İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : E.Kayı Han
10 Mart 2023 14:32

Cezaevi Katiplerinin düz memurluğa geçmesi ?

Merhaba arkadaşlar resmi yazı gelmedi lakin duyumlar ve ortalıkta dolaşan bilgiler ne yazık ki üzdü. Bakanlığın cezaevi katipliği adı altında açmış olduğu sınav ilanına girip katip olarak kazandık ve atamamız yapıldı hali hazırda cezaevi katipi olarak ünvanımız geçerli fakat kadroya geçince GİH sınıfındaki düz memur statüsüne geçiyoruz böyle bir mantık tutulması nasıl oluşur anlamadım. En son alımda kadrolu cezaevi katipi alımı oldu demekki cezaevi katipi diye bir ünvan var ki atamaları yapıldı. Bizimde bu ünvana geçmemiz veya daha üst ünvan olan bilgisayar işletmeni ünvanına geçmemiz lazımken daha düşük ünvana geçerek maddi kayıp oluşturacaktır. Duyum ve bilgi alan varmı bu konuyla alakalı ?

kamuz01
Memur
10 Mart 2023 16:32

malesef doğru kardeşim resmen bir akıl tutulması

işletmen74
Aday Memur
11 Mart 2023 21:20

Kardeşim bizde 2011 2013 senesinde 657 sayılı 4b ön büro personeli ceza infaz kurumu katibi olarak görev yaptık sonra 2013 kadrosunda Ceza infaz kurumu katibi olarak geçtik bence sizde de öyledir bakalım üzülmeyin

Sirius59
Aday Memur
11 Mart 2023 22:30

Bundan daha saçma çok az şey duydum. Demek ki cezaevi katibi kadrosu kaldırılacak, o zaman da bütün katip arkadaşların bilgisayar işletmeni ünvanına geçmesi lazım. Zamanında klavye sınavına cesaret edemediğim için infaz ve koruma memurluğuna başvurmuştum. Katip arkadaşlar umarım hak kaybına uğramaz, hayırlısı olsun

Cikcik61
Aday Memur
11 Mart 2023 22:51

Söz. Cezaevi katibiyim ve 7/1 e inenlere bilgisayar işletmenliği ünvanı veriyorlardı , Şimdi ise Memur ünvanıyla kadrolu oluyoruz. burada maaş düşecek , bilgisayar işletmenliği verilecek mi verilmeyecek mi belli değil. bu arkadaşların da 4/1 e inince yine 4/1 kadrolu cezaevi katibine göre tazminat oranları 2 katı olduğundan güzel maaş farkı alınıyormuş. 4/1 e inince memur ile katip veya bilg. işletmeni arasında mali ve sosyal haklarda bu gibi düşüşler olacağı aşikar artık . Bu nasıl bir adaletsizliktir , 8 yıldır kadro beklerken bir de böyle verilmesi gerçekten hak mı reva mı?

işletmen74
Aday Memur
12 Mart 2023 10:17

Dilerim Allah'a sizlerde bizler gibi önce cezaevi katibi sonrada bilgisayar işletmeni olarak görev yapmaya devam edersiniz kardeşim üzülmeyin 2017 de dediğin gibi 7.2 iken derece kademem bilgisayar işletmeni olarak görev yapmaya devam ettim şu an 4.3 olacağım Nisan ayında kardeşim fark var 4. Kadro infaz ve koruma memurunda Yok iken kadro olarak söylüyorum sadece infaz ve koruma başmemur ve bizde vardı geçen sene Mayıs ayında infaz ve koruma memuruna da,4. Kadro verildi sizlerde inşallah bilgisayar işletmeni olarak görev yaparsınız eğer memur kadrosuna atanır iseniz Allah yar ve yardımcınız olsun dava açarsınız saygılar sunarım
Cikcik61, 1 yıl önce
Söz. Cezaevi katibiyim ve 7/1 e inenlere bilgisayar işletmenliği ünvanı veriyorlardı , Şimdi ise Memur ünvanıyla kadrolu oluyoruz. burada maaş düşecek , bilgisayar işletmenliği verilecek mi verilmeyecek mi belli değil. bu arkadaşların da 4/1 e inince yine 4/1 kadrolu cezaevi katibine göre tazminat oranları 2 katı olduğundan güzel maaş farkı alınıyormuş. 4/1 e inince memur ile katip veya bilg. işletmeni arasında mali ve sosyal haklarda bu gibi düşüşler olacağı aşikar artık . Bu nasıl bir adaletsizliktir , 8 yıldır kadro beklerken bir de böyle verilmesi gerçekten hak mı reva mı?

Teosel
Aday Memur
13 Mart 2023 10:26

Akıl erdiremediğim bi durum bu. Katip arkadaşlar işe alınırken ayrı bir yetenek sınavına sokuluyor ama şimdi düz memur olarak kadroya alınıyor. Çok saçma geliyor. İnşallah bu yanlıştan tez zamanda dönülür ve katip arkadaşlar kendi kadrolarında işe devam eder.

infazcikatip
Aday Memur
13 Mart 2023 10:45

Ben cezaevi katipliğine direkt kadrolu atandım 2021deki atamada. Sözleşmeliden kadroya ünvan değişikliğiyle geçirmek maalesef akıl tutulmasıdır. Muhtemelen bi maddi hata vardır bu hatadan geri dönülecektir diye tahmin ediyorum.

Ayrıca bilgisayar işletmenliği hem maaş hem özlük hakları olarak kâtipten de düz memurdan da kat kat iyi. Eskiden böyle bir hak tanınmış umarım biz de zamanla o kadrolara geçebiliriz.

işletmen74
Aday Memur
13 Mart 2023 11:21

İnşallah geçersiniz kadrolu katipliğe yoksa dava açın yazık edersiniz hakkınıza
infazcikatip, 1 yıl önce

Ben cezaevi katipliğine direkt kadrolu atandım 2021deki atamada. Sözleşmeliden kadroya ünvan değişikliğiyle geçirmek maalesef akıl tutulmasıdır. Muhtemelen bi maddi hata vardır bu hatadan geri dönülecektir diye tahmin ediyorum.

Ayrıca bilgisayar işletmenliği hem maaş hem özlük hakları olarak kâtipten de düz memurdan da kat kat iyi. Eskiden böyle bir hak tanınmış umarım biz de zamanla o kadrolara geçebiliriz.

kamuz01
Memur
13 Mart 2023 12:05

hocam sizin maaşlar ne kadar pek fark ediyor mu kadroya geçince

infazcikatip, 1 yıl önce

azok33
Aday Memur
13 Mart 2023 15:17

Kazanılmış bir hak nasıl elimizden alınır ben bunu anlamıyorum yani tekrar alıma çıkacak onları o zaman düz memur alıyorum diye ilan yapsın yetenek sınavına alıp düz memur olmak mantıksız birşey

akepkral23
Şef
15 Mart 2023 08:48

@E.kayıhan hocam sizde komisyondasınız yanlış bilmiyorsam konu hakkındaki yorumunuzu merak ediyorum

kubraarici
Aday Memur
15 Mart 2023 16:47

kuruma gelen resmi yazıyı yeni gördüm cezaevi katibinin memur kadrosuna atanacağı konusunda genel müdürlükten bir memur ile görüştük bize bu konu da çalışmaların devam ettiğini söyledi her konuda olduğu gibi bu konuda da çalışmalar devam ediyormuş!!! yarın kurumda bulunan söz. cte katipleri olarak dilekçe yazacağız.

ben memur kadrosuna geçeceksem eğer ifade alamam, kurul kararlarını yazamam sonuçta artık dümdüz memurum. memur olduğum için klavye de hızlılık beklenmesin artık benden hatta idarecilerimize kadro işi kesinleştiğinde beni santrale vermeleri için talepte bulunacağım. kendimi kurumda yetersiz ve vasıfsız hissediyorum.

işletmen74
Aday Memur
15 Mart 2023 18:02

Dava açmak zorundasınız kardeşim Allah yar ve yardımcınız olsun üzüldüm adınıza bir bilgisayar işletmeni olarak katiplik ten bilgisayar işletmeni kadrosuna atanmak hakkınızı eliniz den alınmış oluyor
kubraarici, 1 yıl önce

kuruma gelen resmi yazıyı yeni gördüm cezaevi katibinin memur kadrosuna atanacağı konusunda genel müdürlükten bir memur ile görüştük bize bu konu da çalışmaların devam ettiğini söyledi her konuda olduğu gibi bu konuda da çalışmalar devam ediyormuş!!! yarın kurumda bulunan söz. cte katipleri olarak dilekçe yazacağız.

ben memur kadrosuna geçeceksem eğer ifade alamam, kurul kararlarını yazamam sonuçta artık dümdüz memurum. memur olduğum için klavye de hızlılık beklenmesin artık benden hatta idarecilerimize kadro işi kesinleştiğinde beni santrale vermeleri için talepte bulunacağım. kendimi kurumda yetersiz ve vasıfsız hissediyorum.

M.akiff06
Aday Memur
15 Mart 2023 20:30

Dava açmaya gerek kalmadan vereceklerini düşünüyorum. Düz memur atayıp sonra düzeltecekler mecburen ama işi sağlama almak için atamaya itiraz etmemiz mantıklı olur.

M.akiff06
Aday Memur
06 Nisan 2023 16:43

++++++++++++

Katip5959
Aday Memur
06 Nisan 2023 19:02

Arkadaşlar bu konu ile ilgili bir gelişme ya da bilgisi duyumu olan var mı maaşlar 400-450 TL düştü olacak iş değil millet kadroya geçince maaşı artar bizim maaş düştü böyle mi devam edecek

Akinci81
Yasaklı
06 Nisan 2023 21:56

Memur maaşı 11.300 - 11.400 seviyesinde. Adalet Bakanlığı'nda diğer kurumlara göre ek adalet hizmetleri tazminatı var. Sonuç olarak sözleşmeli büro personeli ile hemen hemen aynı maaş olacak. (Eşi çalışan veya bekar için)

keskin857
Şube Müdürü
07 Nisan 2023 10:52

maaşlar 150 tl düştü arkadaşlar hesaplatan olmuştur.

M.akiff06
Aday Memur
07 Nisan 2023 11:35

Bu konu ile ilgili Genel Müdürlük çalışma yapılacağını söylüyor, bekleyip göreceğiz. Dava yoluna gitmeye gerek kalmadan düzelir inşallah. Sizlerde bilgi için arayabilirsiniz.

10 Nisan 2023 18:30

Gerçek mi

Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi