Editörler : E.Kayı Han
17 Şubat 2023 23:15

Kurum içi yardımlaşma sandığı hakkında bilgi

Adliye kurum içi yardımlaşma sandığı hakkında bilgisi olanlar konuyu teferruatlı bir şekilde anlatabilir mi? Aylık minimum 500 TL kesiyor dediler. 6 ay sonunda maksimum 45.000 TL çekebilir ve 12 ay taksitle ödeyebilirsiniz dediler. Çekeceğimiz paraya faiz koyulacak mı? Verdiğimiz aidat ücreti sandıktan çıkmak istediğimizde geri verilecek mi? Bilgisi olan anlatırsa sevinirim.

Planx
Kapalı
18 Şubat 2023 18:03

ATEV'den mi bahsediyorsunuz?

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
19 Şubat 2023 00:24

BİST 30'dan hisse senedi alın ondan daha karlıdır. En az 5 yıl da bakmayın. Beş yılın sonunda bana dua edersiniz.

Ben BES'e de ona benzeyen başka şeylere de karşı birisiyim.

KarobasaN
Memur
19 Şubat 2023 06:24

Yardımlaşma sandığı bir kaç yerde kaldı diye biliyorum, o yüzden burdaki çoğu kişi söylediğini anlayabilir. Söylediğin sandık kuvvetle muhtemel Bursa personel yardımlaşma sandığıdır.

Nakit sürekli ihtiyacın olursa mantıklı bir sistem ama yatırım amaçlı mantıklı değil, birikim olsun diyorsan orası ayrı... Hala kefil istiyorlar mı bilmiyorum ama birde öyle durum vardı... Para çekmek için sandığa üye İki kefil bul falan...

Özetle faizsiz kredi verdiği ve istediğin zaman çıkmak gibi özgürlüğü bulunduğundan avantajları var ama yatırım amaçlı beklersen enflasyona oda yenik düşüyor.

E.Kayı Han
Editor
19 Şubat 2023 12:32

Üç günde üç bin beş yüz lira kaybettim. :)

ÇOTANAK, 1 yıl önce

BİST 30'dan hisse senedi alın ondan daha karlıdır. En az 5 yıl da bakmayın. Beş yılın sonunda bana dua edersiniz.

cevherdudayev1
Daire Başkanı
19 Şubat 2023 12:40

hisse senedi caiz değil hocam dualık bir durum yok öbür tarafta sıkıntı yaşatırlar sonra

ÇOTANAK, 1 yıl önce

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
19 Şubat 2023 12:55

Hangi ayette caiz olmadığı yazılı. Eğer alkol üreten şirketlere ortak olursanız orası uygun olmaz.
cevherdudayev1, 1 yıl önce

hisse senedi caiz değil hocam dualık bir durum yok öbür tarafta sıkıntı yaşatırlar sonra

E.Kayı Han
Editor
19 Şubat 2023 13:37

Alkol yada diğer dinen uygun görülmeyen iş yapan firmalara bulaşmadığın sürece sıkıntı yok.

cevherdudayev1
Daire Başkanı
19 Şubat 2023 14:16

ÇOTANAK, 1 yıl önce
Hangi ayette caiz olmadığı yazılı. Eğer alkol üreten şirketlere ortak olursanız orası uygun olmaz.

cevherdudayev1
Daire Başkanı
19 Şubat 2023 14:17

ÇOTANAK, 1 yıl önce

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
19 Şubat 2023 15:59

Bu ülkede kanunla kurulmuş ve dini konularda söz söyleme yetkisi olan tek kurum vardır o da dinayet işleri başkanlığıdır. Cemaat vs gibi ne olduğu belli olmayan şeylerin söylediklerinin benim nezdimde değeri yoktur.

https://youtu.be/qmzTWDEB7Hg

cevherdudayev1
Daire Başkanı
19 Şubat 2023 16:36

burda aktarılan onların söylemi değil imamı azamı görüşü kuran sünnet fıkıh üzerine yorum yapılmaz bak diyanet fıkıh kurulunda bir hoca var araştırsan bulursun diyorki ben bunlar ayet olsa inanmam diyanette böyle sürüsüne bereket hoca var sağlam hoca yokmu var var tabikide onların sesi kısık çıkıyor daha özgürleşemediler sen diyorsanki imamı azamda kimmiş falan ozaman bişey diyemiyorum çotonak beycim

ÇOTANAK, 1 yıl önce
Bu ülkede kanunla kurulmuş ve dini konularda söz söyleme yetkisi olan tek kurum vardır o da dinayet işleri başkanlığıdır. Cemaat vs gibi ne olduğu belli olmayan şeylerin söylediklerinin benim nezdimde değeri yoktur.
Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi