Editörler : Lanet
12 Mart 2023 15:27

Vardiyalı Çalışan Belediye Personeli

Merhaba arkadaşlar.

Büyükşehir Belediyesine bağlı otogar çıkış noktasında vardiyalı sistemde (12-48) tahsildar olarak görev yapıyorum.

Görev yapılan nokta farketmeden vardiyalı olarak çalışan memur arkadaşlar ile fikir alışverişinde bulunmak isterim. Haftasonları, resmi tatillerde, bayramlarda ve gece çalışıyor olmanın ya aylık çalışma süresinde kısaltma ya da maddi bir karşılığının olması gerektiğini düşünüyorum. Gece çalışma insanın sağlığını bozuyor üstelik soluduğumuz egzoz dumanı da cabası. Otogar İlçe Belediyesindeyken çalışanlara yoğurt veriliyormuş şimdi o da yok. Haftasonu plan yapamıyorsun, misafirin geliyor akşam ilgilenmiyorsun, eşin dostunun düğünü ya da özel günü oluyor katılamıyorum.

Sgk çalışanları gibi Twitter da gündeme getirip kazanım sağlayabiliriz.

Saygılarımla

24 Mart 2023 08:32

12 saat çalışıp 2 gün tatil yapıyorsun halen daha memnun değilsin hafta içi her gün 8-5 çalış da bi aklın başına gelsin 2 gün tatil yapacağım diye 5 gün beklersin

26 Mart 2023 10:36

Kardeşim kusura bakma ama çalışma şartların bence çok iyi. 12 saat çalışmanın istirahat karşılığı 36 saat olur ama sizde 48 saat. Aylık çalışma süresi de 148-160 saate denk geliyor ki aylık 240 saat çalışan itfaiyeye ya da 180 saat civarı çalışan diğer vardiyalı işlere göre gayet iyi.
Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi