Editörler : E.Kayı Han
13 Şubat 2023 10:02

10 yaş altı çocuğu olanların idari izinli sorunu

Kalemde tek başıma kaldım. Yeni katip olmuştum işi de çok bilmiyorum. Bu deprem banada olmadı mı ? Eskişehirdeki çocuğun depremle ne alakası var ya ? O zaman hepimiz izinli olmalıydık.

sksmgtn
Aday Memur
13 Şubat 2023 10:06

ya ne alakası var okullar tatil oldugu için böyle bir izin verildi annelere hemen kendien yorma olay

34poseidon
Memur
13 Şubat 2023 10:09

böyle günlerde sorumluluk almaktan çekiniyor/ gocunuyorsan ver istifanı git. devlet memurluğu sadece kendini düşüneceğin bir yer değil.

Emre.677
Aday Memur
13 Şubat 2023 10:10

O zaman yaz tatilinde de anneler idari izinli sayılsın, yarı yıl tatilinde de izinli sayılsın. Kar tatiliolunca da idari izinli sayılsın. Eşşek miyiz biz burda tek başımıza çalışıyoruz. O zaman ben de yarın rapor alayım kaleme temizlikçi baksın

sksmgtn, 1 yıl önce

ya ne alakası var okullar tatil oldugu için böyle bir izin verildi annelere hemen kendien yorma olay

Emre.677
Aday Memur
13 Şubat 2023 10:11

Lan neyin sorumluğu ? Eskişehirdeki çocukla depremin ne alakası var ?

34poseidon, 1 yıl önce

böyle günlerde sorumluluk almaktan çekiniyor/ gocunuyorsan ver istifanı git. devlet memurluğu sadece kendini düşüneceğin bir yer değil.

Emre.677
Aday Memur
13 Şubat 2023 10:14

Tek başıma kalmışım bi de müdür işler kalmasın diyor. O zaman böyle günlerde sorumluluk sadece bana mı

lakkidi
Şef
13 Şubat 2023 10:27

bunun yaz tatili ile ne alakası var. yaz tatillerinde kreşler açık oluyor ayrıca. veya insanlar ona göre plan program yapıyor. okullar kapanınca sokağa mı bıraksın insanlar çocuklarını. herkesin bırakacak bir akrabası yakını yok.

hoş sen şimdi dersin ki "çocuk yaparken bana mı sordular"

yarın öbür gün kendi çocuğun olduğunda görürüm ben seni.

glyarsln21
Aday Memur
13 Şubat 2023 10:43

korona zamanı senin durumuna düşmüştüm. rapor alırsan amirinle ters düşersin cehennem ediyorlar hayatı. Allah yardımcın olsun.neyse ki senin kısa sürecek ben 1.5 yıl yalnız baktım

Emre.677, 1 yıl önce

Tek başıma kalmışım bi de müdür işler kalmasın diyor. O zaman böyle günlerde sorumluluk sadece bana mı

cevherdudayev1
Daire Başkanı
13 Şubat 2023 10:47

iki tarafta haklı tek başına niye bütün kalemin sorumluluğu alıyor öteki taraftan çocuğa ne olacak bu konuda seviyeyi bozmadan tartışalım

lakkidi, 1 yıl önce

bunun yaz tatili ile ne alakası var. yaz tatillerinde kreşler açık oluyor ayrıca. veya insanlar ona göre plan program yapıyor. okullar kapanınca sokağa mı bıraksın insanlar çocuklarını. herkesin bırakacak bir akrabası yakını yok.

hoş sen şimdi dersin ki "çocuk yaparken bana mı sordular"

yarın öbür gün kendi çocuğun olduğunda görürüm ben seni.

sksmgtn
Aday Memur
13 Şubat 2023 10:53

Saçmalama yaz tatilini insanlar planlayabılıyor anane veya baneler bakıyor belli süreler bunlar ekstra çıkan durumlar

Emre.677, 1 yıl önce

O zaman yaz tatilinde de anneler idari izinli sayılsın, yarı yıl tatilinde de izinli sayılsın. Kar tatiliolunca da idari izinli sayılsın. Eşşek miyiz biz burda tek başımıza çalışıyoruz. O zaman ben de yarın rapor alayım kaleme temizlikçi baksın

Emre.677
Aday Memur
13 Şubat 2023 11:32

Bi taraftan telefon susmuyor bi taraftan avukat gelip gidiyor, bi taraftan iş listesi akıyor, sanki çocuk evde deprem oldu diye tir tir titriyor.

Esen0646
Genel Müdür
13 Şubat 2023 11:39

Sen ne kadar bencilsin ben de Kırıkkale de görev yapan bir anneyim ama kızıma bakanın ailesi depremde zarar görmüş onların yanına gitti ve bu izin olmasaydı bu sagukta ise küçük bebeğimle gidecektim sizin gibiler yüzünden bu ülke bir adım ileri gitmiyor
Emre.677, 1 yıl önce

Bi taraftan telefon susmuyor bi taraftan avukat gelip gidiyor, bi taraftan iş listesi akıyor, sanki çocuk evde deprem oldu diye tir tir titriyor.

Emre.677
Aday Memur
13 Şubat 2023 12:20

Bencil senin gibilere denir. Senin bu durumunu söylesen amirin sana özel izin verirdi ve senin durumunda milyonda kaç ihtimal ?

Esen0646, 1 yıl önce
Sen ne kadar bencilsin ben de Kırıkkale de görev yapan bir anneyim ama kızıma bakanın ailesi depremde zarar görmüş onların yanına gitti ve bu izin olmasaydı bu sagukta ise küçük bebeğimle gidecektim sizin gibiler yüzünden bu ülke bir adım ileri gitmiyor

MefaClerk
Aday Memur
13 Şubat 2023 13:40

Güzel kardeşim, o dediğin dönemlerde okulların tatil olacağını herkes bildiği için ona göre önceden tedbir alabiliyorlar ama böyle durumlarda çocukları bırakacak yer sıkıntı daha önceden bilinmeyen bir durum olmasından dolayı. Senin gibi insanlar böyle durumlar başına gelmeden anlamaz. Ama inşallah sen de dahil kimsenin başına gelmez böyle şeyler...

Emre.677, 1 yıl önce

cybernetic
Şef
13 Şubat 2023 14:15

Kıymetli kardeşim.

Deprem öngörülemeyen bir gerçek ve ülkecek etkilendik.

Kimi ailelerde evin babası gönüllü olarak deprem yörelerine yardıma gitti, anne evladına tek başına bakacak doğal olarak

Bu süreçte birbirimize destek olmak adına dişimizi sıkalım.

Tek başımıza tabiki kalemi kurtaramayız olabildiği kadar yürütelim işleri.

Saygılar.

sgk-ssk
Şef
14 Şubat 2023 08:27

İdari izin değil isteyene okullar kapalı olduğu süre için ücretsiz izin verilseydi.

Gerçekten ihtiyacı olanlar anlaşılırdı.

İsmi Lazım Deil
Şube Müdürü
14 Şubat 2023 12:09

3 ay yaz tatilinde izin verin o zaman. Çalışmalarına gerek yok.

elasena
Şef
14 Şubat 2023 12:20

Kardeşim haklısın. benim kızım 10 yaşında Antalyada yaşıyorum. Hangi vicdanla bu izni kullanayım ki şimdi ben. düpedüz fırsatçılık. Öncelikle bu izni sadece ve sadece depremden etkilenen insanlar kullanmalı. Maalesef fırsat bilenler var onlara da yapacak bi şey yok işte hak tanınmış bir kere.

sınavdansonra
Daire Başkanı
14 Şubat 2023 16:39

Sırf bu tatiller yüzünden psikolojim bozuluyor iş arkadaşımızn hamileliğine üzülen tek kurumuz belki

Buncaz
Aday Memur
05 Mart 2023 00:06

Aynen katılıyorum.Ben de KYK kız yurdunda Yurt Yönetim Personeliyim.Benim kurumumda da çalışan personelin hemene yakını kadın ve çocuğu olmayan kadın yok gibi. Pandemide de aynı genelge uygulandı ve karantina için seçilen yurdumda bekar olarak ben ve çocuğu olmayan başka bir arkadaş döne döne çalıştık(o dönem annem de meme kanseri tedavisi görüyordu).Şimdiyse o arkadaşın da çocuğu oldu geriye tek ben kaldım.Bu durumda çocuğu olmayan bireyler feda edilebilir demek ki diye düşünüyorum.Çocuğum olmayabilir ama bakmakla yükümlü olduğum,hayatlarını emniyete almam gereken başka insanlar da olabilir.Bu "OHAL dönemlerinde çalışmakta gönüllülük esas alınmalı çalışmayan memur ücretsiz izinde sayılsın ve çalışana ikramiye verilsin.Ya da çocuk yaşı 1-5/2 vb. daha makul bir yaş olsun ya da sadece süt izni olan anne idari izinli sayılsın" gibi bir şey yapılırsa daha adil olacağını düşünüyorum.

Saygılarımla.

Buncaz
Aday Memur
05 Mart 2023 00:32

Bu 10 yaş gerçekten sıkıntı kolunu sallasan 10 yaş altı çocuğu olana çarpar.Daha makul bir yaş sınırı olmalıydı.Bir de pandemide de aynısını yaptılar.Bu korona çocuğu olmayana bulaşmıyor mu yada çocuğumuz yoksa yaşlı, hasta anne babamız da mı yok.Biz bekarlar yada çocuksuzlar ağacın kovuğunda tek başımıza mı yaşıyoruz ki her durumda geriye biz kalıyoruz.Bu depremde ölmedim ama ev hasarlı yatalak anneannem ve kanser hastası annem var babam yok ancak bekarım diye ailemi barıdırabileceğim uygun ve emniyetli bir yerim olmamasına rağmen göreve çağrılıyorum.Yurdun bahçesinde çadır varmış anne ve anneannemle orda kalabilirmişim(büyük lütuf).Çocuğum yok ama başka engellerim var.9 çalışandan bir ben bekarım bu arada.Burda idari izin değil isteyene ücretsiz denilmeliydi o zaman ben de ailemi bir yere yerleştirene kadar izin kullanabilirdim.Bekarım diye bana corona da bulaşmaz deprem fobim de olamaz biz bekarlar harika şahane insanlarız ya da ölmesinde mahsur görülmeyen yaratıklarız.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi