İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : E.Kayı Han
05 Şubat 2023 09:06

Yönetmelik değişikliği
Yakın zamanda beklenilen görevde yükselme sınavının yönetmenliğinde değişik yapılmalıdır. Belli kriterleri sağlayan lisans mezunlarida bu sınava girebilmeli.Ayni kalemde çalışan mübaşirler içinde bir düzenleme yapılması gerektiğini düşünüyorum.Mubasirler idari işler müdürü olabilirken yazı işleri müdürü de olmalıdır

iyaf
Aday Memur
05 Şubat 2023 09:47

Liseyi bitirip memur olup sonradan da,neredeyse yıllarca hiç kitap yüzü açmayıp açıköğretimden Üniversite bitiren birileri şartları sağlayıp amirlik sınavlarına giriyorsa , örgünden üniversite okuyan herkesin böyle sınavlara girmesi gerektiğini düşünüyorum. Örgün eğitimle açık öğretimin bir farkı olması gerektiğini kanatindayim yonetmelikte boyle durumlarin kistas alinmasi gerektigini dusunuyorum.

BLKİKM
Aday Memur
06 Şubat 2023 11:09

Örgün ve açık lisans arasında ne fark var anlayamadım. neden örgüne ayrıcalık istiyorsunuz. (örgün lisans mezunuyum bu arada)

iyaf, 1 yıl önce
Liseyi bitirip memur olup sonradan da,neredeyse yıllarca hiç kitap yüzü açmayıp açıköğretimden Üniversite bitiren birileri şartları sağlayıp amirlik sınavlarına giriyorsa , örgünden üniversite okuyan herkesin böyle sınavlara girmesi gerektiğini düşünüyorum. Örgün eğitimle açık öğretimin bir farkı olması gerektiğini kanatindayim yonetmelikte boyle durumlarin kistas alinmasi gerektigini dusunuyorum.

creep35
Memur
06 Şubat 2023 11:41

Örgün öğretimle açık öğretim kalitesi nasıl aynı olabilir! Borçlar hukuku final sınavı 3 soru klasik usul yarım saat süre! Onlarca kitap, profesörlerin doçentlerin onlarca yıllık birikimi... Diğer yanda açık öğretim sınavına 5 gün önceden çıkmış soruları çalışıp geçenler. Zaten aklı başında biri, iyi bir üniversitede okunan örgün öğrenim lisans ile açık öğretim fakültesinin kalitesini ve birikimini kıyas dahi etmez.

BLKİKM, 1 yıl önce

Örgün ve açık lisans arasında ne fark var anlayamadım. neden örgüne ayrıcalık istiyorsunuz. (örgün lisans mezunuyum bu arada)

anten10
Aday Memur
06 Şubat 2023 14:35

Örgün okuyanlardan da sınavları sadece 95 ve üzeri olanlar müdürü olabilsin. AÖF den ünv. bitirip seni aklıyla uyutabilecek milyonlarca insan var.

creep35, 1 yıl önce

Örgün öğretimle açık öğretim kalitesi nasıl aynı olabilir! Borçlar hukuku final sınavı 3 soru klasik usul yarım saat süre! Onlarca kitap, profesörlerin doçentlerin onlarca yıllık birikimi... Diğer yanda açık öğretim sınavına 5 gün önceden çıkmış soruları çalışıp geçenler. Zaten aklı başında biri, iyi bir üniversitede okunan örgün öğrenim lisans ile açık öğretim fakültesinin kalitesini ve birikimini kıyas dahi etmez.

creep35
Memur
06 Şubat 2023 14:57

Komiksin! özel sektör dikkate bile almaz. Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde diploma dağıtmaktan başka bir şey değil. Kendini lisans mezunu olarak avutmaya devam edebilirsin.

anten10, 1 yıl önce

Örgün okuyanlardan da sınavları sadece 95 ve üzeri olanlar müdürü olabilsin. AÖF den ünv. bitirip seni aklıyla uyutabilecek milyonlarca insan var.

HayatSuGibi
Daire Başkanı
06 Şubat 2023 15:11

Günümüzde ne örgün ne de aöf okuyanların kapasitesini kimse bilemez fakat şöyle birşey var ki özellikle pandemi döneminde kitap bile açmayan yüzbinlerce kişi uzaktan sınav adı altındaki komik sistemle okul bitirdi. Ne yazık ki hakkıyla açıköğretim okuyan kişilere haksızlık yapıldı. Ayrıca örgünde okumak bazı üniversiteler hariç çok basit. Daha kendini eğitememiş öğretim görevlisi ve doçentlerle birilerini eğitmeye çalışıyorlar. Seçkin üniversiteler hariç diğer çoğu üniversite de gereksiz bence...

anten10, 1 yıl önce

anten10
Aday Memur
06 Şubat 2023 16:25

Geçen gün haberlerde gördüm. Bir kişi -2 netle 4 yıllık üniversiteye yerleşmiş. Bunun mu müdür olması gerekiyor :) Senin söylediklerin şuanda boş. 2007 ve öncesinde üniversite okuyanlar için söylesen sana hak verebilirim de, şuandaki sistemde doğru bile yapmayanlar 4 yıllık örgün bölümlere yerleşebiliyor. 18 yaşında KPSS den yüksek not alıp memur olanlar var. Senin mantığına göre bunların müdür olmaması gerekiyor.

creep35, 1 yıl önce

Komiksin! özel sektör dikkate bile almaz. Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde diploma dağıtmaktan başka bir şey değil. Kendini lisans mezunu olarak avutmaya devam edebilirsin.

Malatyalimemur78
Yasaklı
06 Şubat 2023 20:25

Açık öğretim mezunu akademisyen, müsteşar gördün mü? Tabi şimdi siz müdürlük ile aynı şey mi diyeceksiniz eminim. Örgün eğitim ile açık öğretim bir degildi eskiden değildi ama artık neyin tadı kaldı ki..
BLKİKM, 1 yıl önce

askorozlu12
Aday Memur
06 Şubat 2023 21:28

o kadar boş bi̇r başlik ki̇. o zaman üni̇versi̇te olarak da ayiralim. transkri̇pt olarak da. mesela örgünde ortalamasi 3.50 olmayan başvuru yapamasin bazi seylere

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
07 Şubat 2023 09:04

Mübaşirlerin yazı işleri müdürlüğü sınavına giremediğini nereden çıkarttın ?

Yönetmelikteki şartları yani katip olarak istenen çalışma şartını taşıdığı durumda mübaşir de yazı işleri müdürlüğü sınavına başvurabiliyor.

Yönetmelik değişikliğini istemeden önce, yönetmeliği okumanız gerekir.

İsmi Lazım Deil
Şube Müdürü
07 Şubat 2023 11:17

Bu devlet memurları ne kadar mevki,makam,koltuk sevdalısı insanlar.

mübaşiri
Aday Memur
07 Şubat 2023 22:26

Yönetmenliğin neresinde yaziyor? Merak ettim
ÇOTANAK, 1 yıl önce

Mübaşirlerin yazı işleri müdürlüğü sınavına giremediğini nereden çıkarttın ?

Yönetmelikteki şartları yani katip olarak istenen çalışma şartını taşıdığı durumda mübaşir de yazı işleri müdürlüğü sınavına başvurabiliyor.

Yönetmelik değişikliğini istemeden önce, yönetmeliği okumanız gerekir.

Karadenizliiiii
Aday Memur
08 Şubat 2023 01:05

Mübaşirler önce katipliğe geçsin. Katiplik yapmadan yazı işlerii müdürü olmayı istemek ne bileyim garipsedim.

denizkaradeniz
Aday Memur
08 Şubat 2023 03:42

anlamadığım nokta DEVLETİN denk saydığı açıköğretim ile örgün eğitimi sen bir tutmuyorsun çylemi şuan açıköğretim adalet okuyup hukuk fakültesini bitirip hakim savcı olanlar var bu ülkede çok boş yorum yapmışsın çok boşşşşşşşşşş

iyaf, 1 yıl önce

denizkaradeniz
Aday Memur
08 Şubat 2023 04:56

ego dersen avr bencillik desen var kibir desen var nerden biliyorsun açıköğretim okuyup milletin bilgisiz olduğunu bu ülkede nice bürokrat var kardeş açıköğretim mezunu ekonomist var sende kendine teselli ver

creep35, 1 yıl önce

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
08 Şubat 2023 18:49

Kardeşim işimi gücümü bırakıp sana şimdi görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğini mi öğreteyim? Açacaksın yönetmeliği bir zahmet okuyacaksın.

Armut piş, ağzıma düş olmuyor.

mübaşiri, 1 yıl önce
Yönetmenliğin neresinde yaziyor? Merak ettim

mübaşiri
Aday Memur
08 Şubat 2023 22:49

En az 6 yıl çalışmak ve bunun 4 yılı katiplik yapanlar yani zabıt katibi olanlar sınava girebilir Burdan mübaşir de girer anlamını acaba nerden uydurdun Okumayi biz iyi biliriz
ÇOTANAK, 1 yıl önce

Kardeşim işimi gücümü bırakıp sana şimdi görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğini mi öğreteyim? Açacaksın yönetmeliği bir zahmet okuyacaksın.

Armut piş, ağzıma düş olmuyor.

umutsuzkatip
Şube Müdürü
09 Şubat 2023 16:39

4 yıl zabıt katibi, 2 yıl mübaşir olarak çalışmış olan biri de görevde yükselme sınavına girebiliyor. Yani mübaşirseniz ancak 2 sene zabıt katipliği yaptıysanız girebilirsiniz. Aslında anlaması çok güç bir cümle değil, siz de aynı şeyi yazmışsınız.

mübaşiri, 1 yıl önce
En az 6 yıl çalışmak ve bunun 4 yılı katiplik yapanlar yani zabıt katibi olanlar sınava girebilir Burdan mübaşir de girer anlamını acaba nerden uydurdun Okumayi biz iyi biliriz

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
09 Şubat 2023 18:41

Belli canım belli, okumayı çok iyi bildiğin için sorunun cevabını bu başlıkta arıyorsun.

Madem okumayı çok iyi biliyorsun ne diye yönetmelik maddesini anlayamıyorsun ?

mübaşiri, 1 yıl önce

creep35
Memur
19 Şubat 2023 14:03

Kalkar, örgün ile açıköğretimi bir tutacak kadar sivrilmeye başlarsan biri çıkar doğrusunu söyler. Sen önce yazmayı öğren sonra gel fikir tartış.

denizkaradeniz, 1 yıl önce

ego dersen avr bencillik desen var kibir desen var nerden biliyorsun açıköğretim okuyup milletin bilgisiz olduğunu bu ülkede nice bürokrat var kardeş açıköğretim mezunu ekonomist var sende kendine teselli ver

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi