Editörler : oto-danisman-expert

Yasaklı
14 Şubat 2023 15:41

Bela oldu başına

Skoda felicia aracım var arkadaşlar. Her hafta ama her hafta sanayideyim. Üst kapak ve cobtasinda ariza vardi sifir yaptim sonra antifiriz ilave ettim radyatör ve hortumlar delindi onları da değiştirdim ama halen daha su eksiltiyor ve radyatör hortumu sertleşiyor LPG beynini de değiştirdim alt motorda bir sıkıntı olabilir muhtemelen Ne yapacağım bilmiyorum 20.000 TL'ye yakın masraf ettim arabaya piston gömleklerinde sıkıntı varsa ne yapmam gerekir araç sürekli bana lazım

bravehard
Daire Başkanı
15 Şubat 2023 07:54

Hocam Skoda Felica nın kendisi dert olan bir araç, keşke ona vereceğiniz paraya Brodway falan alsaydınız. Muhtemelen aracın contası yanık bence.

Ogrtmnbn
Yasaklı
15 Şubat 2023 09:59

Üst kapak sifir altim conta da sifir taktim

bravehard, 1 yıl önce

Hocam Skoda Felica nın kendisi dert olan bir araç, keşke ona vereceğiniz paraya Brodway falan alsaydınız. Muhtemelen aracın contası yanık bence.

bravehard
Daire Başkanı
16 Şubat 2023 07:44

O zaman aklıma sadece devir daim pompası geliyor ona bir baktırın.

Ogrtmnbn, 1 yıl önce

Üst kapak sifir altim conta da sifir taktim

16 Şubat 2023 14:51

Bazen boru ve hortumlarda katlanma noktalarında çatlak olur üst devirlerde basınç halinde iken su çıktığını görürsün. Normal rölantide sızıntıyı göremeyebilirsin.ehil bi ısta bakmalı buna bir yerde kesin antifriz lekesi bırakır.... devirdaim sızdırıyorsa gözden kaçabilir iyi bakılmalı. Radyatöre ve kalörifer radyatör hortumlarında da kaçak olabilir. Araç ısınınca camlar buğu yapıyorsa ve araç içinde antifriz kokusu alıyorsan kalörifer radyatör ve hortumlarına da göz atın.

Ogrtmnbn
Yasaklı
16 Şubat 2023 17:33

O hortumlarjn hepsini değiştim kelepçelerj değişmedim kelepçeden olur mu?

oto-danisman-expert, 1 yıl önce

Bazen boru ve hortumlarda katlanma noktalarında çatlak olur üst devirlerde basınç halinde iken su çıktığını görürsün. Normal rölantide sızıntıyı göremeyebilirsin.ehil bi ısta bakmalı buna bir yerde kesin antifriz lekesi bırakır.... devirdaim sızdırıyorsa gözden kaçabilir iyi bakılmalı. Radyatöre ve kalörifer radyatör hortumlarında da kaçak olabilir. Araç ısınınca camlar buğu yapıyorsa ve araç içinde antifriz kokusu alıyorsan kalörifer radyatör ve hortumlarına da göz atın.

18 Şubat 2023 11:43

Kelepçe bozulmuşsa elbet olur. Araç içinde buğu veya antifriz kokusu var mı baktınız mı?

Ogrtmnbn, 1 yıl önce

O hortumlarjn hepsini değiştim kelepçelerj değişmedim kelepçeden olur mu?

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi