Yargı Paketi ile İKM'lere maaş konusunda iyileştirme yapılacaktı. İptal mi oldu yoksa serzeniniz o yüzden mi?

İnfaz4206
Kapalı
04 Şubat 2023 14:48

Gecen dedim gelecek dediler bunlara baktım umutlandım hepimiz ekmegimizin rizkimizin pesindeyiz kardesim herkese gelsin ama kac seneden beri oyalaniyoruz cte genel mudurlukten arkadaşım söyledi dedim cikardilar dedim hepsi bana kızdı burada umut tüccarlığı yapanlar başlıklar açtı umudum yeşerdi dedim yine oyalandigimizla kaldık kardesim hakkim haram zıkkım olsun bizi oyalayanlara
timidfoxx, 1 yıl önce

Hakliymissin kardeşim bunların sözüne güvenmek hataymış maalesef seni haklı çıkardılar...

keremben82
Şef
04 Şubat 2023 15:34

Şu 7.yargı paketi felan filan unutun gitsin. Birdaha yazmayın arkadaşlar. Benim az umudum vardı ama artık yok. Allah aşkına artık yazıp durmayın. Bundan önce vermediler bundan sonra da vermeyecekler. Forumu maalesef takip ediyorum ve bu tür konular konuşulmasın artık. İnşallah anlayışla karşılar ve birdaha yazmazsınız..... Teşekkürler

cenk2022
Aday Memur
04 Şubat 2023 18:55

Kardeş buraya kadar değil asıl şimdi birlik olma zamanı asıl şimdi tek olma zamanı seçimden önce şu iş ya olucak ya olucak bugunden itibaren Twitter butun platformda ses getirme zamanı bir telegram oluşturma toplu ses getirmek lazım biz ikm olarak hak ediyoruz işimiz çok zor ve hiç kimse bunu görmezden gelemez biz hakkımızı istiyoruz, son sözum şu olucak hukumet buyukleri kendilerini bize küstürmesin derhal verilen sözler yerine getirlmesi lazım 7. Yargı paketi seçimden önce fegeçmeli infaz korumaya verilen özlük hakları geçmeli

Mrtmrt4
Memur
04 Şubat 2023 19:36

Bunlara daha inanacak misiniz ? Tek dertleri koltukları , tek istedikleri kendi istikballeri , sen , ben , biz kimse umurlarında değil , hiç bir zamanda olmayacak. Çok şükür diyorum ki bunları 4-5 senedir desteklemiyorum gözüm açıldı. Umarım herkesin açılır gözü. Sabırla seçimi bekliyorum

driverart
Memur
04 Şubat 2023 19:57

O iş bitti kardeşim, gene kandırıldık
cenk2022, 1 yıl önce

Kardeş buraya kadar değil asıl şimdi birlik olma zamanı asıl şimdi tek olma zamanı seçimden önce şu iş ya olucak ya olucak bugunden itibaren Twitter butun platformda ses getirme zamanı bir telegram oluşturma toplu ses getirmek lazım biz ikm olarak hak ediyoruz işimiz çok zor ve hiç kimse bunu görmezden gelemez biz hakkımızı istiyoruz, son sözum şu olucak hukumet buyukleri kendilerini bize küstürmesin derhal verilen sözler yerine getirlmesi lazım 7. Yargı paketi seçimden önce fegeçmeli infaz korumaya verilen özlük hakları geçmeli

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi