Editörler : E.Kayı Han
01 Mart 2023 14:54

İcra müdür yardımcılığı
Merhabalar küçük bi ilçede icra müdür yardımcısı olarak görev yapıyorum. Ailemin bulunduğu metropol bir şehirde kamu bankalarının birinde memurluk ünvanını kazandım.Tereddütte kaldım. Görüşlerinizi bekliyorum

maske505
Aday Memur
01 Mart 2023 15:45

maaş farkı çok olmayacaksa bankaya geç. zira memleketindesin tatilde ailenin yanına gitme derdi yok. artı müdürlükte olduğu gibi ordan oraya gezme derdin yok. bunları masraf olarak düşün. icranın derdi sıkıntısı yok. bankada yükselirsin şubene müdür olursun icra müdüründen bile fazla maaş alabilirsin. çok iyisindir genel merkeze bile gidersin. önün açık. ama icra müdür yardımcısısın sonra müdürsün, sonra? sonrası yok. şu an afaki bir fark yoksa maaaşta geç gitsin.

izmir_ikm
Aday Memur
02 Mart 2023 11:18

icranın derdi sıkıntısı yok. derken

maske505, 3 ay önce

maaş farkı çok olmayacaksa bankaya geç. zira memleketindesin tatilde ailenin yanına gitme derdi yok. artı müdürlükte olduğu gibi ordan oraya gezme derdin yok. bunları masraf olarak düşün. icranın derdi sıkıntısı yok. bankada yükselirsin şubene müdür olursun icra müdüründen bile fazla maaş alabilirsin. çok iyisindir genel merkeze bile gidersin. önün açık. ama icra müdür yardımcısısın sonra müdürsün, sonra? sonrası yok. şu an afaki bir fark yoksa maaaşta geç gitsin.

aglayanicramemuru
Aday Memur
02 Mart 2023 11:54

gebermek istiyorsan icrada kal

aglayanicramemuru
Aday Memur
02 Mart 2023 12:13

sende dertlisin heralde yanlış okuyorsun

izmir_ikm, 3 ay önce

icranın derdi sıkıntısı yok. derken

izmir_ikm
Aday Memur
02 Mart 2023 13:45

yok u çok mu okumalıyım ağlayanıicramemuru

aglayanicramemuru, 3 ay önce

sende dertlisin heralde yanlış okuyorsun

murat3021
Aday Memur
10 Mart 2023 10:33

takşpsşzlik verilen icra dosyası başka ilden yenilenebilir mi lütfen yardım ?

KarobasaN
Memur
11 Mart 2023 14:41

Yenilenir bulunduğun ildeki icra müdürlüğüne git başka ildeki icra dosyasına talep göndercem dersen muhabereden hangi birim sorumluysa yardımcı olurlar

.... İcra müdürlüğüne gönderilmek üzere

..... İcra müdürlüğüne

Müdürlüğüzün .... Dosyası takipsizlikle işlemden kaldırıldığını öğrendim alacak hakkım devam etmektedir. Dosyanın yenilenerek borçlunun, araç, gayrimenkul maaş ve bankalardaki hesaplarına haciz konulmasını talep ediyorum.

Müdür inceler tebliğ yapıldığı tarihten itibaren 1 yıllık süre içinde haciz talep edilmiş ise harçsız yeniler dosyayı... Talep edilmemiş ise harç ister ve yenileme ve ödeme emrinin tebliğini ister. Ayrıca daha önce tebligat yapılmadi ise yine harçsız yeniler ve yine yenileme ve ödeme emrinin tebliğini ister.

Dosya durumuna göre masrafı yatır talepte bulunabilirsin

murat3021, 3 ay önce

takşpsşzlik verilen icra dosyası başka ilden yenilenebilir mi lütfen yardım ?

murat3021
Aday Memur
13 Mart 2023 12:19

TEŞEKKÜRLER

murat3021
Aday Memur
13 Mart 2023 12:43

icrada günlük işleyen faiz ne kadar ?

KarobasaN, 3 ay önce

Yenilenir bulunduğun ildeki icra müdürlüğüne git başka ildeki icra dosyasına talep göndercem dersen muhabereden hangi birim sorumluysa yardımcı olurlar

.... İcra müdürlüğüne gönderilmek üzere

..... İcra müdürlüğüne

Müdürlüğüzün .... Dosyası takipsizlikle işlemden kaldırıldığını öğrendim alacak hakkım devam etmektedir. Dosyanın yenilenerek borçlunun, araç, gayrimenkul maaş ve bankalardaki hesaplarına haciz konulmasını talep ediyorum.

Müdür inceler tebliğ yapıldığı tarihten itibaren 1 yıllık süre içinde haciz talep edilmiş ise harçsız yeniler dosyayı... Talep edilmemiş ise harç ister ve yenileme ve ödeme emrinin tebliğini ister. Ayrıca daha önce tebligat yapılmadi ise yine harçsız yeniler ve yine yenileme ve ödeme emrinin tebliğini ister.

Dosya durumuna göre masrafı yatır talepte bulunabilirsin

Hukuk10
Genel Müdür
14 Mart 2023 14:14

nesine tereddüt ediyorsun hemen geç hemen icra müdür yardımcılığı yapılacak iş değil ki sıkıntı stres sorumluluk düşük maaş, velhasıl yapılacak iş değil birde bekarsan sürekli geçici görevlendirme çıkıyor yani hem rotasyon sebebiyle süresli ordan oraya tayin oluyorsun düzen kuramıyorsun evlenemiyorsun yuvan dağılıyor birde arada sırada oraya buraya geçici görev çıkıyor size tavsiyem bankaya geçin kurtulun

murat3021
Aday Memur
22 Mart 2023 13:46

Talebi ve dosya incelendi. Karar :Alacaklı tarafın yenileme talebi gereğince Arşiv birimi sorumlusu

murat3021
Aday Memur
24 Mart 2023 10:37

Talebi ve dosya incelendi.

Karar : Alacaklı tarafın yenileme talebi gereğince Arşiv birimi sorumlusu tarafından dosyanın arşivden çıkartılarak dosyanın sisteme taranmasına, akabinde dosyanın esas birimine tevdii halinde yenileme talebinin yenileme harcı ve diğer hususlar incelenerek değerlendirilmesine karar verildi Haciz talebinin ise değerlendirilmesi için dosyanın

haciz birimine yönlendirilmesine karar verildi.

17/03/2023

BU NE DEMEK ?

icra müdürü 35
Aday Memur
24 Mart 2023 17:06

Önce dosya arşivden çıksın Sonra esas kayıt birimi baksın harç gerekiyor ise harç alarak dosyayı yenilenmesine, Haciz talebi var sanırım talepte, bunumda haciz birimince değerlendirilmesine demiş karar verici. Pilot icrada böyle yapılıyor, her birimin görevi farklı. Umarım anlaşılmıştır.
murat3021, 2 ay önce

Talebi ve dosya incelendi.

Karar : Alacaklı tarafın yenileme talebi gereğince Arşiv birimi sorumlusu tarafından dosyanın arşivden çıkartılarak dosyanın sisteme taranmasına, akabinde dosyanın esas birimine tevdii halinde yenileme talebinin yenileme harcı ve diğer hususlar incelenerek değerlendirilmesine karar verildi Haciz talebinin ise değerlendirilmesi için dosyanın

haciz birimine yönlendirilmesine karar verildi.

17/03/2023

BU NE DEMEK ?

murat3021
Aday Memur
27 Mart 2023 10:37

ne kadar sürer üstad

icra müdürü 35, 2 ay önce
Önce dosya arşivden çıksın Sonra esas kayıt birimi baksın harç gerekiyor ise harç alarak dosyayı yenilenmesine, Haciz talebi var sanırım talepte, bunumda haciz birimince değerlendirilmesine demiş karar verici. Pilot icrada böyle yapılıyor, her birimin görevi farklı. Umarım anlaşılmıştır.

murat3021
Aday Memur
30 Mart 2023 10:47

hala işlem yapılmamış

icra müdürü 35
Aday Memur
30 Mart 2023 21:11

Tekrar talep açın dosyanın yenilenmesi talebi diye. ..tarihinde dosyanın arşivden çıkarılarak yenilenmesine karar verilmiş, ancak geçen zaman içinde dosya arşivden çıkarılarak yenilenmemiştir. Herhangi bir hak kaybına, mağduriyete sebebiyet verilmemesi için dosyanın acele arşivden çıkarılarak yenilenmesi, aksinin ilgililerin sorumluluğunu doğuracağı hususu takdirlerinize arz olunur gibi dilekçe verin. Olmadı gidin dairenin müdürü ile görüşün
murat3021, 2 ay önce

hala işlem yapılmamış

murat3021
Aday Memur
03 Nisan 2023 10:49

teşekkürler

icra müdürü 35, 2 ay önce
Tekrar talep açın dosyanın yenilenmesi talebi diye. ..tarihinde dosyanın arşivden çıkarılarak yenilenmesine karar verilmiş, ancak geçen zaman içinde dosya arşivden çıkarılarak yenilenmemiştir. Herhangi bir hak kaybına, mağduriyete sebebiyet verilmemesi için dosyanın acele arşivden çıkarılarak yenilenmesi, aksinin ilgililerin sorumluluğunu doğuracağı hususu takdirlerinize arz olunur gibi dilekçe verin. Olmadı gidin dairenin müdürü ile görüşün
Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi