Editörler : crops35
02 Mart 2023 09:02

Mühendislik bitiren tekniker ataması

Merhabalar 2022 kpss ön lisans puanım var ve temmuz merkezi atamasında bir kit kurumuna tekniker olarak atanmak istiyorum. Tekniker olarak atanmadan önce Haziran ayında mühendislik mezunu olacağım. Bu durumda atanacağım kurum bir sıkıntı çıkarabilir mi? ÖSYM'ye göre zaten etercih hakkım yanmıyor ön lisans sınavına girdiğimde lisans mezunu değildim. Bilgisi olan varsa aydınlatırsa çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

ustad288
Aday Memur
02 Mart 2023 09:24

Cogu sknti cikarmiyor.

Jonsnow12
Aday Memur
02 Mart 2023 14:25

2022-2 kılavuzu oku orda 6haziran 2022 tarihinden sonra mezun olursan bir sıkıntı olmayacağı yazıyor ösym sorabilirsin

husan
Aday Memur
02 Mart 2023 15:57

sıkıntı olmayacağını düşünüyorum sonuçta önlisans olarak sınava başvurup daha sonra lisansı bitiriyorsunuz fakat kit lerde ünvan değişikliği snavını iyi araştırın hiç açmayan kurumlar olabilir bunun yerine bakanlıklarda özellikle tarım orman yada çevre şehircilikte ünvan değişikliği sınavları fazlaca açılıyor en azından diplomanızı kullanma fırsatı olur

ömür boyu kitte tekniker olmakmı yada kurum farketmeksiniz mühendis olmakmı ?

kitte tekniker de olsanız yinede mühendisten az maaş alırsınız mühendis 3600 ü aldı her yönden faydası var araştırmanız gereken gideceğiniz kurumda ünvan değişikliği varmı yokmu buna bakın derim.

mezunolmamis
Aday Memur
02 Mart 2023 17:31

teşekkür ederim hocam evet gitmek istediğim kurum unvan değişikliği sınavı açıyor.

husan, 1 yıl önce

sıkıntı olmayacağını düşünüyorum sonuçta önlisans olarak sınava başvurup daha sonra lisansı bitiriyorsunuz fakat kit lerde ünvan değişikliği snavını iyi araştırın hiç açmayan kurumlar olabilir bunun yerine bakanlıklarda özellikle tarım orman yada çevre şehircilikte ünvan değişikliği sınavları fazlaca açılıyor en azından diplomanızı kullanma fırsatı olur

ömür boyu kitte tekniker olmakmı yada kurum farketmeksiniz mühendis olmakmı ?

kitte tekniker de olsanız yinede mühendisten az maaş alırsınız mühendis 3600 ü aldı her yönden faydası var araştırmanız gereken gideceğiniz kurumda ünvan değişikliği varmı yokmu buna bakın derim.

02 Mart 2023 23:54

Lisans KPSS son başvuru tarihinden sonra lisans bitirenler önlisans KPSS girebilir ve puanları;

2024 önlisans KPSS olana kadar ya da 2024 lisans KPSS girene kadar geçerlidir her türlü atama yapılabilir.

mezunolmamis
Aday Memur
03 Mart 2023 04:46

teşekkür ederim hocam size dmden yazdım bakar mısınız

muhendisgaliba, 1 yıl önce

Lisans KPSS son başvuru tarihinden sonra lisans bitirenler önlisans KPSS girebilir ve puanları;

2024 önlisans KPSS olana kadar ya da 2024 lisans KPSS girene kadar geçerlidir her türlü atama yapılabilir.

Hfzmn
Aday Memur
03 Mart 2023 15:11

Mühendislik maaş farkını almak istiyorsan kitlerden TCDD tercih etmelisin

husan
Aday Memur
03 Mart 2023 17:16

TCDD ünvan değişikliği yapıyormu

Hfzmn, 1 yıl önce

Mühendislik maaş farkını almak istiyorsan kitlerden TCDD tercih etmelisin

Hfzmn
Aday Memur