Editörler : Lanet
08 Mart 2023 00:27

Üniversiteden belediyeye kadrolu mühendis olarak nakil

Üniversitede kadrolu memur olunca böyle bir girişim yapmayı düşünüyorum. Mantıklı olur mu sizce?

mühends001
Aday Memur
08 Mart 2023 12:18

Bence mantıklı. Belediye özlük hakları ve maaş olarak üniversiteden daha avantajlı.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
08 Mart 2023 12:31

Memur kadrosundan mühendis kadrosuna nakil olmayı düşünüyorsanız o iş öyle olmuyor bilginiz olsun. Mühendis kadrosu görevde yükselme sınavına tabi bir kadro olduğu için nakil olamazsınız. Üst unvanda nakil işi unvan değişikliği sınavına tabi kadrolar için pek mümkün değil.

08 Mart 2023 13:43

Şu an mühendisim. Ünvan aynı kalacak.

hsnd, 1 yıl önce

Memur kadrosundan mühendis kadrosuna nakil olmayı düşünüyorsanız o iş öyle olmuyor bilginiz olsun. Mühendis kadrosu görevde yükselme sınavına tabi bir kadro olduğu için nakil olamazsınız. Üst unvanda nakil işi unvan değişikliği sınavına tabi kadrolar için pek mümkün değil.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
08 Mart 2023 13:52

Memur yazınca kadronun o şekilde olabileceği ihtimaline karşı belirtmek istedim. O zaman problem yok.

elk muhendis, 1 yıl önce

Şu an mühendisim. Ünvan aynı kalacak.

08 Mart 2023 16:50

Bu kapsamda, asil olunca İstanbulun bazı belediyelerine nakil dilekçesi vermeyi düşünüyorum. 1 ay bekleyerek mi dilekceleri kurumlara vermeli, yoksa bi günde hepsine mi vermeliyim? Referansım yok ama denemek de lazım yani.

kartalkalem
Aday Memur
09 Mart 2023 09:20

Eş durumu ya da sağlık özrü yoksa 4 yıl dolmadan gidemezsiniz.

09 Mart 2023 12:19

4b den geçmedim, kpss yerleştirmesiyle atandım.

kartalkalem, 1 yıl önce

Eş durumu ya da sağlık özrü yoksa 4 yıl dolmadan gidemezsiniz.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
09 Mart 2023 13:32

Siz bilirsiniz. Tavsiyem dilekçe vermeden önce geçmek istediğiniz kurum ya da kurumların randevu bulabildiğiniz en üst yöneticisi ile görüşmeye çalışın. Dilekçe verdi diye alınanı görmedim bugüne kadar ama gidip görüştüğü için işini yaptırabilenler oldu referansı olmasa bile.
elk muhendis, 1 yıl önce

Bu kapsamda, asil olunca İstanbulun bazı belediyelerine nakil dilekçesi vermeyi düşünüyorum. 1 ay bekleyerek mi dilekceleri kurumlara vermeli, yoksa bi günde hepsine mi vermeliyim? Referansım yok ama denemek de lazım yani.

kartalkalem
Aday Memur
09 Mart 2023 15:52

Anladım, hayırlı olsun o zaman.

elk muhendis, 1 yıl önce

4b den geçmedim, kpss yerleştirmesiyle atandım.

ayberk33
Daire Başkanı
10 Mart 2023 14:18

belediyedede çalıştım üniversitedede çalıştım, belediyede siyasi gürültü patırtı çok oluyor ama üniversite çok rahat, arada para olarak büyük bir fark yoksa ben geçmezdim hele mühendis kadrosunda isem hiç geçmezdim.

10 Mart 2023 15:22

Yani yüzde yüz karar vermedim, illallah edersem geçmek için girişimde bulunurum diye düşünüyorum, onun dışında üniversitede kalabilirim.

ayberk33, 1 yıl önce

belediyedede çalıştım üniversitedede çalıştım, belediyede siyasi gürültü patırtı çok oluyor ama üniversite çok rahat, arada para olarak büyük bir fark yoksa ben geçmezdim hele mühendis kadrosunda isem hiç geçmezdim.

Justmeandme
Aday Memur
16 Mart 2023 12:40

Tam tersi şekilde bende belediyeden üniversiteye geçmek istiyorum süreç nasıl işler istifa mı edip geçebilirim bilen varsa çok memnun olurum

HALİT87
Memur
16 Mart 2023 12:53

Üniversitesi den üniversitesi ye nakil süresi kaç gündür...?

burdurspor
Memur
11 Temmuz 2023 13:35

bir ay içinde hallolur tüm naklen geçişler

HALİT87, 1 yıl önce

Üniversitesi den üniversitesi ye nakil süresi kaç gündür...?

15 Eylül 2023 09:17

Her üniversite rahat değil, özel durumlar olabiliyor.

ayberk33, 1 yıl önce

15 Eylül 2023 09:19

Kendileri benle görüşmek isterlerse görüşürüm, öbür türlü sıfırdan memur alımı mülakatından ne farkı kalıyor bunun? Partinin gençlik kollarından gelmiyorum sonuçta, 8 yıldır kamuda çalışıyorum. İstemezlerse kendileri bilir hayırlısı olsun.

hsnd, 1 yıl önce
Siz bilirsiniz. Tavsiyem dilekçe vermeden önce geçmek istediğiniz kurum ya da kurumların randevu bulabildiğiniz en üst yöneticisi ile görüşmeye çalışın. Dilekçe verdi diye alınanı görmedim bugüne kadar ama gidip görüştüğü için işini yaptırabilenler oldu referansı olmasa bile.

bravehard
Daire Başkanı
15 Eylül 2023 10:24

Hiç bir Belediye "Aman bana Mühendis başvurmuş hemen alayım" diye sizin dilekçenizi kabul etmez arkadaş onu söylüyor. Siyasi referans olmadan hiç bir Belediyenin kabul ettiğini duymadım, çünkü Belediye Mühendis ihtiyacı olduğu an çok rahat bir şekilde bu ihtiyacını karşılayabilir. Arkadaş o yüzden yüz yüze görüşün demek istemiş.

elk muhendis, 7 ay önce

Kendileri benle görüşmek isterlerse görüşürüm, öbür türlü sıfırdan memur alımı mülakatından ne farkı kalıyor bunun? Partinin gençlik kollarından gelmiyorum sonuçta, 8 yıldır kamuda çalışıyorum. İstemezlerse kendileri bilir hayırlısı olsun.

15 Eylül 2023 10:46

İlla beni nakil yapın diye yalvaracak değiliz.

bravehard, 7 ay önce

Hiç bir Belediye "Aman bana Mühendis başvurmuş hemen alayım" diye sizin dilekçenizi kabul etmez arkadaş onu söylüyor. Siyasi referans olmadan hiç bir Belediyenin kabul ettiğini duymadım, çünkü Belediye Mühendis ihtiyacı olduğu an çok rahat bir şekilde bu ihtiyacını karşılayabilir. Arkadaş o yüzden yüz yüze görüşün demek istemiş.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
15 Eylül 2023 10:48

Tamamen sizin bileceğiniz iş. Ancak sizin baktığınız taraftan işlemiyor işler maalesef. Hatta bakmak istemediğiniz taraftaki işleyiş bile işe yaramayabiliyor nakil durumlarında bazen. Hayırlısı olsun hakkınızda.

elk muhendis, 7 ay önce

omerkaya49
Aday Memur
05 Ekim 2023 02:41

Birincisi Ben yıllarca belediyede çalıştım işçi olarak sonradan kpss ile üniversitesi de memur oldum. Belediyelerin nasıl işlediğini iyi bilirim. Mühendis arkadaşıma tavsiyem geçmek istediği belediyeye gidip başkanla randevu alıp görüşmek referansa gerek yok sadece söylemek konuşmak daha çabuk işinin hallolmasina sebep olur. İkincisi benimde bir sorum var arkadaşlar bilen varsa cevaplarsa sevinirim. Bende tekrar belediyeye geçmek istiyorum üniversitesi de kadrom koruma güvenlik memuru belediyeye geçe bilirmiyim.
Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi