Editörler : "eskiyara"Pangaea
06 Şubat 2023 23:24

Eyt iptal edilip hazır olduğu söylenen bütçesi (13.4 milyar $) deprem bölgesine gönderilmelidir

Vatana millete daha hayırlı olur kanaatindeyim.

Bloomberg?e konuşan üst düzey bir yetkili, EYT düzenlemesinin ilk yıl getireceği yükün 250 milyar TL, yani yaklaşık 13,4 milyar dolar olacağını söyledi.(kaynak bbc)

Tahtakale11
Aday Memur
06 Şubat 2023 23:39

Hükümetin önünde başka da bir seçenek olduğunu zannetmiyorum.. Çift maaş hevesi kuran genç emekli adayları için üzgünüm.

Yamyamav
Memur
07 Şubat 2023 01:38

Akli başında hicbir hukumet eyt yi geçirmezdi. Demekki seçim için sıkıntı çok buyuk

07 Şubat 2023 09:33

maalesef deprem bölgesinde okullar yıkıldı hastaneler yıkıldı hatta güvenlik asker polis binaları yıkıldı tüm kamu hizmeti durdu ilk önce bunu onarmak elzem, böyle bir durumda iken birileri 38-43 yaşında emekli olacak diye bir yurttaş olarak oyumda hakkımda haramdır bu hükümete. gerekirse kamuya yarım maaş versin ama ordaki insanları sıcak bi yuvaya sıcak bi çorbaya

kavuştursun. 100 binleri bulan vefatımız olabilir, köylere daha hiç ulaşılmadı. Biz güçlü bir devletiz elbet bu günlerde geçecek ama çok ama çok iyi ders almamız lazım. asker polis sağlıkçı afad bu meslekteki elemanların sayısı artırılmalı.

cahilsavan
Kapalı
07 Şubat 2023 09:45

Destekliyorum

Kagiş
Müsteşar
07 Şubat 2023 10:13

Gerekirse kamuya yarım maaş değill.!!! Ballı maaşı olan üç dört yerden maaş alan üst düzey bürokrat, politikacı, yönetici... vs gruplar birkaç ay maaş almayıversinler efendim ne olacak!?

Kamuda olup da boğaz tokluğuna çalışan küçük memurun maaşı mı problem oluyor!!

bivarmış1yokmuş, 1 yıl önce

maalesef deprem bölgesinde okullar yıkıldı hastaneler yıkıldı hatta güvenlik asker polis binaları yıkıldı tüm kamu hizmeti durdu ilk önce bunu onarmak elzem, böyle bir durumda iken birileri 38-43 yaşında emekli olacak diye bir yurttaş olarak oyumda hakkımda haramdır bu hükümete. gerekirse kamuya yarım maaş versin ama ordaki insanları sıcak bi yuvaya sıcak bi çorbaya

kavuştursun. 100 binleri bulan vefatımız olabilir, köylere daha hiç ulaşılmadı. Biz güçlü bir devletiz elbet bu günlerde geçecek ama çok ama çok iyi ders almamız lazım. asker polis sağlıkçı afad bu meslekteki elemanların sayısı artırılmalı.

Alex10alec
Şube Müdürü
07 Şubat 2023 10:19

gerekirse memur neden yarım maaş alsın milletvekilleri ve millet vekili emeklileri 5 ay maaş almasınlar hepsi çok zenginler üst düzey bürokratlar 2 maaş alacağına tek maaş alsınlar zaten memur açlık sınırının altında yaşıyor .Eyt iptal edilmeli ve bütçesi tamamen deprem bölgesine gönderilmelidir .

bivarmış1yokmuş, 1 yıl önce

tiryaki_6225
Aday Memur
07 Şubat 2023 12:02

Allahım bütün kardeşlerimizi korusun orada canla başla çalışanlara da güç ve kuvvet versin. Size katılıyorum böyle bir felaketten sonra eyt kesinlikle çıkmamalı. En azından yürürlüğe girmesi 2 yıl ertelenebilir.Muhalefet partileri ile birlikte bu kararla ilgili ortak bir açıklama yapılıp konu da seçim malzemesi olmaktan çıkarılmalıdır.

tiryaki_6225
Aday Memur
07 Şubat 2023 12:04

Ayrıca bütün belediyeler sosyal faaliyet bütçelerini acilen iptal edip bölgeye aktarmalılar.Mesela Konya Büyükşehir bu konularda çok aktif bir belediye. Faaliyetleri de çok güzel ama böyle bir zamanda bu bütçeler bölgeye aktarılması.

tiryaki_6225
Aday Memur
07 Şubat 2023 12:05

Kusura bakmayın belki bazıları okuyup fikir sahibi olur ve gündeme getirir diye yazıyorum.

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
07 Şubat 2023 12:50

Kesinlikle. Gördüğüm en mantıklı yorum bu.

Velocıraptor
Genel Müdür
07 Şubat 2023 12:55

israf saraylarının yapımı durdurulup ballı ihalelere son verilirse saçma sapan önerilere gerek kalmaz.

Kagiş, 1 yıl önce

Gerekirse kamuya yarım maaş değill.!!! Ballı maaşı olan üç dört yerden maaş alan üst düzey bürokrat, politikacı, yönetici... vs gruplar birkaç ay maaş almayıversinler efendim ne olacak!?

Kamuda olup da boğaz tokluğuna çalışan küçük memurun maaşı mı problem oluyor!!

SSelmasss
Şube Müdürü
07 Şubat 2023 12:55

Kesinlikle katılıyorum. Birileri 40ında çift maaş alacak birileri de onların oyunu alıp tekrar iktidar olacak diye ülkenin yardıma muhtaç kesimine sefalet yaşatılamaz.

Kagiş
Müsteşar
07 Şubat 2023 13:07

Olur söylerim!))

Velocıraptor, 1 yıl önce

israf saraylarının yapımı durdurulup ballı ihalelere son verilirse saçma sapan önerilere gerek kalmaz.

hiiammia
Memur
07 Şubat 2023 13:38

Sizce bahsi geçen iki kesimin de umurunda mı Anadolu garibi?

SSelmasss, 1 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum. Birileri 40ında çift maaş alacak birileri de onların oyunu alıp tekrar iktidar olacak diye ülkenin yardıma muhtaç kesimine sefalet yaşatılamaz.
07 Şubat 2023 14:27

aynen kardeşim aynen katılıyorum, onların beceriksizliği yüzünden depreme dayanıklı

yapılmayan denetlenmeyen binalar yüzünden bu millet şu anda bu hallerde. imkan olsa 7

cedlerinden fitil fitil sorulsa bunlar ama nerde? Bu millet silkelenmeli artık, biz bunlara layık

değiliz. Çok mu zor herkesin korkup titreyeceği uyacağı yasalar yapmak ama herkesin vekil

işadamı partli partisiz bürokrat hakim savcı çiftçi zengin fakir çok mu zor?

Alex10alec, 1 yıl önce

gerekirse memur neden yarım maaş alsın milletvekilleri ve millet vekili emeklileri 5 ay maaş almasınlar hepsi çok zenginler üst düzey bürokratlar 2 maaş alacağına tek maaş alsınlar zaten memur açlık sınırının altında yaşıyor .Eyt iptal edilmeli ve bütçesi tamamen deprem bölgesine gönderilmelidir .

Ehil3
Aday Memur
07 Şubat 2023 16:00

Mantıklı

zdured
Aday Memur
07 Şubat 2023 16:40

Tarih tekerrürden ibarettir. EYT nanesinin sebebi 1999 depremiydi. Bunu çözecez derken genel kurulda görüşmeye 1 gün kala yine deprem oldu. EYT'yi iptal edin gitsin hiç arkanıza bile bakmayın. Birileri 43 yaşında emekli olup 2 maaş alacağı yere sokakta yaşayan evsiz 300 bin insana konut yapın daha hayırlı olur. Biz zengin ülke değiliz boynumuzdan büyük işlere karışmayalım Almanya'da bile 43 yaşında emeklilik yok.

arthistorian93
Aday Memur
07 Şubat 2023 22:07

EYT li depremzede insanlarında olduğu unutulmamalı..en azından hayata tekrar başlarken bir katkısı olur EYTNİN..

MS0640
Aday Memur
07 Şubat 2023 23:08

eyt haftaya meclisten geçiyor garnez fesat öğretmencikler

hsnsylk
Genel Müdür
08 Şubat 2023 16:01

Suriyeliler gönderilse, EYT iptaline gerek kalmaz.

Toplam 83 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi